REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa inwestycja: Plac Europejski w Warszawie

REKLAMA

Plac Europejski w Warszawie ma być pełnym relaksu, nowym biznesowym centrum stolicy. Czy takie będzie?

REKLAMA

Ghelamco Poland – deweloper powstającego w kwartale ulic Grzybowskiej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej kompleksu biurowego Warsaw Spire, postanowił zmienić tradycyjne podejście do aranżowania przestrzeni wokół inwestycji komercyjnych. Tak powstał pomysł stworzenia pierwszego w najnowszej historii Warszawy tak dużego i spójnie zaprojektowanego placu łączącego funkcje publiczne i biznesowe, który dodatkowo przywróci mieszkańcom Warszawy niedostępny przez lata teren. Do stworzenia projektu placu Europejskiego Ghelamco zaprosiło pracownię Wirtz International Landscape Architects – światowej sławy architektów z Belgii, którzy w swoim dorobku mają tak znakomite realizacje jak ogrody Pałacu Elizejskiego, Jardin du Carrousel w Ogrodach Tuileries w sercu Paryża, czy Jubilee Park w londyńskim Canary Wharf.

Park w centrum miasta

REKLAMA

Zaproponowana przez pracownię Wirtz koncepcja zakłada stworzenie w ramach placu zaskakującego miejsca relaksu w nowopowstającym biznesowym centrum stolicy, odpowiadającego dodatkowo na potrzeby najemców kompleksu Warsaw Spire. Przekraczając granicę placu Europejskiego staniemy wśród dziesiątek wysokich metasekwoi chińskich, cyprysików błotnych i glediczii trójcierniowych – zwanych trafnie Sunburst (rozbłysk słońca), ze względu na złote zabarwienie liści. Pośród drzew, przez całą długość placu, płynąć będzie kaskadowy strumień o zamkniętym obiegu wody. Wypływać będzie z „jeziorka”, na środku którego wyrastać będą drzewa, a spokojne ujście znajdzie w fontannie zlokalizowanej przy budynku wieżowym kompleksu. Chodząc po placu będziemy mijać okazałe żywopłoty z buku zwyczajnego posadzone pomiędzy budynkami kompleksu, a dodatkowe fontanny jetowe stworzą spektakl wodnych akrobacji. Powierzchnia placu wyłożona będzie 1 300 tonami granitu pochodzącego z portugalskich kamieniołomów – takiego samego jaki otacza przestrzeń wokół słynnej piramidy na dziedzińcu Luwru. Na miejskim placu nie zabraknie również stacji rowerowej, mebli miejskich wkomponowanych w projekt placu oraz ogródków letnich.

Unikalną propozycją będzie również amfiteatr. Zaplanowany od ulicy Grzybowskiej obiekt będzie połączeniem miejsca przeznaczonego na wydarzenia kulturalne, imprezy i koncerty oraz wykończonego w drewnie tarasu widokowego pozwalającego objąć całą panoramę placu Europejskiego.

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających plac będzie tzw. pasaż artystyczny. Wzdłuż ulicy Grzybowskiej powstanie miejsce przeznaczone na czasowe wystawy młodych artystów. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja dostosowana będzie do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb, instalacji artystycznych. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Całość aranżacji placu stworzy prawdziwą oazę zieleni w samym centrum miasta oferującą wszystko to, co potrzebne do relaksu po pracy i spotkań biznesowych.

Na plac Europejski – nowym miejscem spotkań

Na plac Europejski przyciągać będą liczne restauracje, bary i kawiarnie zlokalizowane na parterach budynków kompleksu Warsaw Spire oraz w specjalnie stworzonych miejscach na samym placu. Tuż obok budynku, którego najemcą będzie agencja UE Frontex, powstanie niezależny budynek restauracyjny. Ponad 400 m2 powierzchni zamknięte zostanie w niespotykanej, organicznej formie architektonicznej podkreślającej nowoczesność całej przestrzeni placu. Nowe życie zostanie również tchnięte w budynki magazynowe stojące przy ul. Wroniej, vis a vis Hotelu Hilton. Wyremontowane, całkowicie przeszklone i otwarte w stronę placu staną się lokalizacją dla unikalnego konceptu restauracji miejskiej i biznesowej. Dodatkowo całe trzecie piętro w budynku wieżowym kompleksu Warsaw Spire przeznaczone zostanie na funkcje gastronomiczne. Na powierzchni 1 300 m2 oferowane będą smaki z wielu rejonów świata.

Nazwa: „Plan europejski” – zatwierdzona przez Radę Warszawy

Nazwa plac Europejski została jednogłośnie zatwierdzona przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy w kwietniu bieżącego roku. Zgodnie z nowymi ustaleniami budynki kompleksu Warsaw Spire funkcjonują już pod nowym, wyjątkowym adresem.

Zobacz także: Apartamenty OVO we Wrocławiu – zaprojektowane we Francji

Zobacz także: Rynek nieruchomości: Gdzie kupic mieszkanie trzypokojowe?

Zobacz także: Nowe inwestycje deweloperów. Zobacz co i gdzie budują

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Żeby taryfy dynamiczne prądu się opłacały trzeba mieć w domu kosztowne urządzenia. Można je kupić z dofinansowaniem

Od 24 sierpnia 2024 r. klienci dużych sprzedawców energii elektrycznych mogą już przejść na taryfy dynamiczne, w których rozliczenia za zużytą energię odbywają się według bieżących cen z Towarowej Giełdy Energii. W praktyce to rozwiązanie nie dla wszystkich jest jednak opłacalne. – To jest bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeśli mamy sterowalne systemy energetyczne, czyli np. magazyn energii, magazyn ciepła, sterowalne klimatyzatory, pompę ciepła, samochód elektryczny albo wszystko to naraz – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy. Jak wskazuje, to może zwiększyć zainteresowanie dotacjami z rządowych programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, które ponownie oferują dofinansowania dla osób fizycznych.

Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

REKLAMA

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

REKLAMA

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

REKLAMA