REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zakup materiałów budowlanych przez Internet

Kupowanie materiałów budowlanych przez Internet to często oszczędność czasu i pieniędzy.
Kupowanie materiałów budowlanych przez Internet to często oszczędność czasu i pieniędzy.
Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Kupowanie materiałów budowlanych przez Internet to często oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki internetowym porównywarkom cen materiałów budowlanych możemy sprawdzić oferty wielu producentów.

Chociaż w sieci kupujemy już niemal wszystko, po materiały do budowy czy wykończenia domu wolimy udać się osobiście do sklepu czy składu budowlanego. Częściowo jest to wynikiem tego, że do spraw związanych z domem podchodzimy poważnie i chcemy mieć pewność, że wybrane przez nas artykuły nie okażą się bublem, który dobrze prezentował się tylko na zdjęciu. Oczywiście ostrożność nie zaszkodzi, ale wielu renomowanych producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych prowadzi swoje sklepy internetowe, które oferują dokładnie to samo, co sklepy stacjonarne, nierzadko w atrakcyjniejszych cenach. Można mieć zatem pewność, że to, co zamówimy spełni nasze oczekiwania, a jeśli okaże się, że coś jest nie tak, zawsze możemy dokonać zwrotu lub wymiany.

REKLAMA

Zwrot materiałów zakupionych przez Internet

Ewentualne niezgodności towaru z ofertą przedstawioną w sieci budzą największe obawy konsumentów. Tymczasem, specyfika wirtualnych zakupów i brak możliwości uprzedniego obejrzenia towaru wymagają odpowiedniej regulacji prawnej.

Zobacz także: Jakie są zdrowe i energooszczędne materiały budowlane?

REKLAMA

– Na terenie naszego kraju na odstąpienie od umowy konsument ma dziesięć dni kalendarzowych. Sprzedający może zwiększyć ten okres, ale nie może go zmniejszyć. Dziesięć dni to minimum, jakie przysługuje konsumentowi na zwrot towaru zakupionego na podstawie „umowy na odległość” zaznacza Jerzy Barański, Miejski Rzecznik Konsumentów we Wrocławiu.

Nie musimy się zatem obawiać, że nasze pieniądze przepadną, jeśli zamiast zamówionej dachówki betonowej dostaniemy ceramiczną. Pamiętajmy, że mamy prawo do zwrotu. Trzeba tylko liczyć się z tym, że musimy pokryć koszt przesyłki artykułu zwracanego do sprzedawcy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Internetowe porównywarki cen

Budowa, wykończenie czy remont domu wiążą się ze znacznymi nakładami finansowymi, warto zatem być dobrze poinformowanym i wiedzieć, gdzie można kupić różne akcesoria taniej. Żeby ułatwić sobie życie i uniknąć zagracania domu stosami magazynów i katalogów z ofertami producentów, najlepiej skorzystać z branżowych porównywarek cen.

– Staramy się na bieżąco aktualizować bazę produktów, tak, żeby każdy użytkownik mógł za naszym pośrednictwem znaleźć wszystko, czego potrzebuje w najlepszej cenie. Niezależnie od tego, na jakim jest etapie budowy czy wykańczania.  W naszych czterech porównywarkach można sprawdzić ceny pustaków, cementu, dachówek, więźb, kotłów centralnego ogrzewania, waty szklanej, przewodów i tysiąca innych rzeczy niezbędnych przy budowie czy remoncie – zaznacza Iwona Szulik, marketing manager grupy Elneo.

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów budowlanych?

Przeglądając porównywarki, dowiadujemy się od razu, które sklepy oferują pożądane przez nas artykuły. Najczęściej użytkownicy są bezpośrednio przekierowywani na stronę sklepu, przez co nie muszą błądzić po kolejnych stronach internetowych. Dzięki możliwości dodawania komentarzy w porównywarkach, można poznać opinię innych konsumentów na temat szukanego produktu czy sklepu, w  którym planujemy zrobić zakupy. To kolejne ułatwienie w pokonywaniu zakupowego maratonu. Warto zatem pozbyć się uprzedzeń i kupując przez Internet, „przebiec” przez budowę domu sprintem.

Źródło: materiały prasowe

Dzięki internetowym porównywarkom cen materiałów budowlanych możemy sprawdzić oferty wielu producentów.
Materiały prasowe
Media
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA