REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie są zdrowe i energooszczędne materiały budowlane?

 Röben
Jeden z czołowych producentów ceramiki budowlanej, w tym dachówek, cegieł i płytek klinkierowych.
Zastosowanie opisanych materiałów budowlanych i optymalnych konstrukcji budowlanych, pozwoli obniżyć zużycie energii, a ponadto zapewni nam zdrowy mikroklimat pomieszczeń, ponieważ wymienione produkty wykonane są materiałów naturalnych. Fot. Röben
Zastosowanie opisanych materiałów budowlanych i optymalnych konstrukcji budowlanych, pozwoli obniżyć zużycie energii, a ponadto zapewni nam zdrowy mikroklimat pomieszczeń, ponieważ wymienione produkty wykonane są materiałów naturalnych. Fot. Röben
Röben

REKLAMA

REKLAMA

Ilość zużywanej energii, w każdym domu, uzależniona jest od zastosowanych w nim materiałów i technologii budowlanych. Koszty eksploatacji rozwiązań energooszczędnych są niższe i przyjazne dla środowiska. Największa ilość energii w domach zużywana jest na ich ogrzewanie, dlatego powinniśmy wybrać materiały pozwalające zatrzymywać ciepło w domu.

Jak zatrzymać ciepło w domu?

REKLAMA

Około 70% energii, w budynkach mieszkalnych, zużywamy na ogrzewanie pomieszczeń. Obniżmy rachunki za ogrzewanie, jeśli zastosujemy materiały budowlane i rozwiązania konstrukcyjne, które umożliwią zatrzymanie ciepła w domu. Dlatego dobrze jest wybrać pustaki ceramiczne o dobrych wskaźnikach termoizolacyjności, np. firmy Röben Thermoziegel. Ich właściwości wynikają głównie z porowatej struktury. Mikropory wypełnione są powietrzem, dlatego pełnią funkcję dobrego izolatora. Ponadto warto wiedzieć, że pustaki i inne ceramiczne materiały budowlane – cegły i dachówki wypalane z gliny – osiągają wysokie parametry akumulacyjności cieplnej, dzięki swojej stosunkowo dużej gęstości. Bardzo ważne jest zastosowanie materiałów zapewniających właściwą izolację termiczną na całej powierzchni budynku, gdyż ciepłe powietrze ucieka przez ściany budynku, fundamenty, dach i inne elementy konstrukcyjne.

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów budowlanych?

Jakie parametry powinna mieć ściana trójwarstwowa?

Na termoizolacyjność budynku ma wpływ, oprócz materiałów o odpowiedniej gęstości, właściwa ochrona przed wilgotnością i odpowiednia izolacja. Najlepsze wyniki w tym zakresie osiągają budynki, których przegrody zewnętrzne zbudowano przy użyciu technologii ścian trójwarstwowych. Ściana taka składa się z trzech warstw, odpowiadają one za izolację cieplną i stałą cyrkulację powietrza. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu ceramicznych pustaków poryzowanych do wzniesienia warstwy nośnej, wełny mineralnej lub styropianu dla zapewnienia izolacji, szczeliny wentylacyjnej oraz ściany osłonowej w postaci muru z cegieł. Właściwości termoizolacyjne ściany trójwarstwowej można dodatkowo podnieść, poprzez zastosowanie pustaków szlifowanych. Do ich murowania stosuje się specjalną zaprawę klejową i bardzo cienką spoinę, w ten sposób minimalizuje się powstawanie mostków termicznych, które w dużym stopniu są odpowiedzialne za straty ciepła.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wentylacja i klimatyzacja

REKLAMA

Efektywność systemu wentylacyjnego ma wpływ na parametry termoizolacyjne ścian zewnętrznych. Ze względu na to, że woda dobrze przewodzi ciepło, ściana, która nasiąknie wilgocią powoduje wzmożone przenikanie ciepła z wnętrza budynku do otoczenia. Natomiast niskie temperatury przyczyniają się do powstawania większego zawilgocenia. Dlatego ważne jest zapewnienie optymalnej wentylacji, która będzie odprowadzać wodę w wnętrza pomieszczeń i konstrukcji ściany.

Równie ważne jest zastosowanie materiałów budowlanych, które w ciepłe dni, będą się wolno nagrzewać, dobrze sprawdzą się wszystkie produkty ceramiczne. Warto pamiętać, że oprócz ścian istotną rolę w zapewnieniu odpowiedniej temperatury pełni też pokrycie dachowe. Lekkie pokrycia dachowe nagrzewają się szybko, nagrzewają tym samym powierzchnie znajdujące się pod nimi. Jest to szczególnie nieprzyjemne, jeśli powierzchnie na poddaszu należą do przestrzeni użytkowych. Aby tego uniknąć należy wykorzystać ciężkie pokrycia dachowe, np. dachówki ceramiczne, w połączeniu z warstwą izolacji, np. wełny mineralnej.

Zobacz także: Jak sprawdzić jakość materiałów budowlanych?

Zastosowanie opisanych materiałów budowlanych i optymalnych konstrukcji budowlanych, pozwoli obniżyć zużycie energii, a ponadto zapewni nam zdrowy mikroklimat pomieszczeń, ponieważ wymienione produkty wykonane są materiałów naturalnych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA