REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kiedy rozpocząć układanie podłogi w nowym domu?

Joanna Orzechowska
 Układanie drewnianej podłogi w nowy wybudowanym domu należy rozpocząć po zakończeniu wszystkich prac budowlanych i instalacyjnych
Układanie drewnianej podłogi w nowy wybudowanym domu należy rozpocząć po zakończeniu wszystkich prac budowlanych i instalacyjnych

REKLAMA

REKLAMA

Układanie drewnianej podłogi w nowy wybudowanym domu należy rozpocząć po zakończeniu wszystkich prac budowlanych i instalacyjnych.

Kiedy?

REKLAMA

Wilgotność drewna, z którego będziemy wykonywać parkiet powinna wynosić od 8 do 12%, natomiast wilgotność podkładu, nie więcej niż 3%. Tuż przed zakupem drewna, sprzedawca powinien zmierzyć jego wilgotność, jeśli tego nie zrobił należy go o to poprosić. Pomiary wilgotności należy dokonać także tuż przed położeniem podłogi.

W jaki sposób?

Większość drewnianych podłóg drobnowymiarowych (np. mozaiki) układa się poprzez przyklejenie ich na całej powierzchni do podkładu, na którym będą się znajdować. Trochę inaczej układa się parkiet, gdzie klejem smaruje się tylko pióra i wpusty.

Układanie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przed rozpoczęciem układania podłogi, należy bardzo dokładnie wymieszać klej. Temperatura kleju jak i otoczenie powinna wynosić ok. 15°C. Rozprowadzając klej, należy pamiętać, aby nakładać go równomiernie za pomocą ząbkowanej szpachli. Między ścianą a krawędzią podłogi należy zostawić szczelinę ok. 1–2,5 cm. Jest ona wykonywana z racji tego, że drewno zmienia swoją objętość w zależności od wilgotności. Brak szczeliny może powodować późniejsze problemy z podłogą np. w postaci wybrzuszeń.

Klejem należy smarować tylko podkład, deszczułki i płyty jedynie do niego dociskamy, przesuwamy i dobijamy młotkiem.

Deszczułki w parkiecie tradycyjnym można układać także na lepik (aktualnie tego rozwiązań praktycznie się już nie stosuje). Parkiet i płyty Hajnówka do podkładu drewnianego, można przybijać za pomocą gwoździ. Specjalne gwoździe podłogowe należy wbijać pod kątem poniżej „wpistu”.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

W czerwcu 2024 r. nastroje w branży budowlanej uległy poprawie

Polski Instytut Ekonomiczny opublikował wyniki Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE, które wskazują, że nastroje branży budowlanej w czerwcu 2024 r. uległy znacznej poprawie.

Ministerstwo Finansów wydało oświadczenie, że nie pracuje nad podwyższeniem ryczałtu od najmu mieszkań

Ministerstwo Finansów wydało na swojej stronie oświadczenie, że nie prowadzi prac nad podwyżką podatku ryczałtowego dla osób rozliczających najem mieszkań.

Polski rynek nieruchomości doszedł do szczytowego punktu cyklu i wpadł w zawirowania

Naczelnik Wydziału Analiz Rynku Nieruchomości w Departamencie Stabilności Finansowej NBP Jacek Łaszek ocenia, że w Polsce mamy w tej chwili górkę, czyli dojechaliśmy na szczytowy punkt cyklu. Jedną z ofiar tego cyklu jest system finansowy – system finansowania nieruchomości.

REKLAMA

Zmieniły się cele inwestujących w mieszkania

Czy Polacy wciąż inwestują w mieszkania? Jaki procent nabywców mieszkań od deweloperów to inwestorzy, a jaki prywatni kupujący? Jakie mają motywacje i preferencje? 

Kto czeka na program Na start? Czy wzrosło zainteresowanie ofertą deweloperów?

Czy deweloperzy zauważyli wzrost zainteresowania mieszkaniami w związku z rządowym programem na Start? Kto najczęściej kupuje mieszkania? Czy wzrosła liczba rezerwacji mieszkań?

Pompy ciepła z nieprawidłowościami. Wykazały to kontrole KAS, UOKiK i Inspekcji Handlowej

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), Inspekcja Handlowa (IH) oraz Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeprowadziły od 20 lutego do 26 marca 2024 r. wspólną kontrolę pomp ciepła. Sprawdzono dokumentację 36 modeli pomp ciepła. Wskutek stwierdzonych nieprawidłowości nie dopuszczono do sprzedaży 463 pomp ciepła.

Kredyt "#naStart" zagrożony. Koalicja rządząca podzielona

Koalicja rządząca jest podzielona w kwestii projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym “#naStart”. Kluby Lewicy i Polski 2050 zapowiedziały, że nie poprą tego rządowego projektu. Mechanizm zawarty w ustawie spowoduje wzrost cen mieszkań - tak ocenił przewodniczący klubu Polski 2050, Mirosław Suchoń. Z kolei Borys Budka z KO poinformował, że rozmowy z koalicjantami wciąż trwają.

REKLAMA

Tamaryszek – kiedy kwitnie, cięcie, uprawa

Kiedy kwitnie tamaryszek? Czy szybko rośnie? Jak prawidłowo go ciąć? Czy można kupić tamaryszek na pniu? Jak wygląda uprawa tamaryszka czteropręcikowego? Wszystko, co musisz wiedzieć o wymaganiach tamaryszka.

Są nowe dane GUS. Ile mieszkań uda się wybudować?

W 2023 roku Główny Urząd Statystyczny wydał pozwolenia na budowę, które pozwolą wybudować 69 tysięcy mieszkań.

REKLAMA