Biokominki na biopaliwo, alternatywa dla kominka
REKLAMA
REKLAMA
Kto może mieć biokominek
Biokominek może mieć każdy, kto kiedykolwiek marzył o kominku a nie ma możliwości posiadania „prawdziwego kominka”. Biokominek jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mieszkają w blokach, a także w małych mieszkaniach oraz domach, w których z jakiś przyczynie ma ciągu kominowego.
REKLAMA
Rodzaje biokiminków
Biokominki mogą być wolnostojące, można je też zamontować na ścianie. Na rynku możemy spotkać biokominki wykonane z różnych materiałów ze szkła, z metalu lub z kamienia. Palenisko biokominka najczęściej wykonane z stali nierdzewnej jest wyposażone w specjalną zasuwę regulującą intensywność promienia. Niektóre kominki posiadają także deflektor – czyli specjalny element, za pomocą którego można zmieniać kierunek strumienia ciepłego powietrza.
Zalety biokominków
Biokominki to urządzenia ekologiczne, które są przyjazne środowisku. Biokominki w żadem sposób nie szkodzą środowisku, nie wydzielają szkodliwych substancji, a paliwo które wykorzystujemy do ich rozpalenia pozyskuje się z odnawialnych upraw roślinnych.
Zobacz także: Czym są biokominki i jak je zaaranżować?
Montaż biokominka
REKLAMA
Biokominek to urządzenie, które po zakupie wymaga złożenia. Montaż nie jest trudny, a ponadto w opakowaniu powinna znajdować się instrukcja. W związku z tym, że biokominki nie wymagają podłączenia do instalacji, można je w każdej chwili przenieść w dowolne miejsce np. z salonu do sypialni lub z parteru domu na piętro.
Kominków gazowych i kominków elektrycznych nie powinniśmy zaliczać do biokominków. Zarówno kominki gazowe jak i elektryczne zużywają dużo gazu i prądu, których pobór nie jest ekologiczny.
Paliwo do biokminków
Paliwo, które stosuje się do palenia w biokomikach jest pochodzenia roślinnego. Paliwo to charakteryzuje tzw. czysty proces spalania, czyli brak zapachu podczas jego używania, brak wydzielającego się dymu, a także brak ewentualnych popiołów. W procesie spalania powstają jedynie para wodna i dwutlenek węgla. To właśnie dlatego biokominek nie potrzebuje instalacji kominowej i można go przenosić z miejsca na miejsce.
Zobacz także: Kominki ekologiczne - GALERIA
REKLAMA
REKLAMA