REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Budowa i remont

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy wiesz jak naprawić uszkodzoną tapetę?

Dzięki tym poradom naprawa rozdartej tapety lub naklejenie jej na nierówna powierzchnię pójdzie jak z płatka.

Czy wiesz jak usunąć pęcherze z tapety?

Najczęstszym błędem podczas tapetowania ścian jest nieodpowiednie przygotowanie podłoża, przesiąknięcie tapety klejem lub zły dobór kleju do tapety. Często skutkuje to powstawaniem pod tapetą pęcherzy. Zobacz jak najprościej wygładzić tapetę.

Czy wiesz jak usunąć starą tapetę?

Zanim przystąpisz do odnawiania ścian musisz zmierzyć się z usunięciem starej tapety ze ściany. Nie jest to łatwe i raczej zawsze kosztuje sporo nerwów. Możesz sobie jednak ułatwić sobie zdzieranie tapety ze ściany stosując mieszaninę wody z octem.

Czy wiesz jak przechowywać farby?

Resztki farb po malowaniu możesz jeszcze wykorzystać. Zabezpiecz zatem puszki z farbą przed wysychanie w taki sposób.

REKLAMA

Czy wiesz jak usunąć farbę z szyb?

Po malowaniu okien zastały na szybie odpryski z farby? Oto mój sposób na pozbycie się farby z szyb.

Czy wiesz jak malować okna?

Malowanie okien nie jest skomplikowaną czynnością ale dość czasochłonną i wymagającą precyzji. Żeby ułatwić sobie malowanie okien i nie zabrudzić szyb, skorzystaj z tych porad.

Czy wiesz jak pomalować kaloryfer?

Oto sztuczki, które mogą Ci się przydać przy malowaniu kaloryferów.

Czy wiesz jak dbać o pędzle do malowania?

Po malowaniu powinieneś odpowiednio zadbać o pędzle, w innym razie włosie stanie się suche i zacznie się łamać. Kilka rad jak możesz zachować świeżość pędzli na dłużej.

REKLAMA

Czy wiesz jak przyszywać zatrzaski?

Poniżej przedstawiam sprytny sposób na przyszycie zatrzasków.

Czy wiesz jak przyszywać guziki?

Oto parę przydatnych porad na temat przyszywania guzików.

Czy wiesz jak naprawić popsuty zamek błyskawiczny?

Wadliwy zamek błyskawiczny możesz łatwo naprawić. Skorzystaj z poniższych porad.

Czy wiesz jak dbać o kryształy?

Jeśli zastosujesz te porady kryształowe przedmioty zawsze będą wyglądały jak nowe.

Jak pozbyć się moli

Mole szczególnie lubią wełnę, futra, kożuchy, dywany, najbardziej to, co jest zakurzone, brudne i zapocone. Jeśli w twoich szafach zalęgły się mole, do walki z nimi może nie wystarczyć sama naftalina. Spróbuj zastosować się do poniższych rad, a mole znikną.

Dwuwarstwowa izolacja dachu – Ekorolka i Ekopłyta Knauf Insulation


Dach skośny jest najczęściej stosowanym rodzajem dachu w budownictwie jednorodzinnym. Jego kształt umożliwia pełną adaptację poddasza, niestety niewłaściwie ocieplony może stać się dodatkowym źródłem wydatków. Rozwiązaniem może okazać się zastosowanie Ekorolki i Ekopłyty firmy Knauf Insulation.

Murowanie klinkierowego ogrodzenia. Przewodnik, krok po kroku

Prowizoryczne ogrodzenie nie jest najlepszym rozwiązaniami jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni wokół domu. Gdy budowa domu zostanie zakończona, warto zastanowić się nad wykonaniem murowanego ogrodzenia.

5 podstawowych błędów popełnianych podczas wykonywania instalacji elektrycznej


Błędy w instalacji elektrycznej to nie tylko problemy z jej działaniem lub brak prądu. Problemem może być także działająca, lecz źle zaprojektowana instalacja, gdzie problemem okazuje się np. zbyt mała ilość gniazdek elektrycznych lub niedoświetlone pomieszczenia.

Jakie mamy rodzaje instalacji elektrycznych w domu jednorodzinnym?


Instalacja elektryczna tak samo jak i wodna, kanalizacyjna czy gazowa jest stałym elementem domu jednorodzinnego. Wyróżniamy następujące instalacje elektryczne: wtynkową, podtynkową i nadtynkową.

Kiedy rozpocząć układanie podłogi w nowym domu?


Układanie drewnianej podłogi w nowy wybudowanym domu należy rozpocząć po zakończeniu wszystkich prac budowlanych i instalacyjnych.

Krok po kroku: sposób na zawsze czystą ścianę

Czym wykończyć ściany, aby zawsze były nieskazitelnie czyste? Radzimy, jakie materiały będą nie tylko ładnie wyglądały, ale też z łatwością dadzą się czyścić.

Triki, które optycznie powiększą łazienkę


Jak najłatwiej sprawić, by mała łazienka wydawała się jeszcze mniejsza? Przepis jest prosty – dużo przedmiotów i akcesoriów, kontrastowe, ciemne barwy, mnóstwo zajmujących podłogę sprzętów. A jak optycznie ją powiększyć? Odpowiedź poniżej.

Jak pozbyć się grzyba?


Brak drewnianych elementów wykończeniowych nie gwarantuje braku problemów z grzybem w domu. Czai się on w różnych miejscach, na przykład w glebie w okolicach budynku.

Jak wykonać ściany domów z bali?


Domy z bali są dość charakterystyczne. Z bali buduje się zarówno budynki mieszkalne jak i letniskowe. Najbardziej charakterystyczną cechą tego rodzaju budownictwa, są ściany budynków wznoszone z litych, drewnianych bali łączonych ze sobą na tzw. zamki (węgły).

Jakie drewno wybrać do układania podłogi?


Na rynku mamy bardzo duży wybór drewna na posadzki. Dostępne jest drewno twarde, miękkie, z drzew owocowych, drewno egzotyczne… Wybierając drewno, przede wszystkim powinnyśmy zwrócić uwagę na jego twardość i klasę.

Jaką podłogę drewnianą wykonać w mieszkaniu?


Podłoga w mieszkaniu powinna być nie tylko estetyczna ale i wytrzymała. Narażona na działanie różnych czynników, powinna być odporna na ścieranie czy zarysowania. Decydując się na podłogę drewnianą, oprócz parkietu do wyboru mamy różne rodzaje podłóg drobnowymiarowych takich jak: mozaiki, lamparkiet, parkiet segmentowy, płyty „Hajnówka”, design parkiet, różne odmiany parkietów ozdobnych oraz bruk drewniany.

Kominek w domu drewnianym

Decydując się na budowę domu z drewna, często aby nadać mu odpowiedni klimat decydujemy się na wybudowanie kominka. Palenisko w drewnianym domu wydaje się dość oczywiste. Czy jednak kominek w domie z drewna to dobry pomysł?

Jakie wyróżniamy dekoracyjne tynki wewnętrzne?



Tynki wewnętrzne dekoracyjne wyróżniamy na podstawie zawartego w nich spoiwa. Na rynku dostępne są dekoracyjne tynki mineralne, organiczne i mieszane. Ich wizualny efekt zależy w głównej mierze od sposobu ich nakładania oraz zastosowanych narzędzi.

Jaki materiał wybrać na elewację budynku?



Elewacja naszego budynku jest jak nasza wizytówka, dlatego też warto odpowiednio dobrać materiały tak, aby do niej pasowały i abyśmy dobrze czuli się w naszym domu. Koszty materiałów, choć mają duży wpływ na kreowanie naszej elewacji, nie powinny być głównym kryterium wyboru materiału, ponieważ nawet mniejszym kosztem można osiągnąć świetne rezultaty, które są zależne tylko od naszej inwencji.

Jaką farbę wybrać do pomalowania elewacji?

Wybór farby do pomalowania elewacji decyduje zarówno o jej wygładzie jak i trwałości. Oferowane nam farby na pierwszy rzut oka są bardzo podobne, lecz tak naprawdę są różnej jakości i chronią elewacje w różnym stopniu. Do wyboru mamy farby akrylowe, silikatowe (krzemianowe), winylowe, wapienne, cementowe lub polikrzemianowe.

Elewacja wentylowana – co to takiego?


Elewacja wentylowana jest nowoczesnym systemem okładzinowym, poprawiającym w znaczącym stopniu walory termoizolacyjne budynku. Stosowana jest zarówno w budynkach istniejących jak i nowo projektowanych. Zmienia także walory estetyczne samej elewacji gdyż stosuje się na nią różnego typu płyty okładzinowe.

W jaki sposób działają rolety zewnętrzne?


Rolety zewnętrzne wykonywane są z różnych materiałów w postaci połączonych profili, poruszających się pionowo po prowadnicach i chowających się w skrzynce z mechanizmem zwijającym.

Czy warto stosować drewno na elewacji?


Drewno na elewacji sprawia, że nasz budynek jest ciepły, rodzinny, przyjazny i bezpieczny. Drewno jest materiałem naturalnym, wykorzystywanym na elewacjach budynków od lat, w obecnych czasach bardzo popularne jest łączenie go z innymi materiałami – w ten sposób nabiera nowego charakteru.

Jak wybrać panele podłogowe w zależności od budżetu?

Decydując się na panele podłogowe do naszego mieszkania możemy wybierać spośród bardzo szerokiej oferty rynkowej. Zarówno mnogość materiałów, jak i wzorów oraz zróżnicowanie cenowe paneli podłogowych mogą przyprawić o zawrót głowy. Jak nie pogubić się w labiryncie ofert producentów?

Na czym polega proces filtracji?


Filtracja jest najczęściej stosowanym procesem oczyszczania, polegającym na przepuszczeniu zanieczyszczonego powietrza przez powierzchnię filtracyjną. Ze względu na różne wielkości zanieczyszczeń, mamy tutaj do czynienia z procesem złożonym.

Dlaczego jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń jest ważna?


Jakość powietrza wewnętrznego ma duży wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Ze względu na to, że spędzamy większość naszego czasu w pomieszczeniach zamkniętych, zanieczyszczenia należy utrzymywać możliwie na jak najniższym poziomie.

Jakie są zanieczyszczenia w instalacjach wentylacyjnych?


Najczęściej spotykanym rodzajem zanieczyszczeń w wentylacjach są substancje chemiczne pochodzące np. od farb, lakierów i innych materiałów wykończeniowych. Na drugim miejscu znajdują się zanieczyszczenia mikrobiologiczne takie jak: bakterie czy grzyby.

Wentylacja hybrydowa – co to takiego?


Wentylacja hybrydowa jest to połączenie wentylacji naturalnej (grawitacyjnej) z wentylacją mechaniczną. Ponadto wentylacja hybrydowa jest ekologiczna i tania w eksploatacji.

Jak działa kocioł kondensacyjny?

W rzeczywistości zasada działania kotłów kondensacyjnych nie różni się specjalnie od zwykłych kotłów gazowych. Za pomocą wentylatora wtłaczamy powietrze, które jest nie zbędne do procesu spalania, natomiast przy pomocy przewodów gazowych dostarczamy odpowiednią ilość gazu np.: gaz ziemny wysokometanowy typu E (dawniej GZ -50).

Syndrom chorych budynków - co to takiego?


Syndrom chorych budynków związany jest z nieprawidłową cyrkulacją powietrza wewnątrz budynku, co wpływa na jego jakość, a tym samym na komfort ludzi przebywających w pomieszczeniach.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła jest to urządzenie wykorzystujące energię naturalną zgromadzoną np. w: gruncie, wodach podziemnych, powierzchniowych czy powietrzu atmosferycznym. Są to nie docenione źródła pod względem ilości energii.

Co to jest i czym się charakteryzuje technika kondensacyjna?

Technika kondensacyjna jest najlepszym przykładem wysokosprawnego pozyskiwania i odzyskiwania ciepła w wyniku spalania gazu ziemnego i oleju opałowego.

Czym jest ekologiczne ogrzewanie?


Ekologiczne ogrzewanie związane jest z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, które jednocześnie ograniczają emisję spalin do atmosfery. Najbardziej powszechnym rozwiązaniem dostępnym aktualnie na naszym runku są instalacje solarne (kolektory słoneczne) i pompy ciepła.

Czy pompki skroplin są niezbędnym elementem instalacji klimatyzacji?


Pompki skroplin są niezbędnym elementem instalacji klimatyzacji w przypadku, gdy powstałe skropliny nie mogą zostać odprowadzone w sposób grawitacyjny. Skropliny należy odprowadzić np.: do instalacji kanalizacyjnej, rynien, czy też bezpośrednio na zewnątrz budynku.

Jak korzystać z klimatyzatora, aby był bezpieczny dla zdrowia?


Korzystając z klimatyzatora należy wziąć pod uwagę jego miejsce zamontowania oraz podstawowe parametry powietrza nawiewanego, takie jak temperatura czy prędkość, które mają wpływ na komfort w pomieszczeniu. Ważnym elementem jest także poddawanie klimatyzatora okresowym przeglądom i czyszczeniu, które wpływają na jakość nawiewanego powietrza.

Co to jest klimatyzator typu Split i do czego służy?

Urządzenia typu Split są to w większości przypadków klimatyzatory stacjonarne, które cieszą się dużą skutecznością i efektywnością utrzymywania odpowiednich parametrów powietrza wewnątrz pomieszczenia.

Czy wiesz jak zwiększyć wilgotność powietrza w mieszkaniu?

Kiedy powietrze jest zbyt suche, wysychają śluzówki nosa, gardła i oczu a gdy wilgotność powietrza spadnie poniżej 40% ustają ruchy rzęsek i  do oskrzeli przedostaje się więcej zanieczyszczeń. Tych kilka prostych zabiegów pomoże ci nawilżyć powietrze w domu.

Czy wiesz jak czyścić odzież skórzaną?

Przed czyszczeniem ubrań ze skóry zapoznaj się z tymi poradami.

Czy wiesz jak dbać o skórzane meble?

Skórzanym przedmiotom szkodzi bezpośrednie działanie promieni słonecznych (powoduje płowienie), grzejniki, wysoka temperatura, suche powietrze. Jeśli chcesz, by skórzane meble służyły ci jak najdłużej, zastosuj się do moich rad.

Czy wiesz jak przygotować domowe płyny do czyszczenia?

Środki do czyszczenia różnych powierzchni możesz przygotować sam. Z większością zanieczyszczeń radzą sobie równie dobrze jak środki chemiczne ze sklepu.

Czym są panele kompozytowe?


Panele kompozytowe to bardzo wytrzymałe i odporne płyty złożone najczęściej z kilku lub kilkunastu warstw z różnych materiałów. Stosowane są zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Najczęściej spotykane panele kompozytowe wykorzystuje się jako okładziny ścian czy sufitów, występują także wersje płyt podłogowych.

Czy wiesz jak dbać o biżuterię?

Przeczytaj te praktyczne porady, a Twoja biżuteria zawsze będzie wyglądać jak nowa.

REKLAMA