REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Projektujemy małe mieszkanie – modnie i wygodnie

Projektując małe mieszkanie, musimy wykazać się nie lada kreatywnością. W małym mieszkaniu, każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Podczas projektowania mieszkania warto zastosować aranżacyjne triki, dzięki którym nasze mieszkanie będzie zaprojektowane w sposób modny i wygodny.

20-lecie Aquaform

Peoducent wyposażenia łazienek – Aquaform, obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. Wszystkie produkty Aquaform produkowane są w Polsce w zakładzie w Środzie Wielkopolskiej.

Rynek kredytów mieszkaniowych w 2013 roku – najgorszy od 7 lat

W 2013 r. rynek kredytów mieszkaniowych wypadł najgorzej od od 7 lat. Choć w czwartym kwartale 2013 roku banki udzieliły 44 812 kredytów hipotecznych (o 612 więcej, niż w roku 2012), pozostała część roku – wypadła dość słabo.

Mark BV – członkiem niemieckiego Związku Producentów Urządzeń Technicznych do napowietrzenia pomieszczeń t. z.

Mark BV – producent przemysłowych systemów ogrzewania i klimatyzacji został członkiem niemieckiego Związku Producentów Urządzeń Technicznych do napowietrzenia pomieszczeń t. z. Mark BV stale się rozwija, celem firmy jest zwiększenie wydajności produkowanych urządzeń oraz zmniejszenie poboru energii służącej do ich obsługi.

REKLAMA

Z pieniędzy, które wydajemy na używki, moglibyśmy mieć drugą emeryturę

Statystyczny Polak w przeciągu roku wydaje na używki ponad 4,5 tys. zł. Zamiast wydawać pieniądze na alkohol i papierosy może warto zacząć odkładać je na dodatkową emeryturę? Po 40 latach odkładania moglibyśmy uzbierać nawet 350 tys. zł.

Najlepsze rośliny do oczka wodnego

Najlepsze rośliny do oczka wodnego to z jednej strony te, które zwracają uwagę swoim wyglądem, ale również pełnią ważną rolę dla ekosystemu. Wprowadzenie równowagi i branie pod uwagę również właściwości roślin, sprawią, że będziemy dumni z naszego oczka wodnego. Jakie rośliny wybrać?

Najpopularniejsze ryby do stawu

Najpopularniejsze ryby do stawu należy wybierać biorąc pod uwagę konkretne warunki. Sięgając tylko po gatunki ryb, które nam się podobają, może się okazać, że nasz staw nie jest dla nich sprzyjający. Wybierając ryby do stawu należy kierować się wielkością zbiornika i warunkami, które w nim panują. Kiedy możemy wpuścić ryby do stawu? Jakie ryby wybrać ?

Jak zrobić własny staw?

Własny staw to możliwość posiadania bujnych i różnorodnych roślin oraz zwierząt. Nie jest powiedziane, że staw musi być duży. Nawet najmniejszy staw to bogactwo natury, którą możemy podglądać i podziwiać we własnym ogrodzie. Jak zrobić własny staw w ogrodzie?

REKLAMA

Zantedeschia (Cantedeskia, Kallijka, Kalia) – uprawa i pielęgnacja

Zantedeschia to dość wymagająca roślina, ale jeżeli stworzymy dla niej odpowiednie warunki, będziemy mogli podziwiać piękno jej wyjątkowych kwiatów. W naturalnym środowisku rośnie na moczarach. Jak pielęgnować Zantedeschia?

Mieszkanie obok lotniska – czy to dobra inwestycja?

Mieszkanie obok lotniska często kojarzy się z hałasem generowanym przez startujące i lądujące samoloty. Mimo to niektórzy inwestorzy decydują się na zakup mieszkania w takiej lokalizacji. Czy mieszkanie w pobliżu lotniska to dobry pomysł? Czy to dobra inwestycja? Zobacz poradnik.

Jak ustalić wysokość wkładu własnego?

W sytuacji wygaśnięcia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mamy prawo do odzyskania wkładu wniesionego przez lokatora w trakcie podpisywania umowy ze spółdzielnią. Wkład ten należy obliczyć biorąc pod uwagę przepisy prawa spółdzielczego obowiązującego w momencie powstania uprawnień do zwrotu wkładu. Jak dokładnie ustalić wysokość wkładu własnego?

Dziedziczenie wkładu mieszkaniowego a przedawnienie

Gdy dziedziczy się wkład mieszkaniowy uiszczony przez zmarłego w spółdzielni mieszkaniowej i za późno zgłosi się roszczenie dotyczące odzyskania tego wkładu może dojść do przedawnienia. Kiedy – po jakim czasie – dochodzi do przedawnienia dziedziczenia wkładu mieszkaniowego? Kto może ubiegać się o zwrot tego wkładu?

Dziedziczenie wkładu gruntowego – wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Wkład gruntowy, tak jak wkład mieszkaniowy możemy odziedziczyć wraz z pozostałym spadkiem. Jednak w kwestii wkładu gruntowego dziedziczenie jest możliwe tylko w niektórych przypadkach, inaczej wkład gruntowy przepada. Kto i w jakiej sytuacji ma prawo do dziedziczenia wkładu gruntowego?

Dziedziczenie wkładu mieszkaniowego – wszystko co trzeba wiedzieć

Wydaje się, że po wygaśnięciu spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mamy prawo do otrzymania wkładu mieszkaniowego. Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana. W wyniku przyjęcia ustawy z 31 lipca 2007 roku jedna osoba może mieć prawo do dziedziczenia wkładu mieszkaniowego, inna zaś do dziedziczenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu. Kto i kiedy dziedziczy wkład mieszkaniowy?

Spółdzielcze prawo lokatorskie, a własnościowe prawo do lokalu – różnice

Ze względu na to, że spółdzielcze formy mieszkania są jednymi z najpopularniejszych form mieszkania w Polsce, warto wiedzieć czym różni się spółdzielcze prawo lokatorskie od własnościowego prawa do lokalu. Które z nich daje większe możliwości lokatorowi? W jaki sposób egzekwowane jest prawo lokatorskie, a w jaki własnościowe?

Iglaki karłowate w ogrodzie. Poradnik

Iglaki karłowate to rośliny, które w ciągu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat, osiągają wysokość 1 – 2 metrów. Iglaki karłowate są odpowiednie do mniejszych ogrodów oraz na tarasy i balkony. Podpowiadamy, jakie iglaki karłowate będą odpowiednie do twojego ogrodu i jak je pielęgnować. Prezentujemy najpopularniejsze iglaki karłowate o pokrojach kulistych, kolumnowych, stożkowych i płożących.

Mały ogród warzywny. Wszystko, co trzeba wiedzieć

Ogród warzywny możemy zorganizować nawet na małej przestrzeni. Właściwe zaplanowanie małego ogrodu warzywnego i odpowiednia pielęgnacja zapewni nam zdrowe plony oraz pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Podpowiadamy, jak odpowiednio dobrać i sadzić warzywa na małej przestrzeni. Dowiedz się, o czym warto pamiętać przy organizacji małego ogrodu warzywnego.

Spółdzielcze prawo lokatorskie – co to takiego?

Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu obejmuje wielu z tych, którzy mieszkają w nieruchomościach łączonych w spółdzielnie mieszkaniowe. Za początek obowiązywania prawa lokatorskiego uznaje się moment podpisania umowy pomiędzy lokatorem a spółdzielnią. Czym jest dokładnie spółdzielcze prawo lokatorskie?

Cele spółdzielni mieszkaniowej

Pierwszym i najważniejszym celem spółdzielni mieszkaniowych jest zaspokajanie mieszkaniowych i innych potrzeb mieszkańców oraz ich rodzin. Jeśli posiadamy prawo spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, nasze potrzeby wynikające z pracy spółdzielni mieszkaniowej, do której należymy, powinny być zaspokajane. Jakie są najważniejsze cele spółdzielni mieszkaniowych?

Czy lokatorskie prawo do mieszkania może wygasnąć?

Spółdzielcze lokatorskie prawo do mieszkania przysługuje wyłącznie jednej osobie – wyjątek stanowią osoby będące w związku małżeńskim, wtedy prawo do danego lokalu przysługuje obojgu małżonkom. Należy pamiętać, że prawo to może wygasnąć. W jakich sytuacjach dochodzi do wygaśnięcia lokatorskiego prawa do mieszkania?

Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu po śmierci członka

Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu to prawo niezbywalne, które nie może przejść bezpośrednio na członków rodziny zmarłego. Jak wobec tego należy postąpić w przypadku śmierci członka spółdzielni mieszkaniowej? Kto ma prawo do podpisania umowy ze spółdzielnią i do uzyskania nowego spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu?

Rozbiórka budynku bez pozwolenia – kiedy jest możliwa?

W sytuacji gdy posiadamy na działce walącą się komórkę lub szopę i chcielibyśmy ją rozebrać, powinniśmy to zrobić zgodnie z obowiązującym prawem. Większość obiektów przed wyburzeniem wymaga uzyskania odpowiedniego pozwolenia. Jednak w niektórych przypadkach pozwolenie nie będzie konieczne. Kiedy jest możliwe wykonanie rozbiórki bez wcześniejszego pozwolenia?

Zasady przycinania drzew owocowych. Poradnik

Przycinanie drzew owocowych sprawia, że są zdrowe i lepiej rosną. Od tego, jak przytniemy drzewo, zależy czy będzie ono obficie owocowało. Sprawdź, jak prawidłowo podcinać drzewa owocowe.

Kompost. Wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Kompost to naturalny nawóz organiczny ulepszający glebę i podnoszący jej jakość. Kompost użyźni glebę w ogródku warzywnym i w ogrodzie pod rabatami. Nie musimy wydawać pieniędzy na jego zakup, ponieważ możemy przygotować go samodzielnie we własnym ogrodzie. Dowiedz się, jak i z jakich składników przygotować kompost.

Jak podlewać rośliny w ogrodzie? Poradnik

Podlewanie roślin w ogrodzie to jedna z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych roślin, o której nie należy zapominać. Odpowiednia ilość wody zapewnia roślinom lepszy wzrost i bujniejsze kwiatostany. Jaka woda jest najlepsza do podlewania roślin ogrodowych? Jak podlewać rośliny, aby zdrowo rosły?

Kto odpowiada za zalanie mieszkania?

Wina za zalanie mieszkania nie zawsze spoczywa na sąsiedzie z góry. Aby ustalić, kto jest odpowiedzialny za zalanie mieszkania, należy określić przyczynę awarii. Winę mogą ponosić zarówno zarządcy budynku, jak i cała wspólnota mieszkaniowa.

Jak rozsądnie prowadzić domowy budżet?

Jak zarządzać domowym budżetem, aby oprócz bierzących wydatków, udało nam się zaoszczędzić? Co zrobić, żeby nasze konto bankowe było bezpieczne, a stopa oprocentowania lokaty jak najwyższa? Specjaliści finansowi Expander podpowiadają, jak rozsądnie prowadzić domy budżet.

„Copper and the Home” - konkurs dla młodych projektantów i studentów

Międzynarodowy konkurs „Copper and the Home” adresowany jest do do młodych projektantów, a także studentów wzornictwa. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej formy użytkowej wykonanej z miedzi. Projekty można przesyłać do 30 września 2014 roku.

Jak polepszyć stan gleby?

Polepszenie stanu gleby sprawia, że rośliny znacznie lepiej rosną. Na jakich glebach lepiej rosną rośliny – martwych czy żywych? Czy do polepszenia stanu gleby lepiej zastosować torf czy kompostownik? Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie poprawić stan gleby.

Najpopularniejsze rośliny okrywowe

Rośliny okrywowe szybko się rozrastają i są najniższą warstwą roślinną ogrodu. Dzięki prawidłowej pielęgnacji i odpowiedniej glebie tworzą prawdziwą ozdobę każdego ogrodu. Jakie rośliny okrywowe możemy uprawiać w ogrodzie?

Jak przycinać róże?

Przycinanie róż nie jest trudne, jednak należy wiedzieć, jak zrobić to odpowiednio i bez szkody dla kwiatów. Odpowiednie podcięcie róż sprawia, że roślina ładnie się rozrasta i daje obfite kwitnienie. Jak prawidłowo przyciąć róże?

Rośliny okrywowe – jak wybrać odpowiednie do naszego ogrodu?

Rośliny okrywowe to niskie rośliny, które mogą zastąpić trawnik lub tworzyć z nim atrakcyjną całość. Decydując się na rośliny okrywowe, należy wiedzieć, jak je pielęgnować. Jak wybrać rośliny okrywowe, które najlepiej się sprawdzą w naszym ogrodzie?

Jak otrzymać zwrot zawieszonej emerytury?

Wszyscy emeryci, którym ZUS w 2011 roku zawiesił emeryturę z powodu jednoczesnego pobierania świadczeń emerytalnych i stałego zatrudnienia, mogą starać się o jej zwrot. Sprawdź, jakie dokumenty złożyć do ZUS-u, aby otrzymać zwrot zawieszonej emerytury.

Mieszkanie obok cmentarza - kupować czy nie?

Według statystyk coraz więcej Polaków nie ma zastrzeżeń co do mieszkania obok cmentarzy. Mieszkanie obok cmentarza nie jest to tak uciążliwe jak np. przebiegająca naprzeciwko nieruchomości droga ekspresowa lub znajdujące się nieopodal lotnisko.

Na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania?

Kupno mieszkania to bardzo duża i ważna inwestycja. W związku z tym zanim przystąpimy do podpisania umowy sprzedaży powinniśmy się zastanowić nad kilkoma kwestiami, które mogą okazać się istotne w trakcie użytkowania nieruchomości. Na co warto zwrócić uwagę przed kupnem mieszkania? Jakie oczekiwania powinno spełnić mieszkanie?

Nowe mieszkania w centrum Gdańska

Jeśli poszukujemy nowego mieszkania – od dewelopera – w centrum Gdańska, zachęcamy do przeczytania tego artykułu. Znajdziemy tu opis najnowszych inwestycji w tej części Trójmiasta. Część z przytoczonych inwestycji została już zrealizowana, część jest nadal w trakcie budowy, jednak w obu przypadkach nadal deweloperzy posiadają mieszkania do sprzedaży.

Podatek od kupna auta – kiedy trzeba go płacić?

Podatek od kupna auta trzeba zapłacić wtedy, gdy jest to podatek od czynności cywilnoprawnych, czyli w sytuacji kupowania samochodu od osoby prywatnej. Jeśli nabywamy auto w salonie lub komisie nie musimy się tym przejmować – wówczas w cenę samochodu wlicza się podatek VAT. Kiedy dokładnie będziemy musieli zapłacić podatek od kupna auta?

Kiedy wygasa spółdzielcze prawo lokatorskie?

Spółdzielcze prawo lokatorskie może należeć zarówno do jednej osoby, jak i do obojga małżonków i jest to prawo niezbywalne. Mimo to może jednak dojść do wygaśnięcia spółdzielczego prawa lokatorskiego. W jakich sytuacjach istnieje ryzyko wygaśnięcia prawa lokatorskiego?

Spółdzielcze prawo lokatorskie po rozwodzie

Po zakończeniu sprawy rozwodowej byli małżonkowie muszą się uporać z wieloma sprawami urzędowymi do załatwienia. Jedną z nich jest kwestia spółdzielczego prawa lokatorskiego. Ze względu na to, że dwie obce sobie osoby nie mogą posiadać spółdzielczego prawa lokatorskiego do pojedynczego lokalu, należy się dowiedzieć w jaki sposób można tę sprawę rozstrzygnąć. Co dzieje się ze spółdzielczym prawem lokatorskim po rozwodzie?

Newton – luksusowa lampa wisząca

Lampa wisząca Newton to oryginalny projekt Boca do Lobo. Wykonana z błyszczących na złoto mosiężnych płytek, dostępna jest w dwóch rozmiarach.

Żywopłot formowany – najlepsze rośliny

Żywopłot formowany, czylu przycinany w ten sposób, że tworzy jednolicie zieloną ścianę, dobrze nadaje się na odgrodzenie przed sąsiadami, ale także przed nadmiernym hałasem i kurzem ulicznym. Jakie rośliny są najlepsze, aby stworzyć żywopłot formowany?

Drzewa w ogrodzie. Gdzie nie sadzić drzew?

Sadząc drzewa powinniśmy kierować się nie tylko estetyką, lecz także praktycznością. Gdzie nie należy sadzić drzew? Na co zwrócić uwagę?

Rośliny w ogrodzie, które ochronią naszą prywatność

Prywatność w ogrodzie to problem zwłaszcza w dużych miastach lub na osiedlach, gdzie jeden dom jest budowany przy drugim. Jakie rośliny zapewnią nam większą prywatność?

Kolorowy ogród przez cały rok – jakie rośliny wybrać?

Kolorowy ogród cieszy oko i poprawia samopoczucie. W okresie wiosennym i letnim możemy podziwiać kolorowe kwiaty i soczystą zieleń liści. Chcielibyśmy jednak móc cieszyć się kolorowym ogrodem również w pozostałe pory roku. Czy jest to możliwe? Jakie rośliny wybrać, aby ogród przez cały rok wyglądał pięknie?

Projekt ogrodu – stałe rośliny w ogrodzie

Projekt ogrodu należy przemyśleć bardzo starannie. Warto zacząć od projektu rozmieszczenia roślin stałych, które będą stanowiły fundament naszego ogrodu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając rośliny stałe do ogrodu i jakie najlepiej wybrać.

Taras wentylowany – budowa. Krok po kroku

Taras wentylowany możemy budować zarówno na gruncie, jak i na podłożach mineralnych np. wylewce betonowej. Konstrukcję tarasu wentylowanego stanowi płyta, zamontowana na specjalnych wspornikach. Sam taras nie jest trudny do wykonania.

Aranżacja łóżeczka dla niemowlaka

Jak zaaranżować miejsce, w które wstawimy łóżeczko dla niemowlaka? Nie ważne czy łóżeczko planujemy wstawić do sypialni dorosłych, czy będzie się ono znajdować w pokoju dla dziecka. Samo miejsce możemy zaaranżować na wiele sposobów. W klasycznych kolorach, albo na kolorowo. Zobacz przykładowe aranżacje.

Sypialnia połączona z salonem

Sypialnia połączona z salonem to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Równie dobrze sprawdzi się ono w małych mieszkaniach, w których mały metraż zmusza nas do łączenia różnych stref w jednym pomieszczeniu, co w przestronnych domach. Musimy pamiętać, aby w takim przypadku wszystkie meble, dodatki i kolorystykę dopasować do wielofunkcyjności pomieszczenia.

Sypialnia w kolorze niebieskim

Sypialnia w kolorze niebieskim to dobry pomysł na aranżację tego pomieszczenia. Kolor niebieski wycisza i uspokaja, a właśnie takie funkcje powinna spełniać dobrze urządzona sypialnia. Dodatkowo kolor niebieski optycznie powiększa pomieszczenie, sprawdzi się więc w małych mieszkaniach.

Sypialnia w białym kolorze - inspiracje. Dużo zdjęć

Sypialnia urządzona w białym kolorze wcale nie musi wyglądać nudno. Aby uzyskać ciekawy efekt warto zestawiać ze sobą różne faktury dodatków lub mebli lub przełamać biel kolorowymi akcesoriami. Biały kolor jest niezwykle uniwersalny, będzie więc pasował niemal do wszystkiego.

REKLAMA