REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Apartamenty OVO we Wrocławiu – zaprojektowane we Francji

REKLAMA

Apartamenty OVO to inwestycja we Wrocławiu, która choć nie została jeszcze wybudowana, to większa cześć lokali znalazła już swoich nabywców. Apartamenty OVO to inwestycje zlokalizowana we Wrocławiu przy gmachu Poczty Głównej i Parku Słowackiego. Projekt inwestycji powstał w pracowni Gottesman–Szmelcman Architecture, we Francji.

REKLAMA

Fot: OVO Wrocław

Budowa futurystycznego kompleksu zaczęła się zaledwie trzy miesiące temu, ale do dzisiaj sprzedano już 60% apartamentów, czyli już ponad 100. Ten niewiarygodnie dobry wynik eksperci tłumaczą tym, że w Polsce nigdy jeszcze nie było takiej inwestycji jak OVO Wrocław.

- Wszystko składa się tutaj w spójną całość, od projektu, przez wykonanie aż do zapewnienia mieszkańcom wygody i luksusu w każdej części OVO. Inwestor uwierzył w dobry pomysł, a klienci podążyli za tą niezwykłą wizją – mówi Krzysztof Jabłoński z biura Iglica Nieruchomości. - OVO wyprzedza polską szarość. To także bardzo dobra inwestycja. Nieruchomości się starzeją, ale OVO Wrocław będzie trzymało wartość.

Apartamenty OVO we Wrocławiu – lokalizacja

 OVO zlokalizowane jest przy gmachu Poczty Głównej i Parku Słowackiego – od Rynku dzieli je 10 minut spaceru. Wizjonerski projekt narodził się w pracowni Gottesman–Szmelcman Architecture. Koncepcja polegała na połączeniu kilku funkcji w jednym budynku i umieszczeniu poszczególnych elementów na kolejnych piętrach. Futurystyczny kompleks będzie miał 9 kondygnacji (w tym 2 podziemne).

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Parter – lokale usługowe, recepcja hotelu DoubleTree by Hilton, restauracja, biurowe lobby i zielone patio.
  • Pierwsze i drugie piętro – hotelowe pokoje.
  • Trzecie piętro – ekskluzywne biura.
  • Czwarte, piąte i szóste piętro – luksusowe apartamenty, z czego na czwartym piętrze do dyspozycji są również studia, a ostatnia kondygnacja została przeznaczona na penthouse’y.

W OVO Wrocław znajdzie się 169 apartamentów o wielkości od ok. 30 do 250 mkw. Wszystkie będą miały przesuwne okna z przeszkleniem sięgającym od podłogi do sufitu. To zapewni doskonałe naświetlenie wnętrz i spotęguje wrażenie wolnej przestrzeni. Apartamenty będą wysokie – nawet 3 m
– a każdy będzie miał taras (największy o powierzchni 250 mkw.).

Apartamenty OVO we Wrocławiu – cena

Apartamenty dostępne są w cenie od 12 do 20 tys. zł za mkw. Open studio o powierzchni ok. 30 mkw. można kupić za 365 tys. zł, a 2- lub 3-pokojowy mieszkanie za około pół miliona złotych.

REKLAMA

OVO Wrocław zapewnia klientom system płatności 10/90. Polega na tym, że klient wpłaca tylko 10% wartości apartamentu przy podpisywaniu umowy, a resztę kwoty dopiero po zakończeniu budowy. Dzięki temu ryzyko inwestycji maleje niemal do zera. Ten wygodny i bezpieczny system przyspiesza decyzje zakupowe.

- Kupujący angażuje na początku niewiele środków i ma gwarancję, że później zapłaci za gotowy produkt – mówi Ewa Omasta, manager ds. sprzedaży i marketingu OVO Wrocław. – Poza tym kupno apartamentu na wczesnym etapie inwestycji to pewność niższej ceny. Apartament w gotowej inwestycji z pewnością będzie droższy.

Apartamenty OVO we Wrocławiu – dla kogo?

W OVO Wrocław apartamenty kupują osoby, które szukają możliwości na dobrą inwestycję kapitału, ponieważ dobra luksusowe nie stracą na wartości. Do biura sprzedaży przychodzą również tzw. young professionals, czyli osoby często prowadzące własny niekonwencjonalny biznes. Niemało jest osób, które pragną przeprowadzić się z domu na przedmieściach, żeby mieszkać w centrum, w przyjaznym i spokojnym miejscu.

REKLAMA

- Klienci kupują sobie tutaj spokój i życie na najwyższym poziomie. Bez wychodzenia poza kompleks można mieć właściwie wszystko. A jeśli ktoś będzie miał ochotę, to w ciągu 10 minut znajdzie się na wrocławskim Rynku – mówi Krzysztof Jabłoński.

OVO Wrocław spełni wszystkie potrzeby mieszkańców. Na życzenie zostanie im przydzielony indywidualny concierge. Ponadto będą mogli korzystać z usług hotelu DoubleTree by Hilton. Na parterze znajdzie się restauracja, kawiarnie, lokale usługowe i zielone patio. Rozrywek można szukać w centrum fitness albo w kasynie. W każdym przypadku wystarczy tylko zjechać windą.

- Dla mieszkańców oznacza to niezwykłą wygodę na każdym kroku. Kolację z hotelu Hilton można zamówić do własnego apartamentu lub zaprosić kogoś do restauracji na parterze. Obsłudze można zlecić pranie i sprzątanie, a concierge’a poprosić o zorganizowanie biletów na interesujący nas spektakl – mówi Ewa Omasta. – Z kolei do centrum fitness czy na basen możemy się wybrać w samych klapkach, bo droga do przebycia to zaledwie tyle, co przejażdżka windą.

Jeśli ktoś preferuje sport na świeżym powietrzu, to idealne warunki znajdzie w Parku Słowackiego lub na bulwarach wzdłuż Odry – w bliskim sąsiedztwie OVO Wrocław. Spotkanie biznesowe łatwo zorganizować w centrum konferencyjnym, mniej formalne na przykład na zielonym patio, a gdy przyjdzie czas na relaksacyjnego drinka, można się przenieść do kasyna pod hotelem Hilton.

Wszystkie te elementy, świadczące o przemyślanej i spójnej koncepcji OVO, zostały połączone w opływowej formie. OVO Wrocław kształtem przypomina kroplę wody i różni się od wszystkich budynków, jakie można znaleźć w Polsce.

Zobacz także: Inne Inwestycje

Zobacz także: Rynek wtórny

Zobacz także: Nieruchomości komercyjne

Źródło: OVO Wrocław

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA