REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Gdzie i kiedy kupować iglaki?

Ewa Pasek
Iglaki. Fot. Fotolia
Iglaki. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli kupujesz iglaki w supermarkecie, wybierz się tam pod koniec tygodnia. Jeśli wolisz kupić iglaki w szkółce, odpowiednią porą na zakupy będzie koniec jesieni. Zanim kupisz iglaki korespondencyjnie, sprawdź renomę producenta.

Iglaki w supermarkecie

W supermarketach, nawet tych, które posiadają odrębne stoiska ogrodnicze, asortyment gatunków i odmian jest bardzo ubogi, nazwy na etykietach bywają błędne a sprzedawca nie daje żadnej gwarancji.

REKLAMA

Najlepszym momentem na zakup iglaków jest dzień, w którym zostały one dostarczone do sklepu, zazwyczaj jest to koniec tygodnia. Warunki przechowywania roślin w sklepach pozostawiają wiele do życzenia, brak tu odpowiedniej temperatury, nie zawsze rośliny są odpowiednio podlewane.

Zobacz także: Dodatki do gleby

Iglaki w ośrodku ogrodniczym

Tutaj możemy liczyć na bardzo szeroki asortyment. Iglaki przechowywane są na zewnątrz, co jest bardzo korzystne. Co do etykiet to zawsze w razie wątpliwości możemy zasięgnąć porady wyspecjalizowanych sprzedawców.

Najlepiej kupować w środku tygodnia, kiedy ruch w sklepie jest niewielki. Dzięki temu personel sklepu może nam poświęcić dużo czasu i pomóc przy wyborze, czy transporcie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Iglaki w szkółce

REKLAMA

Szkółka to nie tylko sklep, lecz również miejsce uprawy roślin. Wybierając się na zakupy w takie miejsce załóżmy odpowiednie obuwie. Atutem kupna jest nie tylko niższa cena lecz również możliwość zasięgnięcia fachowych informacji na temat tego jak iglak sobie radzi w warunkach zbliżonych do naszych.

Do szkółki najlepiej wybrać się jesienią. To okres wykopywania roślin i szkółkarze są bardzo zajęci, dlatego warto poprzedzić spotkanie wcześniejszym umówieniem się. Szkółkarze często oferują dowóz zamówionego towaru do domu, jednak zazwyczaj zwiększa to koszty zakupu.

Kupowanie iglaków korespondencyjnie i przez internet

Dziś w ten sposób możemy kupić również iglaki, nie tylko małe roślinki, czy nasiona. Pamiętajmy jednak, że każdy egzemplarz jest wyposażony w donicę z ziemią, więc koszty przesyłki mogą bardzo wzrosnąć. Taki rodzaj zakupów jest zalecany, jeżeli kupujemy odmianę bardzo rzadką, z uprawy położonej wiele kilometrów od miejsca zamieszkania. Zawsze warto wcześniej poczytać trochę o danym producencie, sprawdzić czy dotychczasowi klienci są zadowoleni.

Zobacz także: Iglaki o ozdobnych szyszkach

Korespondencyjnie możemy kupować przez cały rok, z wyłączeniem mroźnych dni. Pamiętajmy, aby dokładnie czytać katalog. W każdym powinny się znaleźć: wymagania uprawowe, wysokość dorosłego drzewka, oraz wysokość kupowanego przez nas egzemplarza.

Święta roślin

Każdy, a szczególnie początkujący ogrodnik amator powinien choć raz wybrać się na tego typu imprezę. To świetna okazja aby na żywo porównać oferty różnych producentów, możemy również porozmawiać ze specjalistami, poznać nowości i odmiany rzadkie. Warto również przyjrzeć się sposobom eksponowania roślin, aby potem wykorzystać je we własnym ogrodzie

Opracowane na podstawie: "Iglaki w ogrodzie" Philippe Asseray.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

Przygotowania do wojny? Powstaną podziemne obiekty medyczne

Szpitale zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę. Podczas wojny ma ona zapewniać możliwość wykonywania operacji chirurgicznych, prowadzenia intensywnej terapii. Na oddziale łóżkowym pacjenci i personel mieliby zapewnione bezpieczeństwo w sytuacji skażenia.

Falstart kredytu na Start. Czy doczekamy się pomocy dla kredytobiorców? Czy rynek mieszkaniowy poradzi sobie bez kredytu na Start?

Zapowiedź kolejnego rządowego programu wsparcia dla młodych przy zakupie pierwszego mieszkania (tzw. kredyt #naStart) zelektryzowała rynek. Choć nie ma pewności czy program wejdzie w życie i w jakim kształcie, wielu klientów warunkuje zakup nieruchomości od jego uruchomienia. Równocześnie wzrastają obawy odnośnie kolejnych podwyżek cen nieruchomości. Sprawdźmy, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na rynku kredytów i nieruchomości.

REKLAMA

Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

Nowa definicja „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych i regulacja opodatkowania garaży wielostanowiskowych

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej, który wprowadza zmianę definicji „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych oraz ujednolica opodatkowanie garaży wielostanowiskowych.

REKLAMA

Podwyżki cen prądu i gazu od lipca 2024 r. Czy zostaną w całości przerzucone na najemców? Różnice między najmem okazjonalnym, instytucjonalnym i zwykłym

Spodziewane od połowy 2024 roku podwyżki cen prądu i gazu ziemnego to temat, o którym ostatnio coraz głośniej. Skutków finansowych tych podwyżek obawiają się nie tylko właściciele lokali oraz domów. Obawy -zresztą całkiem słuszne - mają również najemcy zamieszkujący np. lokale wynajmowane od gmin, TBS-ów i osób prywatnych. Warto wyjaśnić, czy podwyżki cen prądu i gazu mogą zostać „przerzucone” bez żadnych ograniczeń na lokatora. Odpowiedź na to pytanie może być przykra dla wielu najemców. 

W Polsce efektywność energetyczna w 2022 r. wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2022 r. efektywność energetyczna w Polsce wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r. W latach 2012–2022 roczne skumulowane tempo wzrostu efektywności energetycznej wyniosło 0,9%. Energochłonność pierwotna PKB obniżała się w tym okresie średnio o 2,6% rocznie, a energochłonność finalna PKB o 2,4%. Najszybsze tempo poprawy efektywności energetycznej odnotowano w przemyśle o 1,9%.

REKLAMA