REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Schody w salonie – za i przeciw

Martyna Bogacka
Zamiast schodów ukrytych gdzieś w ciemnych, zamkniętych klatkach schodowych w projektach pojawiają się nowoczesne modele o oryginalnej formie przestrzennej. fot. Rintal Polska
Zamiast schodów ukrytych gdzieś w ciemnych, zamkniętych klatkach schodowych w projektach pojawiają się nowoczesne modele o oryginalnej formie przestrzennej. fot. Rintal Polska

REKLAMA

REKLAMA

Czy schody w salonie to rzeczywiście dobry pomysł? Z jednej strony schody mogą być niezwykłą ozdobą wnętrza i podkreślać jego reprezentatywny charakter. A z drugiej – salon ze schodami trochę jakby przejmuje rolę holu. Zatem czy warto mieć schody w salonie?

Przełamać przestrzeń

Architekci coraz częściej rezygnują z wydzielonych klatek schodowych i zapraszają je na salony. Zamiast schodów ukrytych gdzieś w ciemnych, zamkniętych klatkach schodowych w projektach pojawiają się nowoczesne modele o oryginalnej formie przestrzennej. Takie schody nadają wnętrzu charakter i są jego główną ozdobą. Ponadto cały dom zyskuje sporo powierzchni użytkowej, który w innym razie zostałby pochłonięty przez bieg schodowy ulokowany w oddzielonej ścianami klatce schodowej.

REKLAMA

Zobacz także: Jakie schody wybrać, gdy mamy małe dziecko?

Uwolnić schody

Schody w salonie nie tylko efektownie urozmaicą przestrzeń – spełnią również kilka praktycznych funkcji. Między innymi uwolnione spomiędzy ścian schody pozwolą nam na bezproblemowe wnoszenie i znoszenie dużych przedmiotów (np. mebli). Poza tym otwarty na resztę domu salon stanie się miejscem jednoczącym członków rodziny.

Zobacz także: Jak dokonać wyboru odpowiednich schodów?

Słabe strony

Schody otwarte na salon budzą jednak także kontrowersje. Wśród głównych mankamentów należy wymienić spore koszty, które wiążą się z przeniesieniem schodów do salonu. Schody, które mają być wyeksponowane w najbardziej reprezentatywnym miejscu w domu wymagają staranniejszego wykonania. Do wad takiego rozwiązania należy również zaliczyć brak jakiejkolwiek izolacji między życiem salonowym na dole, a częścią sypialną na górze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

Ceny mieszkań w marcu 2025 r. w największych miastach w Polsce [rynek wtórny]. W których dzielnicach jest taniej, a w których drożej?

Ile kosztują mieszkania używane (tzw. rynek wtórny) w marcu 2025 r. w największych miastach Polski? W których dzielnicach tych miast jest taniej, a w których drożej? Przedstawiamy raport przygotowany przez ekspertów Rankomat.pl i Rentier.io, który obejmuje dzielnice Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Gdyni. Aktualne stawki to mediany cen ofertowych i dotyczą okresu między grudniem 2024 a lutym 2025 roku. Ceny te zostały zestawione z okresem poprzednim listopad 2024 - styczeń 2025 roku.

REKLAMA

To już pewne, będzie wyższa premia za oszczędzanie na koncie mieszkaniowym, ile wyniesie

We wtorek 18.03.2025 r. rząd zdecydował o korzystniejszych niż do tej pory formach wspierania osób kupujących pierwsze mieszkanie. Pakiet korzystnych z mian dotyczy między innymi oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym, które jest wstępem do kolejne wsparcia przy zakupie mieszkania.

Takich okazji długo nie będzie: jeśli kupować mieszkanie, to właśnie teraz, na rynku wtórnym

Coraz więcej okazji na kupno mieszkania do niższej niż rynkowa cenie. Ale tylko na rynku wtórnym i właśnie teraz. Czas na okazje szybko się skończy, a ceny używanych mieszkań znów dorównają tym u deweloperów.

REKLAMA