REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wykończenie wnętrz

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak fugować płytki w sześciu krokach?



Jak poprawnie fugować płytki ceramiczne? Nie jest to trudne zadanie i można je wykonać samemu. Aby zafugować położone już płytki, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi takich jak: mieszadło, paca, gąbka oraz taśma malarska. Poniżej w kilku krokach przedstawiamy jak wykonać poprawne fugowanie.

Jak skutecznie spoinować?

Wypełnianie spoin zaprawą do fugowania lub silikonem jest jedną z ostatnich czynności, które wykonujemy nadającą powierzchni właściwy charakter. Aby uniknąć niespodzianek oraz osiągnąć wymarzony efekt należy przestrzegać kilku zasad.

Jak malować drewno?

Przed przystąpieniem do malowania drewna w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiednio przygotować powierzchnię, która będzie malowana. Malowane drewno powinno być odpowiednio wysezonowane. Bez odpowiedniego przygotowania drewno może popękać oraz się odkształcić.

Jak ułożyć ciekawą mozaikę?

Mozaika daje nam możliwość projektowania efektownych kompozycji, co sprawia, że nadal cieszy się dużą popularnością. Powinniśmy jednak pamiętać, że ułożenie ciekawej mozaiki wymaga doświadczenia i precyzji.

REKLAMA

Co wybrać: duże płytki czy mozaikę?

Do wykańczania ścian lub podłogi w kuchni czy łazience najczęściej wybieramy płytki ceramiczne. Standardowe płytki o wymiarach 30/30 cm coraz częściej zastępujemy dużymi płytkami ceramicznymi lub też drobną mozaiką. To, jakie płytki wybierzemy będzie miało znaczący wpływ na efekt, jaki osiągniemy.

Czym charakteryzują się farby strukturalne?

Farba strukturalna to materiał wykończeniowy łączący właściwości farby i tynku. Przy jej użyciu powierzchnia ścian zyskuje niepowtarzalną strukturę, której forma zależy od rodzaju narzędzi używanych do jej kształtowania. Ich stosowanie nie wymaga dużych umiejętności, jednak warto wiedzieć czym się charakteryzują, by łatwiej było osiągnąć zamierzony efekt.

Jakie są rodzaje balustrad?

Balustrady montowane na schodach mają za zadanie chronić przed upadkiem z dużej wysokości, a także zapewniać wygodę wchodzenia po schodach. Oprócz względów bezpieczeństwa tworzą ważny element estetyczny wnętrza domu. Balustrady najczęściej wykonuje się z metalu, drewna, betonu, cegły lub kamienia.

Jakie schody wybrać do domu jednorodzinnego?

Schody pozwalają przemieszczać się pomiędzy kondygnacjami budynku i pokonywać różnice poziomów. Ich konstrukcja powinna być wytrzymała, a zarazem lekka. Schody można kształtować na kilka sposobów, a ich układ statyczny mogą stanowić różne elementy. Materiały z jakich się je wykonuje powinny być dobrane do warunków eksploatacji schodów.

REKLAMA

Czy każda tapeta nadaje się do każdego rodzaju pomieszczeń?

Czasy, kiedy na rynku dostępne były tylko tapety papierowe, dawno odeszły do historii. Istnieje szeroki wybór tapet, zarówno pod względem wzorów, jak parametrów, funkcji i przeznaczenia. Przy wyborze rodzaju tapety należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj pomieszczenia, do którego tapeta ma być przeznaczona.

Co wybrać: tapety natryskowe czy tradycyjne?

Słysząc pojęcie „tapety tradycyjne”, myślimy o tapetach w rolkach, które z trudem możemy przymocować do ściany za pomocą kleju. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tapet w rolkach. Różnią się one pod względem materiałów, z jakich są wykonane oraz swoimi parametrami. Alternatywą dla tapet tradycyjnych mogą być tzw. tapety natryskowe, które nakłada się za pomocą specjalnych agregatów.

Jakie mamy rodzaje farb?

Farby służą do pokrywania powierzchni różnych materiałów w celu poprawienia lub zmiany ich wyglądu, ochrony lub konserwacji struktury. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów farb. Ich wybór powinniśmy uzależnić szczególnie od rodzaju podłoża, do jakiego mają być przeznaczone. Farby możemy podzielić w zależności od przeznaczenia, rodzaju rozpuszczalnika czy struktury.

Jakie mamy rodzaje wylewek?

Wylewka stanowi podłoże pod warstwy wykończeniowe podłogi. Najczęściej układana jest na elastycznej warstwie ocieplenia. Oprócz równej powierzchni powinna mieć odpowiednią wytrzymałość i zapewniać sztywność podłodze. Wylewki, inaczej zwane jastrychem lub szlichtą, mogą być cementowe, anhydrytowe i samopoziomujące.

Rodzaje zapraw murarskich i tynkarskich oraz ich przeznaczenie

Zaprawa to mieszanina spoiwa, kruszywa drobnego i wody. Może zawierać różne dodatki i domieszki poprawiające jej właściwości. W głównej mierze właściwości zależą od rodzaju zaprawy, a dokładniej od użytego spoiwa. I tak wyróżnić możemy zaprawę cementową, cementowo-wapienną, wapienną, gipsową, gipsowo-wapienną i cementowo-glinianą.

Jak w pięciu krokach ułożyć panele?


Położenie paneli nie jest trudnym zadaniem. Pokazujemy jak w pięciu krokach łatwo i szybko ułożyć panele.

W jaki sposób wykończyć drewno?

Istnieje wiele sposobów wykończenia drewna. Który najlepiej wybrać do naszej podłogi? Lakier, olej, a może bejca? Przedstawiamy cechy każdego z tych rozwiązań.

Jak wybrać odpowiednie schody?


Istnieje kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać, aby świadomie zaplanować schody do naszego wnętrza. Radzimy na co zwrócić uwagę przy wyborze schodów.

Ile miejsca potrzeba na poszczególne rodzaje schodów?


W zależności od rodzaju biegu schody, zajmują bardzo różną ilość miejsca. Schody proste, zabiegowe, podestowe czy kręte? Które wybrać?

Ekspert radzi: czego unikać przy klejeniu płytek?


Zazwyczaj, jeśli decydujemy się samodzielnie ułożyć ceramikę, nieświadomie popełniamy błędy, które wpływają na wytrzymałość okładziny. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ważne jest użycie dobrej jakości zaprawy klejowej. Ale najważniejsza jest fachowa wiedza i umiejętności. Co musimy wiedzieć, żeby podejść do sprawy profesjonalnie?

Jak przygotować podłoże pod emulsje?


Przed przystąpieniem do malowania powierzchni, niezależnie czy jest ona nowa czy już malowana, należy sprawdzić stan malowanego podłoża. Powinno być ono gładkie, równe, mocne i suche a także wolne od wszelkich zanieczyszczeń.

Jak przygotować powierzchnię metalową do malowania?


Bardzo ważnym etapem malowania elementów metalowych jest właściwe przygotowanie podłoża. Przed malowaniem powierzchnię należy wysuszyć, wyczyścić i odtłuścić. W przypadku malowania renowacyjnego, trzeba pamiętać o usunięciu starej, łuszczącej się powłoki. Następnie należy zmatowić drobnoziarnistym papierem ściernym podłoże, by nowa warstwa farby miała dobrą przyczepność.

Jak samodzielnie wybrać i zamontować wykładzinę?


Są tanie, wytrzymałe i dobrze prezentują się na podłodze. Wykładziny podłogowe nadają się do każdego wnętrza. Elastyczne wersje PCV do złudzenia przypominają panele.

Wybieramy schody – rodzaje schodów wewnętrznych

Proste, zabiegowe czy kręcone – jakie schody wybrać? Taka decyzja może spędzać sen z powiek, dlatego radzimy, jakie schody będą najwygodniejsze i które z nich sprawdzą się w twoim domu.

Jakie schody wybrać: drewniane czy żelbetowe?

Wybór schodów może spędzać sen z powiek. To, jakie schody pojawią się w naszym wymarzonym domu, najlepiej ustalić już na etapie budowy. Jakie schody wybrać: żelbetonowe czy drewniane? Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji?

Jak wykorzystać kamień w aranżacji wnętrz?

Kamień jest w modzie. Możemy użyć go do obudowy kominka lub w charakterze posadzki. Jego trwałość i odporność na wilgoć, pozwalają na zastosowanie go w aranżacji każdego typu wnętrz.

Jak dekoracyjnie ozdobić ścianę?

Nie musimy ograniczać naszej aranżacji wnętrza do pokrycia ścian farbą. Ciekawym rozwiązaniem będzie nałożenie dekoracyjnego tynku lub zabudowa panelami ściennymi. To niestandardowe rozwiązania, które nadadzą wnętrzu charakteru.

Jakie zastosowanie może mieć cegła?

Cegła jest ponadczasowym materiałem, używanym nie tylko do aranżacji wnętrz. Cegła, może nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Dzięki niej, kuchnia nabierze ciepła, a salon może stać się naprawdę nowoczesny.

Jakie schody na poddasze?

Przy adaptacji poddasza bardzo łatwo o błędy. Szczególnie łatwo jest je popełnić realizując plan usytuowania schodów. Dlatego radzimy, jaki kształt i rodzaj schodów będzie najlepszy.

Jakie schody wybrać, gdy mamy mało miejsca?

O tym, jaki rodzaj schodów wybierzemy często decyduje nie tylko nasz gust, ale także ilość miejsca jakie możemy na nie przeznaczyć. Sprawdź, które schody zajmą niewiele miejsca.

Schody w salonie – za i przeciw

Czy schody w salonie to rzeczywiście dobry pomysł? Z jednej strony schody mogą być niezwykłą ozdobą wnętrza i podkreślać jego reprezentatywny charakter. A z drugiej – salon ze schodami trochę jakby przejmuje rolę holu. Zatem czy warto mieć schody w salonie?

Jak wykończyć schody?

W przeciwieństwie do innych elementów wnętrza, jak na przykład kolorystyka czy oświetlenie, schody będą jego stałą częścią. Warto więc zadbać, by były dopasowane do charakteru wnętrza. Radzimy, jakich materiałów używać, by schody były ozdobą.

Jak stworzyć betonową podłogę we wnętrzu?

W kuchni wcale nie muszą królować posadzki z płytek ceramicznych, nietypowym rozwiązaniem będzie beton. Ci, którym szczególnie zależy na funkcjonalnej podłodze powinni zainteresować się oryginalniejszym rozwiązaniem – barwnym, atrakcyjnym wizualnie i nowoczesnym betonem!

Jak układać wykładzinę elastyczną?


Ułożenie wykładziny elastycznej nie wymaga wiele wysiłku i jest bardzo proste. Wystarczy przygotować odpowiednie narzędzia i zaopatrzyć się w odrobinę zapału, aby zrobić to samodzielnie!

Jak wybierać wykładzinę elastyczną?


Decydując się na wykładzinę elastyczna do naszego domu wybieramy ją najczęściej ze względu na cenę i walory estetyczne. Warto wiedzieć również, na jakie parametry techniczne powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Jak stworzyć ścianę z korka?

Ściany pokryte farbą lub tapetą mogą wydawać się nudne, odmieni to ściana z korka. W końcu korka na ścianie nie widujemy w każdym domu. Może więc warto zainteresować się innym, oryginalnym rozwiązaniem, które doda naszemu mieszkaniu indywidualnego charakteru?

Nowoczesne modele schodów

Budując piętrowy dom, nie możemy zapomnieć o schodach. W obecnych czasach poza funkcją czysto użytkową schodów, dużą uwagę zwraca się także na ich wygląd. Na rynku mamy wiele bardzo ciekawych rozwiązań. Schody metalowe, szklane, drewniane bądź wykonane z połączenia tych materiałów. Firma Rintal Polska proponuje następujące rozwiązania schodów do wnętrz.

Jak nakładać na ściany tynk dekoracyjny?

Wbrew pozorom pokrycie ścian pomieszczenia tynkiem dekoracyjnym jest prostsze i mniej czasochłonne, niż zwykłą farbą. Dodatkowo dzięki niemu uzyskujemy bardzo ciekawy efekt, który sprawia, że nasze wnętrze nabiera charakteru.

Jak niebanalnie wykończyć sufit?

Sufit jest chyba jednym z najbardziej zapomnianych elementów wnętrza. Czyżbyśmy tak rzadko patrzyli w górę? Wyrównanie i pomalowanie powierzchni oczywiście wystarczy, ale przy odrobinie wysiłku nasz sufit może być wspaniałym dopełnieniem całości…

Sztukateria – doskonała dekoracja ścian i sufitu

Szukasz sposobu na ożywienie monotonnych płaszczyzn sufitu i ścian? Wybierz sztukaterię. To sprawdzony i efektowny sposób dekoracji wnętrza. Poznaj dostępne rodzaje i wykorzystaj je w swoim mieszkaniu.

Korek: jak w niebanalny sposób wykończyć ściany i podłogi?

Korek to wciąż niezbyt popularny materiał wykończeniowy. Korek – jest trwały, sprężysty i niezwykle przyjemny, zarówno w dotyku, jak i dla oka. Zobacz, jak można wykorzystać korek we wnętrzu.

Jak niedrogo i efektownie wykończyć ścianę w kuchni?

Pomalować, pokryć glazurą czy granitem? A może zdecydować się na konglomerat lub drewno? W naszym przewodniku, plusy i minusy różnych sposobów wykończenia ścian kuchennych.

Jak samodzielnie tapetować ściany?

Tapetowanie nie jest czynnością trudną, ale wymaga precyzji. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie ściany. Nie powinniśmy kłaść nowej tapety na starą, ponieważ takie podłoże jest niepewne – tapeta i klej to obciążenie, którego może ono nie wytrzymać.

Dlaczego warto stosować szklane zabudowy balkonów?

Szklane zabudowy balkonów są coraz bardziej popularne. Dzięki swoim właściwościom pozwalają one wydłużyć czas użytkowania balkonu, chroniąc go przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych, jednocześnie zapewniając mieszkańcom komfort, bezpieczeństwo oraz ochronę przed hałasem.

Czy tapety w mieszkaniu to dobry pomysł?

Tapety mogą odmienić wystrój naszego mieszkania. Zastosowanie tapety nawet na fragmencie ściany może ożywić i nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Tapety możemy stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Istotną zaletą jest nie zbyt wygórowany koszt zakupu oraz możliwość przyklejenia ich samemu.

Z czego wykonać balustradę?

Balustrada jest bardzo ważnym elementem schodów. Oprócz funkcji ozdobnej zapewnia także bezpieczeństwo podczas wchodzenie oraz schodzenia ze schodów. Aby balustrada mogła w pełnym stopniu chronić nas przed wypadnięciem, powinna mieć min. 90 cm wysokości.

Zalety i wady schodów drewnianych

Kiedy budujemy dom, jednym z jego głównych elementów są schody. Do wyboru mamy wiele materiałów i technologii ich budowania. Jedną z możliwości, są schody drewniane. Z racji materiału z którego są wykonane, mają one zarówno swoje zalety jak i wady.

Krok po kroku - jak wytapetować pokój?

Zanim zaczniemy tapetować pokój ważne jest, abyśmy obliczyli, ile tapety będzie nam potrzebne. Poza samą tapetą warto zaopatrzyć się także w klej do tapet oraz niezbędne narzędzia, takie jak pędzel do nakładania kleju, nóż do przycinania tapety oraz drabina.

Jak wybrać drewnianą podłogę w zależności od budżetu?

Rodzajów drewnianych podłóg jest wiele. Możemy wybrać parkiet, mozaikę lub deski podłogowe. Poza tym powinniśmy także wybrać gatunek drewna, z jakiego będzie zrobiona. Jak wybrać optymalne rozwiązanie, odpowiadające naszym potrzebom i budżetowi?

Kiedy rozpocząć układanie podłogi w nowym domu?


Układanie drewnianej podłogi w nowy wybudowanym domu należy rozpocząć po zakończeniu wszystkich prac budowlanych i instalacyjnych.

Jakie drewno wybrać do układania podłogi?


Na rynku mamy bardzo duży wybór drewna na posadzki. Dostępne jest drewno twarde, miękkie, z drzew owocowych, drewno egzotyczne… Wybierając drewno, przede wszystkim powinnyśmy zwrócić uwagę na jego twardość i klasę.

Jaką podłogę drewnianą wykonać w mieszkaniu?


Podłoga w mieszkaniu powinna być nie tylko estetyczna ale i wytrzymała. Narażona na działanie różnych czynników, powinna być odporna na ścieranie czy zarysowania. Decydując się na podłogę drewnianą, oprócz parkietu do wyboru mamy różne rodzaje podłóg drobnowymiarowych takich jak: mozaiki, lamparkiet, parkiet segmentowy, płyty „Hajnówka”, design parkiet, różne odmiany parkietów ozdobnych oraz bruk drewniany.

REKLAMA