REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Materiały budowlane

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Lakierobejca żelowa Premium Wood Design – nowość Bondex

Lakierobejca żelowa Premium Wood Design to nowy produkt marki Bonxex. Lakierobejca przeznaczona jest do malowania drewnianych mebli (domowych i ogrodowych), okien, drzwi, a także drewnianych ogrodzeń, bram i altanek. Powłoka lakierobejcy zabezpiecza malowane elementy na wiele lat, podkreślając jednocześnie naturalny charakter drewna.

Rynek internetowych marketów budowlanych w Polsce – stan obecny i prognozy

Rośnie rynek sprzedaży przez Internet materiałów budowlanych. Śmiało można stwierdzić, że online to nowy rynek dystrybucji, a nie kolejny kanał sprzedaży.

Blchodachówka GRYF w arkuszu na wymiar

Blachodachówka GRYF to pokrycie dachowe dostępne w formie arkusza, które dostępne jest na konkretny wymiar. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się na dachach o prostej konstrukcji, będąc dużą oszczędnością czasu i pieniędzy.

Orea 9 – płaska dachówka ceramiczna

Dachówka Orea 9 to płaska dachówka o gładkiej powierzchni umożliwiająca wykończenie dachu w każdym detalu. Dachówka posiada wiele dodatków ceramicznych, umożliwiających poprawne wykonanie dachu od strony technicznej z dbałością o każdy detal.

REKLAMA

Bolix: Silikon sanitarny Procolor

Procolor - to wodoodporny, elastyczny silikon sanitarny do pokrywania powierzchni mało- i nienasiąkliwych. Silikon Sanitarny Procolor firmy Bolix świetnie sprawdzi się jako izolacja w miejscach narażonych na oddziaływanie wody.

Budowa domu: Co powinniśmy wiedzieć o materiałach budowlanych?

Podczas procesu budowy domu bardzo ważny jest dostęp do informacji na temat wyrobów budowlanych, i to nie tylko na początku budowy, ale na każdym jej etapie. Od jakości poszczególnych materiałów, zależeć będzie bowiem bezpieczeństwo konstrukcji budynku, jego cechy użytkowe, charakterystyka energetyczna, akustyczna, a także stopień oddziaływania budynku na zdrowie ludzi oraz na środowisko.

Masa samopoziomująca: Baumit Nivello Centro

Masa samopoziomująca: Baumit Nivello Centro to szybkowiążąca mieszanka wyrównująca, która wyrówna podłoże, wzmocni je i pozwoli na uzyskanie cichej i ciepłej, nowoczesnej podłogi.

Usuwanie azbestu z dachu. Poradnik

Demontażu pokryć dachowych z azbestu należy dokonać najpóźniej do 2032 roku. Chcąc zrobić to w sposób bezpieczny, najlepiej jest wynająć firmę, która zrobi to w sposób profesjonalny i nie zagrażający zdrowiu i życiu. Samodzielnie usuwanie azbestu, jest powszechnie szeroko odradzane. Jeśli nie usuniemy azbestu do wyznaczonego terminu, grozi nam kara od 10 zł do 20 tys. zł.

REKLAMA

BOLIX Aquastop – spoina z efektem perlenia

BOLIX Aquastop to spoina do spoinowania płytek ceramicznych i kamiennych. Z jej pomocą można przymocować: szklane okładziny ścienne, płyty betonowe a także mozaikę glazurową.

PSB: ceny materiałów budowlanych - od nowego roku w górę

Coraz większa liczba pozwoleń na budowę i zaczętych inwestycji spowodowała, że na rynku materiałów budowlanych zapanował optymizm. Według danych GUS od początku roku do końca lipca wydano 92 237 pozwoleń na budowę mieszkań, to ok. 16% więcej niż w zeszłym roku. Mocniej wzrosła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto – do 85 506, bo o prawie 19%.

Jak kłaść tynk cienkowarstwowy. Poradnk

Jeśli planujemy kłaść tynk cienkowarstwowy najlepiej zatrudnić do tego celu wyspecjalizowaną ekipę, nie jest to bowiem proste zadanie. Jednak, nawet jeśli do nakładania tynku cienkowarstwowego zatrudnimy ekipę, sami powinniśmy wiedzieć, jak powinno wyglądać nakładanie tynku cienkowarstwowego na elewację. Zobacz poradnik.

Na co zwrócić uwagę, kupując dachówki ceramiczne?

Bywa, że dach nazywany jest piątą elewacją, a to dlatego, że jest dobrze widocznym elementem domu. Kupując dachówki powinniśmy zwracać uwagę na kolor produktu, który powinien nie tylko pasować do kolorystyki elewacji, ale i dobrze komponować się z dachami otaczających go budynków.

Farba Guardi - efekt rosy na ścianie

Nowy produkt firmy LAKMA - farba o efekcie rosy z kolekcji Francesco Guardi. Pomalowana nią ściana charakteryzuje się barwnymi refleksami przypominającymi mikrokropelki rosy.

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione

Tynk marmurowy Francesco Guardi Collezione to tynk akrylowy produkowany na bazie żywicy z naturalnymi kruszywami marmurowymi. Tynk jet odporny na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne.

Tynk wapienny Baumit KlimaWhite

Tynk wapienny Baumit KlimaWhite to "oddychający" tynk, który może być stosowany na ścianach oraz sufitach budynków zarówno w piwnicy, jak i na poddaszu. Tynk można stosować także w miejscach, które są narażone na długotrwałe zawilgocenie.

Skalny Mocny - klej do kamienia Den Braven

Klej Skalny Mocny do kamienia Den Braven to nowość wśród produktów tej firmy. Z pomocą kleju można przymocować większość okładzin z kamienia np. granitu, marmuru, dolomitu, lastryko, kostki brukowej i innych.

Gotowa masa szpachlowa CEKOL M-1

CEKOL M-1 to gotowa masa szpachlowa przeznaczona do wnętrz. Dzięki niej w prosty sposób można pozbyć się niewielkich ubytków i rys na sufitach i ścianach. CEKOL M-1 można stosować na podłożach z betonu, na podłożach gipsowych, płytach kartonowo-gipsowych oraz wysezonowanych tradycyjnych tynkach cementowo-wapiennych.

Podatek VAT za materiały budowlane wykonawcy

Inwestor podczas zakupu materiałów budowlanych zmuszony jest do poniesienia wydatku, na który składa się także 23% VAT. Ma on oczywiście prawo do uzyskania zwrotu tego podatku na większość materiałów. Jeśli zakupu materiałów dokonuje wykonawca również musi on zapłacić podatek VAT, ale ma możliwość odliczenia całości wydatków od podatku.

ISOVER laureatem w kategorii „Producent materiałów budowlanych”

Podczas 11. gali organizowanej przez miesięcznik „Builder” firma ISOVER została „Budowlaną Firmą Roku 2013”. ISOVER znalazł się wśród 25 najlepszych firm wyróżnionych w konkursie.

Zwrot podatku VAT za materiały budowlane w 2014 roku

Rok 2014 przyniósł zmiany w zasadach odzyskiwania podatku VAT za materiały budowlane. W związku z tymi zmianami niewielu Polaków będzie mogło odliczyć podatek VAT. Jednym z ograniczeń, które weszły w życie w styczniu tego roku jest brak możliwości uzyskania zwrotu VAT za materiały budowlane wykorzystane do remontu domu o powierzchni powyżej 110 m kwadratowych.

Zwrot podatku VAT za materiały budowlane w 2014 roku

Od 2014 roku zmieni się bardzo dużo w kwestii zwrotu podatku VAT za materiały budowlane. Wejdą w życie dużo bardziej restrykcyjne przepisy, które między innymi nie pozwolą na odliczenie podatku VAT za materiały wykorzystane do budowy albo remontu domu o wielkości powyżej 110 metrów kwadratowych. Kto będzie miał możliwość odliczenia podatku VAT za materiały budowlane?

Zakup materiałów budowlanych – Poradnik Inwestora

Materiały budowlane oferują nam obecnie składy budowlane, hipermarkety a nawet sklepy internetowe. Gdzie wobec tego najlepiej kupować materiały budowlane? Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów budowlanych? Kiedy i z jakiego powodu ceny materiałów budowlanych spadają? Przeczytaj o tym w naszym Poradniku Inwestora!

Zwrot podatku VAT za materiały budowlane – tylko do końca 2013 roku

Zwrot podatku VAT za materiały budowlane wykorzystane w czasie remontu mieszkania lub budowy domu można uzyskać do końca 2013 roku. Na zgłoszenie mamy 5 lat, dlatego tak naprawdę do końca 2013 roku należy zakończyć remont lub budowę domu. Przeczytaj jak dokonać zgłoszenia i na jaki zwrot można liczyć.

Drewno klejone – lepsze niż beton i stal?

Jeszcze do niedawna, drewno dość często zastępowano żelbetem, cegłą lub stalą. Drewno klejone różni się od tego „tradycyjnego”, na pewno możemy powiedzieć o nim, że ma dużą wytrzymałość i jest to materiał bardzo wszechstronny. Zobacz, dlaczego warto budować z drewna klejonego.

Żelbet – jeden z ważniejszych materiałów na budowie

Żelbet jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów budowlanych. Dzięki właściwościom które posiada, konstrukcje z żelbetu są elementem praktycznie każdej większej budowy.

Beton mrozoodporny – jak go wykonać?

W polskich warunkach beton narażony jest na wiele czynników niszczących, w tym cykliczne zamarzanie i rozmarzanie wody zawartej w strukturze betonu. Zamarznięta woda w betonie, zmienia swój stan skupienia zmieniając tym samym objętość betonu. Efektem jest pojawienie się licznych spękań i naruszenie struktury materiału. Od czego zależy wytrzymałość betonu i jak prawidłowo wykonać beton mrozoodporny wyjaśnia Paweł Madej, kierownik Centrum Badania Betonów w Lafarge.

Pucolany – co to takiego?

Pucolany mają duże znaczenie w kształtowaniu wytrzymałości betonów. Ich stosowanie w budownictwie sięga kilka wieków wstecz. Nazwa pucolany wywodzi się od miejscowości Pozzuoli, z której pochodzi materiał. Jaką funkcję w technologii betonu pełnią pucolany i skąd się biorą? Na te i inne pytania odpowiada Paweł Madej, kierownik Centrum Badania Betonów w Lafarge.

Krok po kroku: Jak powstaje cement?

Cement jest jednym ze składników stosowanym przy produkcji betonu. To hydrauliczne spoiwo, które dzięki swoim właściwościom wiąże ze sobą wszystkie składniki wchodzące w skład różnych mieszanek betonowych lub zapraw murarskich. Warto więc wiedzieć jak powstaje materiał, tak powszechny w budownictwie.

Ekspert radzi: Jak pielęgnować świeży beton?

Kiedy świeży beton zostanie wylany, należy chronić go przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Właściwa pielęgnacja „młodego” betonu polega na stworzeniu odpowiednich warunków cieplno-wilgotnościowych w dojrzewającym betonie i tym samym wspomaganie przebiegu hydratacji cementu. Wszystkie procesy związane z pielęgnacją betonu polegają na ochronie świeżo wykonanego betonu przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, wiatru, opadów atmosferycznych, a także wysokich lub niskich temperatur. W zależności od pory roku, pielęgnacja betonu wygląda zupełnie inaczej.

Zmiany cen materiałów budowlanych w marcu 2012 r.

W marcu 2012 r. wzrosły ceny materiałów budowlanych. Podczas gdy jedne ceny wzrosły, inne malały. Zobacz zestawienie cen materiałów budowlanych w pierwszym kwartale 2012 roku.

Silikaty – zalety

Silikaty to inaczej cegły wapienno-piaskowe. Produkowane są od wielu lat, jednak nigdy nie były dostatecznie docenione. Zupełnie niesłusznie, ponieważ silikaty mają wiele niezaprzeczalnych zalet.

Jak powstaje beton?

Beton jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Choć w skład betonu wchodzą takie proste składniki jak: cement, kruszywo, woda i ewentualne dodatki, to proces produkcji betonu wymaga dużo precyzji. Błędy popełnione na etapie produkcji betonu mogą skutkować pękaniem elementów konstrukcji, kruszeniem się ścian lub zapadnięciem fundamentów.

Jak prawidłowo murować ściany?

Budowa ścian to jeden z ważniejszych etapów budowy domu, dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, aby wykonać je jak najlepiej. Cement użyty do murowania ścian ma duży wpływ na jakość i trwałość budynku, oraz jego odporność na czynniki zewnętrzne.

Zakup materiałów budowlanych przez Internet

Kupowanie materiałów budowlanych przez Internet to często oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki internetowym porównywarkom cen materiałów budowlanych możemy sprawdzić oferty wielu producentów.

Rynek budowlany w Polsce

Rynek budowlany w Polsce ustabilizował się. To opinia Łukasza Maćkowiaka, który obserwuje rynek budowlany w Polsce bezpośrednio z perspektywy uczestnika (jako sprzedawca materiałów budowlanych i kupujący nieruchomości).

Jak efektownie połączyć drewno z nowoczesnymi materiałami budowlanymi?


Popularność drewna jako materiału do wykończenia fasad domów jednorodzinnych na jakiś czas zmalała. Jednak dzięki temu, że na rynku dostępnych jest coraz więcej egzotycznych gatunków drewna, właściciele domów coraz częściej decydują się na łączenie drewna z innymi materiałami budowlanymi.

Rodzaje zapraw murarskich i tynkarskich oraz ich przeznaczenie

Zaprawa to mieszanina spoiwa, kruszywa drobnego i wody. Może zawierać różne dodatki i domieszki poprawiające jej właściwości. W głównej mierze właściwości zależą od rodzaju zaprawy, a dokładniej od użytego spoiwa. I tak wyróżnić możemy zaprawę cementową, cementowo-wapienną, wapienną, gipsową, gipsowo-wapienną i cementowo-glinianą.

Jakie są zdrowe i energooszczędne materiały budowlane?


Ilość zużywanej energii, w każdym domu, uzależniona jest od zastosowanych w nim materiałów i technologii budowlanych. Koszty eksploatacji rozwiązań energooszczędnych są niższe i przyjazne dla środowiska. Największa ilość energii w domach zużywana jest na ich ogrzewanie, dlatego powinniśmy wybrać materiały pozwalające zatrzymywać ciepło w domu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów budowlanych?

Poziom wiedzy inwestorów, o materiałach budowlanych, znacznie wzrósł. Informacje czerpią oni z ulotek, folderów i materiałów technicznych producentów. Jednak głównym źródłem wiedzy obecnie jest Internet, bez trudu można znaleźć dokładnie udokumentowane etapy budowy wraz ze specyfikacją użytych materiałów, a także wirtualne dzienniki budowy.

Wyrobów budowlanych droga na rynek, czyli co kupujący wiedzieć powinien


Wyrób budowlany będzie mógł znaleźć się w sprzedaży, dopiero jak uzyska niezbędne dokumenty potwierdzające dopuszczenie go do obrotu. Postępowanie to jest regulowane przez Ustawę o wyrobach budowlanych. Jest kilka dróg umożliwiających na wprowadzenie wyrobu do obrotu.

Jak sprawdzić jakość materiałów budowlanych?


Z wybudowaniem domu wiąże się nie tylko zaplanowanie kosztów, wybranie projektu, materiałów i ekipy budowlanej, ale też styczność z dokumentacją techniczną budynku czy poszczególnych materiałów. Zagadnienia dotyczące certyfikatów i wymogów technicznych często wydają nam się skomplikowane. Dlatego przybliżymy w przystępny sposób zagadnienia dotyczące specyfikacji technicznej materiałów i certyfikatów budowlanych.

Z jakiego materiału wykonać rynny?

Przed wyborem rodzaju orynnowania warto zastanowić się nad sposobem ich montażu, czy zrobimy to sami czy też zatrudnimy wyspecjalizowaną ekipę. Na rynku jest wiele rodzajów rynien, z czego najłatwiejsze w montażu są rynny wykonane z PVC. Biorąc pod uwagę inne względy możemy wybrać rynny stalowe, aluminiowe, miedziane czy cynkowo-tytanowe.

Jak remontować dach płaski?

Jeśli posiadasz dom mający dach płaski, to pewnie ma on 30 – 40 lat. W tym okresie bowiem takie dachy były bardzo popularne, jednak dziś stosowane wówczas materiały izolacyjne są przeżytkiem. Dachy te nie spełniają obowiązujących norm i dlatego warto przeprowadzić ich remont.

Jak budować energooszczędnie?

Energooszczędność oznacza po pierwsze ograniczenie negatywnego wpływu użytkowania domu na środowisko, po drugie oszczędności wynikające z obniżenia zużycia energii. Aby tak się stało należy jednak dobrze przygotować projekt domu oraz używać dobrej jakości materiałów budowlanych przy budowie. Konieczny jest też przemyślany dobór dostępnych rozwiązań energooszczędnych.

Ile składników potrzeba na 1 m³ zaprawy?

Sprawdź, ile będziesz potrzebować składników na 1 m3 zaprawy.

Dachy płatwiowo-kleszczowe oraz wieszarowe

Pomimo swojej prostoty dachy krokwiowe nie są tak popularne i uniwersalne jak dachy płatwiowo-kleszczowe. Ich wadą jest duży stopień skomplikowania, różnorodność połączeń oraz większa ilość elementów.

Dachy krokwiowe i krokwiowo-jętkowe

Dachy drewniane, aby mogły spełniać swoją rolę muszą być przede wszystkim geometrycznie niezmienne. Taki stan rzeczy można uzyskać poprzez takie konstruowanie, aby uzyskać dużo elementów trójkątnych.

Jakie są zalety i wady dachówek ceramicznych?

Dachówki ceramiczne są najczęściej w kolorze czerwonym, produkowane są z gliny wypalanej w piecu. Są bardzo popularne, a ich montaż jest prosty dzięki wyprofilowanym zamkom. Zamki poprawiają szczelność dachówki i ułatwiają łączenie.

Jak produkowany jest cement?

Cement to hydrauliczny materiał wiążący, otrzymywany z surowców mineralnych (margiel, wapień, glina) krzemianów, tlenków prostych, podwójnych i potrójnych oraz innych związków, głównie wapnia, glinu, krzemu i żelaza poprzez wypalanie a następnie zmielenie otrzymanego spieku.

Jak produkowana jest cegła wapienno-piaskowa?

Cegła wapienno – piaskowa to inaczej wyrób silikatowy.

REKLAMA