REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa inwestycja: Plac Europejski w Warszawie

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Plac Europejski w Warszawie ma być pełnym relaksu, nowym biznesowym centrum stolicy. Czy takie będzie?

REKLAMA

Ghelamco Poland – deweloper powstającego w kwartale ulic Grzybowskiej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej kompleksu biurowego Warsaw Spire, postanowił zmienić tradycyjne podejście do aranżowania przestrzeni wokół inwestycji komercyjnych. Tak powstał pomysł stworzenia pierwszego w najnowszej historii Warszawy tak dużego i spójnie zaprojektowanego placu łączącego funkcje publiczne i biznesowe, który dodatkowo przywróci mieszkańcom Warszawy niedostępny przez lata teren. Do stworzenia projektu placu Europejskiego Ghelamco zaprosiło pracownię Wirtz International Landscape Architects – światowej sławy architektów z Belgii, którzy w swoim dorobku mają tak znakomite realizacje jak ogrody Pałacu Elizejskiego, Jardin du Carrousel w Ogrodach Tuileries w sercu Paryża, czy Jubilee Park w londyńskim Canary Wharf.

Park w centrum miasta

REKLAMA

Zaproponowana przez pracownię Wirtz koncepcja zakłada stworzenie w ramach placu zaskakującego miejsca relaksu w nowopowstającym biznesowym centrum stolicy, odpowiadającego dodatkowo na potrzeby najemców kompleksu Warsaw Spire. Przekraczając granicę placu Europejskiego staniemy wśród dziesiątek wysokich metasekwoi chińskich, cyprysików błotnych i glediczii trójcierniowych – zwanych trafnie Sunburst (rozbłysk słońca), ze względu na złote zabarwienie liści. Pośród drzew, przez całą długość placu, płynąć będzie kaskadowy strumień o zamkniętym obiegu wody. Wypływać będzie z „jeziorka”, na środku którego wyrastać będą drzewa, a spokojne ujście znajdzie w fontannie zlokalizowanej przy budynku wieżowym kompleksu. Chodząc po placu będziemy mijać okazałe żywopłoty z buku zwyczajnego posadzone pomiędzy budynkami kompleksu, a dodatkowe fontanny jetowe stworzą spektakl wodnych akrobacji. Powierzchnia placu wyłożona będzie 1 300 tonami granitu pochodzącego z portugalskich kamieniołomów – takiego samego jaki otacza przestrzeń wokół słynnej piramidy na dziedzińcu Luwru. Na miejskim placu nie zabraknie również stacji rowerowej, mebli miejskich wkomponowanych w projekt placu oraz ogródków letnich.

Unikalną propozycją będzie również amfiteatr. Zaplanowany od ulicy Grzybowskiej obiekt będzie połączeniem miejsca przeznaczonego na wydarzenia kulturalne, imprezy i koncerty oraz wykończonego w drewnie tarasu widokowego pozwalającego objąć całą panoramę placu Europejskiego.

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających plac będzie tzw. pasaż artystyczny. Wzdłuż ulicy Grzybowskiej powstanie miejsce przeznaczone na czasowe wystawy młodych artystów. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja dostosowana będzie do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb, instalacji artystycznych. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Całość aranżacji placu stworzy prawdziwą oazę zieleni w samym centrum miasta oferującą wszystko to, co potrzebne do relaksu po pracy i spotkań biznesowych.

Na plac Europejski – nowym miejscem spotkań

Na plac Europejski przyciągać będą liczne restauracje, bary i kawiarnie zlokalizowane na parterach budynków kompleksu Warsaw Spire oraz w specjalnie stworzonych miejscach na samym placu. Tuż obok budynku, którego najemcą będzie agencja UE Frontex, powstanie niezależny budynek restauracyjny. Ponad 400 m2 powierzchni zamknięte zostanie w niespotykanej, organicznej formie architektonicznej podkreślającej nowoczesność całej przestrzeni placu. Nowe życie zostanie również tchnięte w budynki magazynowe stojące przy ul. Wroniej, vis a vis Hotelu Hilton. Wyremontowane, całkowicie przeszklone i otwarte w stronę placu staną się lokalizacją dla unikalnego konceptu restauracji miejskiej i biznesowej. Dodatkowo całe trzecie piętro w budynku wieżowym kompleksu Warsaw Spire przeznaczone zostanie na funkcje gastronomiczne. Na powierzchni 1 300 m2 oferowane będą smaki z wielu rejonów świata.

Nazwa: „Plan europejski” – zatwierdzona przez Radę Warszawy

Nazwa plac Europejski została jednogłośnie zatwierdzona przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy w kwietniu bieżącego roku. Zgodnie z nowymi ustaleniami budynki kompleksu Warsaw Spire funkcjonują już pod nowym, wyjątkowym adresem.

Zobacz także: Apartamenty OVO we Wrocławiu – zaprojektowane we Francji

Zobacz także: Rynek nieruchomości: Gdzie kupic mieszkanie trzypokojowe?

Zobacz także: Nowe inwestycje deweloperów. Zobacz co i gdzie budują

Źródło: Materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Drożej za ochronę, jeszcze drożej bez niej – czy stać Cię na brak polisy mieszkaniowej?

Wzrost liczby pożarów, coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe i drożejące usługi remontowe pokazują, że ubezpieczenie nieruchomości staje się dziś koniecznością. Mimo rosnących składek – średnio o 13% rok do roku – eksperci ostrzegają: brak polisy może oznaczać znacznie większe straty finansowe.

Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

REKLAMA

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA