REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ogród

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak założyć żywopłot z iglaków?

Żywopłot najlepiej posadzić jesienią. Wystarczy zaopatrzyć się w młode drzewka (starsze dłużej się zakorzeniają i są droższe) oraz łopatę. Zobacz jak posadzić żywopłot, by być z niego dumnym z przez długie lata.

Jesień przez cały rok – iglaki żółtolistne

Iglaki żółtolistne powstają w wyniku mutacji naturalnej. Hodowca, który to zauważy, wyodrębnia je i rozmnaża – tak powstaje nowa odmiana. Iglaki żółtolistne powinno się sadzić na słońcu, lecz należy uważać na ostre oświetlenie. Iglaki żółtolistne nadają blasku kompozycjom w ogrodzie. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o iglakach żółtolistnych?

Okazałe iglaki do dużego ogrodu

Okazałe iglaki potrzebują dużej przestrzeni aby mogły się rozwijać. Nie można ograniczać okazałych iglaków budynkami, innymi roślinami, czy przewodami elektrycznymi. Jeśli masz dom za miastem lub wielką działkę możesz posadzić okazałe iglaki bez zastrzeżeń. Radzimy jaki gatunek okazałych iglaków wybrać.

Niebieskie iglaki w Twoim ogrodzie

Kolor niebieski w ogrodzie przyciąga wzrok, budzi podziw, ożywia kompozycje. Kolor niebieski jest widoczny przez cały rok, co rozwesela ogród w zimie. Należy unikać sadzenia niebieskiego iglaka na środku trawnika lub przed domem. Niebieskie drzewko iglaste najlepiej zasadzić na uwypuklającym jego kolor tle, przed drewnianą ścianą lub żywopłotem z cisów.

REKLAMA

Ogrodowe trendy

Ogrodowe trendy – koniec minimalizmu, triumf ekologii – tak można podsumować propozycje projektantów zieleni na nadchodzący sezon. Jednak ogrodowe trendy są na tyle bogate, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Iglaki doniczkowe w ogrodzie

Niektóre drzewa iglaste można uprawiać również w doniczkach. Odpowiednio pielęgnowane iglaki będą się one prezentować równie pięknie, jak te hodowane w tradycyjny sposób. Radzimy jak dbać o drzewa iglaste uprawiane w doniczkach.

Oryginalne iglaki do ogrodu

Wśród iglaków możemy znaleźć oryginalne okazy – nie tylko drzewa liściaste mogą zachwycać nas swoją różnorodnością. Radzimy, po które iglaki sięgnąć, by nasz ogród stał się wyjątkowy.

Sadzonkowanie iglaków krok po kroku

Sadzonkowanie iglaków wymaga doświadczenia, narzędzi i cierpliwości. Na szczęście istnieją takie odmiany iglaków, które każdy z nas może uprawiać w swoim ogrodzie. Krok po kroku przestawiamy jak sadzonkować iglaki.

REKLAMA

Jak przycinać iglaki?

Iglaki znajdziemy w prawie każdym większym lub mniejszym ogrodzie. Swą popularność iglaki niewątpliwie zawdzięczają urodzie, jednak fakt, że nie wymagają specjalnej troski też przemawia na korzyść iglaków.

Jak chronić iglaki przed chorobami i szkodnikami?

Iglaki są roślinami prostymi w uprawie. Zwykle wystarczy zapewnić iglakom dobre warunki by rozwijały się prawidłowo. Czasami mimo wszelkich starań iglaki zaczynają chorować. Co zrobić, gdy jakaś choroba zaatakuje nasze iglaki?

Ogrodowe krzewy liściaste zrzucające liście na zimę

Ogrodowe krzewy liściaste choć zimą prezentują się niezbyt efektownie, pozostałą część roku zachwycają zmieniającymi się barwami liści i pięknymi kwiatami. Wybierzmy krzewy liściaste odpowiednie dla naszego ogrodu.

Iglaki rozesłane i płożące się - które wybrać

Iglaki rozesłane i płożące się często sprzedawane są jako rośliny skalne. Iglaki płożące rosną w górę poprzez nawarstwianie się pędów, z kolei iglaki rozesłane przywierają płasko do ziemi a ich wysokość nie przekracza 40 cm. Zarówno iglaki rozesłane, jak i iglaki płożące bardzo dobrze komponują się z innymi rodzajami iglaków.

Iglaki o zmiennej barwie do ogrodu

Istnieją iglaki, które zmieniają barwę wraz ze zmianą pór roku – w sposób naturalny wpływa to na obraz naszego ogrodu. Iglaki o zmiennej barwie spowodują, że nasz ogród nigdy nie stanie się nudny. Cyprysik błotny, jałowiec płożący, cyprysik groszkowy – to tylko niektóre z iglaków o zmiennej barwie.

Sadzenie iglaków krok po kroku

Sadzenie iglaków – o czym powinniśmy pamiętać i na co musimy zwrócić uwagę. Jakich rozmiarów powinien być dół do posadzenia iglaka, jak postąpić ze zniszczonymi korzeniami i jak zabezpieczyć glebę przed wyschnięciem. Radzimy co należy zrobić aby szybko posadzić iglaki.

Małe odmiany iglaków - iglaki karłowe

Iglaki karłowe to odmiany niewielkie, idealnie pasujące do małych ogródków. Iglaki karłowe charakteryzują się bogactwem kształtów i kolorów.

Śniadanie wśród kwiatów

Dom z dużym ogrodem ma wiele zalet. Jedna z największych? Możliwość spędzania letnich, ciepłych poranków wśród zieleni. Nawet najskromniejsze śniadanie smakuje w takim otoczeniu wyjątkowo.

Doniczki z ziołami

Niejednokrotnie nasze balkony, werandy, tarasy przedstawiają iście żałosny widok, nie dość, że szare, to jeszcze zupełnie bez życia, bez roślin, pełne przeróżnych rzeczy, które szpecą i zagracają przestrzeń. Otóż za pomocą kwitnących ziół, kilku doniczek, drucianej siatki, mchu i dobrych chęci można to łatwo zmienić, przy niewielkim nakładzie sił i kosztów.

Eko ogród

Czasy, gdy ozdobą ogrodu były plastikowe krasnale i figurki zwierząt, już minęły. Z mody wychodzą też ogrody w stylu japońskim. W tym roku witamy styl ekologiczny.

Jak skomponować bukiet w letnim nastroju

Planujesz przyjęcie w najbliższym czasie, chcesz nieco ożywić swój dom? Spróbuj z naszą pomocą ułożyć efektowną kompozycję w pastelowej tonacji, która oddaje nastrój letnich, upalnych dni…

REKLAMA