REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dwuwarstwowa izolacja dachu – Ekorolka i Ekopłyta Knauf Insulation

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Knauf Insulation
Ekorolka i Ekopłyta. fot. Knauf Insulation
Ekorolka i Ekopłyta. fot. Knauf Insulation

REKLAMA

REKLAMA


Dach skośny jest najczęściej stosowanym rodzajem dachu w budownictwie jednorodzinnym. Jego kształt umożliwia pełną adaptację poddasza, niestety niewłaściwie ocieplony może stać się dodatkowym źródłem wydatków. Rozwiązaniem może okazać się zastosowanie Ekorolki i Ekopłyty firmy Knauf Insulation.

Adaptacja poddasza umożliwia nam powiększenie przestrzeni użytkowej w budynku a właściwie przeprowadzona może podlegać refundacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Warunkiem otrzymania premii termo modernizacyjnej jest zrównoważenie efektów i kosztów przedsięwzięcia. Dobrze ocieplony dach jest bardzo ważnym elementem każdego energooszczędnego domu. Źle wykonana izolacja połaci dachowych może przyczynić się do znaczących strat ciepła, sięgających nawet 30%. Następstwem tego, jest zwiększone zużycie gazu bądź oleju opałowego.
Nie wszystkie materiały i technologie dają takie same efekty, dlatego też warto zadbać o wybór odpowiedniego materiału zarówno pod względem technicznym jak i ekonomicznym. 

REKLAMA

Dwie warstwy ciepła

REKLAMA

Właściwa ochrona poddasza, przed stratami ciepła, nie tylko podniesie komfort mieszkania, ale i obniży koszty utrzymania budynku. Obecnie wymagana izolacyjność cieplna dachów skośnych wynosi 0,25 W/(m2K), niestety wiąże się z zastosowaniem grubszej niż dotychczas warstwy termoizolacji. Standardowo stosuje się 20–30 cm warstwę ocieplenia, które nie zawsze mieści się pomiędzy krokwiami, gdyż ich wysokość wynosi zazwyczaj tylko 16 cm. 

W proponowanej przez Knauf Insulation dwuwarstwowej technologii ocieplenia opartej na wełnie mineralnej ECOSE® Technology, układa się tylko jedną warstwę wełny mineralnej szklanej (Ekorolkę) pomiędzy krokwiami, zaś drugą – (Ekopłytę) pomiędzy rusztem pod płytami gipsowo kartonowymi. Tak wykonana izolacja tworzy ciepłą i jednorodną termicznie przegrodę. Ze względu na niewielką masę materiałów, system nie obciąża konstrukcji dachu oraz eliminuje mostki termiczne w miejscach położenia krokwi, tym samym podnosząc jej trwałość. Dwuwarstwowy system izolacji izoluje poddasze od nagrzewającego się latem dachu oraz ogranicza straty ciepła w zimie. 

Ekologiczne ocieplenie w ekonomicznej cenie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Ekorolka i Ekopłyta mają bardzo dobrymi parametry techniczne. Ekorolka to wełna mineralnp - szklana produkowana w postaci mat. Jest bardzo sprężysta i świetnie sprawdza się jako izolacja międzykrokwiowa. Ponadto jest prosta w montażu i świetnie wypełnia przestrzenie pomiędzy elementami konstrukcyjnymi dachu. Warstwa o grubości 200 mm i współczynniku przewodzenia ciepła λ równym 0,044 W/(m2K), znacznie poprawia izolacyjność cieplną i akustyczną dachu. Ekopłyta to wełna mineralna szklana w postaci płyt. Stosuje się ją jako drugą warstwę izolacji cieplnej i układa pomiędzy krokwiami. Ekopłyta ma niską przewodność cieplną wynoszącą λ=0,039 W/(m2K), skutecznie chroniącą nasze poddasze przed utratą ciepła. Ponadto, nie chłonie wilgoci, która może się wytwarzać w warstwach dachu pod wpływem zmiany temperatur. 

Ekorolka i Ekopłyta są niepalne i nieszkodliwe dla środowiska. Wełnę mineralną produkuje się z naturalnie występujących i wtórnych surowców. Nie zawiera ona sztucznych barwników, formaldehydu, fenolu czy akrylu. Biotechnologia łączenia włókien pozwoliła zastąpić tradycyjne ropopochodne spoiwa naturalnymi żywicami o dużej sile wiązania. Dlatego też, materiały izolacyjne nowej generacji nie posiadają zapachu, nie pylą i nie wydzielają szkodliwych lotnych związków organicznych (VOC), co zostało potwierdzone międzynarodowym certyfikatem Eurofins GOLD. Mogą go otrzymać tylko produkty spełniające najsurowsze kryteria w tym zakresie.

fot. Knauf Insulation
fot. Knauf Insulation
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

REKLAMA

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA