REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zakup materiałów budowlanych przez Internet

Kupowanie materiałów budowlanych przez Internet to często oszczędność czasu i pieniędzy.
Kupowanie materiałów budowlanych przez Internet to często oszczędność czasu i pieniędzy.
Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Kupowanie materiałów budowlanych przez Internet to często oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki internetowym porównywarkom cen materiałów budowlanych możemy sprawdzić oferty wielu producentów.

Chociaż w sieci kupujemy już niemal wszystko, po materiały do budowy czy wykończenia domu wolimy udać się osobiście do sklepu czy składu budowlanego. Częściowo jest to wynikiem tego, że do spraw związanych z domem podchodzimy poważnie i chcemy mieć pewność, że wybrane przez nas artykuły nie okażą się bublem, który dobrze prezentował się tylko na zdjęciu. Oczywiście ostrożność nie zaszkodzi, ale wielu renomowanych producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych prowadzi swoje sklepy internetowe, które oferują dokładnie to samo, co sklepy stacjonarne, nierzadko w atrakcyjniejszych cenach. Można mieć zatem pewność, że to, co zamówimy spełni nasze oczekiwania, a jeśli okaże się, że coś jest nie tak, zawsze możemy dokonać zwrotu lub wymiany.

REKLAMA

Zwrot materiałów zakupionych przez Internet

Ewentualne niezgodności towaru z ofertą przedstawioną w sieci budzą największe obawy konsumentów. Tymczasem, specyfika wirtualnych zakupów i brak możliwości uprzedniego obejrzenia towaru wymagają odpowiedniej regulacji prawnej.

Zobacz także: Jakie są zdrowe i energooszczędne materiały budowlane?

REKLAMA

– Na terenie naszego kraju na odstąpienie od umowy konsument ma dziesięć dni kalendarzowych. Sprzedający może zwiększyć ten okres, ale nie może go zmniejszyć. Dziesięć dni to minimum, jakie przysługuje konsumentowi na zwrot towaru zakupionego na podstawie „umowy na odległość” zaznacza Jerzy Barański, Miejski Rzecznik Konsumentów we Wrocławiu.

Nie musimy się zatem obawiać, że nasze pieniądze przepadną, jeśli zamiast zamówionej dachówki betonowej dostaniemy ceramiczną. Pamiętajmy, że mamy prawo do zwrotu. Trzeba tylko liczyć się z tym, że musimy pokryć koszt przesyłki artykułu zwracanego do sprzedawcy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Internetowe porównywarki cen

Budowa, wykończenie czy remont domu wiążą się ze znacznymi nakładami finansowymi, warto zatem być dobrze poinformowanym i wiedzieć, gdzie można kupić różne akcesoria taniej. Żeby ułatwić sobie życie i uniknąć zagracania domu stosami magazynów i katalogów z ofertami producentów, najlepiej skorzystać z branżowych porównywarek cen.

– Staramy się na bieżąco aktualizować bazę produktów, tak, żeby każdy użytkownik mógł za naszym pośrednictwem znaleźć wszystko, czego potrzebuje w najlepszej cenie. Niezależnie od tego, na jakim jest etapie budowy czy wykańczania.  W naszych czterech porównywarkach można sprawdzić ceny pustaków, cementu, dachówek, więźb, kotłów centralnego ogrzewania, waty szklanej, przewodów i tysiąca innych rzeczy niezbędnych przy budowie czy remoncie – zaznacza Iwona Szulik, marketing manager grupy Elneo.

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów budowlanych?

Przeglądając porównywarki, dowiadujemy się od razu, które sklepy oferują pożądane przez nas artykuły. Najczęściej użytkownicy są bezpośrednio przekierowywani na stronę sklepu, przez co nie muszą błądzić po kolejnych stronach internetowych. Dzięki możliwości dodawania komentarzy w porównywarkach, można poznać opinię innych konsumentów na temat szukanego produktu czy sklepu, w  którym planujemy zrobić zakupy. To kolejne ułatwienie w pokonywaniu zakupowego maratonu. Warto zatem pozbyć się uprzedzeń i kupując przez Internet, „przebiec” przez budowę domu sprintem.

Źródło: materiały prasowe

Dzięki internetowym porównywarkom cen materiałów budowlanych możemy sprawdzić oferty wielu producentów.
Materiały prasowe
Media
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy straty powstałe w tegorocznej powodzi będą większe niż w poprzednich?

Czy straty powstałe w tegorocznej powodzi będą większe niż w poprzednich? Na ten moment trudno już szacować szkody z powodzi, ale mogą być one większe niż sądzimy. Duże znaczenie mają tu koszty budowlane. 

Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakich pokolenie Z? [SONDA]

Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakie są w obszarze zainteresowania przedstawicieli pokolenia Z? Czy wybór i zakup mieszkania to kolejny obszar, w którym reprezentanci tych dwóch generacji znacząco się od siebie różnią? Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl

Żeby taryfy dynamiczne prądu się opłacały trzeba mieć w domu kosztowne urządzenia. Można je kupić z dofinansowaniem

Od 24 sierpnia 2024 r. klienci dużych sprzedawców energii elektrycznych mogą już przejść na taryfy dynamiczne, w których rozliczenia za zużytą energię odbywają się według bieżących cen z Towarowej Giełdy Energii. W praktyce to rozwiązanie nie dla wszystkich jest jednak opłacalne. – To jest bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeśli mamy sterowalne systemy energetyczne, czyli np. magazyn energii, magazyn ciepła, sterowalne klimatyzatory, pompę ciepła, samochód elektryczny albo wszystko to naraz – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy. Jak wskazuje, to może zwiększyć zainteresowanie dotacjami z rządowych programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, które ponownie oferują dofinansowania dla osób fizycznych.

Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

REKLAMA

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

REKLAMA

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

REKLAMA