REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dwuwarstwowa izolacja dachu – Ekorolka i Ekopłyta Knauf Insulation

Knauf Insulation
Ekorolka i Ekopłyta. fot. Knauf Insulation
Ekorolka i Ekopłyta. fot. Knauf Insulation

REKLAMA

REKLAMA

Dach skośny jest najczęściej stosowanym rodzajem dachu w budownictwie jednorodzinnym. Jego kształt umożliwia pełną adaptację poddasza, niestety niewłaściwie ocieplony może stać się dodatkowym źródłem wydatków. Rozwiązaniem może okazać się zastosowanie Ekorolki i Ekopłyty firmy Knauf Insulation.

Adaptacja poddasza umożliwia nam powiększenie przestrzeni użytkowej w budynku a właściwie przeprowadzona może podlegać refundacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Warunkiem otrzymania premii termo modernizacyjnej jest zrównoważenie efektów i kosztów przedsięwzięcia. Dobrze ocieplony dach jest bardzo ważnym elementem każdego energooszczędnego domu. Źle wykonana izolacja połaci dachowych może przyczynić się do znaczących strat ciepła, sięgających nawet 30%. Następstwem tego, jest zwiększone zużycie gazu bądź oleju opałowego.
Nie wszystkie materiały i technologie dają takie same efekty, dlatego też warto zadbać o wybór odpowiedniego materiału zarówno pod względem technicznym jak i ekonomicznym. 

REKLAMA

Dwie warstwy ciepła

REKLAMA

Właściwa ochrona poddasza, przed stratami ciepła, nie tylko podniesie komfort mieszkania, ale i obniży koszty utrzymania budynku. Obecnie wymagana izolacyjność cieplna dachów skośnych wynosi 0,25 W/(m2K), niestety wiąże się z zastosowaniem grubszej niż dotychczas warstwy termoizolacji. Standardowo stosuje się 20–30 cm warstwę ocieplenia, które nie zawsze mieści się pomiędzy krokwiami, gdyż ich wysokość wynosi zazwyczaj tylko 16 cm. 

W proponowanej przez Knauf Insulation dwuwarstwowej technologii ocieplenia opartej na wełnie mineralnej ECOSE® Technology, układa się tylko jedną warstwę wełny mineralnej szklanej (Ekorolkę) pomiędzy krokwiami, zaś drugą – (Ekopłytę) pomiędzy rusztem pod płytami gipsowo kartonowymi. Tak wykonana izolacja tworzy ciepłą i jednorodną termicznie przegrodę. Ze względu na niewielką masę materiałów, system nie obciąża konstrukcji dachu oraz eliminuje mostki termiczne w miejscach położenia krokwi, tym samym podnosząc jej trwałość. Dwuwarstwowy system izolacji izoluje poddasze od nagrzewającego się latem dachu oraz ogranicza straty ciepła w zimie. 

Ekologiczne ocieplenie w ekonomicznej cenie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Ekorolka i Ekopłyta mają bardzo dobrymi parametry techniczne. Ekorolka to wełna mineralnp - szklana produkowana w postaci mat. Jest bardzo sprężysta i świetnie sprawdza się jako izolacja międzykrokwiowa. Ponadto jest prosta w montażu i świetnie wypełnia przestrzenie pomiędzy elementami konstrukcyjnymi dachu. Warstwa o grubości 200 mm i współczynniku przewodzenia ciepła λ równym 0,044 W/(m2K), znacznie poprawia izolacyjność cieplną i akustyczną dachu. Ekopłyta to wełna mineralna szklana w postaci płyt. Stosuje się ją jako drugą warstwę izolacji cieplnej i układa pomiędzy krokwiami. Ekopłyta ma niską przewodność cieplną wynoszącą λ=0,039 W/(m2K), skutecznie chroniącą nasze poddasze przed utratą ciepła. Ponadto, nie chłonie wilgoci, która może się wytwarzać w warstwach dachu pod wpływem zmiany temperatur. 

Ekorolka i Ekopłyta są niepalne i nieszkodliwe dla środowiska. Wełnę mineralną produkuje się z naturalnie występujących i wtórnych surowców. Nie zawiera ona sztucznych barwników, formaldehydu, fenolu czy akrylu. Biotechnologia łączenia włókien pozwoliła zastąpić tradycyjne ropopochodne spoiwa naturalnymi żywicami o dużej sile wiązania. Dlatego też, materiały izolacyjne nowej generacji nie posiadają zapachu, nie pylą i nie wydzielają szkodliwych lotnych związków organicznych (VOC), co zostało potwierdzone międzynarodowym certyfikatem Eurofins GOLD. Mogą go otrzymać tylko produkty spełniające najsurowsze kryteria w tym zakresie.

fot. Knauf Insulation
fot. Knauf Insulation
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy warto teraz inwestować w nieruchomości? [WYWIAD]

Czy to dobry czas na inwestycję w nieruchomości? Jakie są największe wady i zalety tego rodzaju inwestycji? Jakich błędów się ustrzegać? Odpowiada dr Paweł Kobierski, prezes zarządu Sun & Snow Real Estate. 

Decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp wpłynie prawdopodobnie na wzrost cen nieruchomości

Szef działu rynków kapitałowych i nieruchomości biurowych w JLL Marcin Sulewski ocenia, że decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżeniu stóp procentowych wpłynie pozytywnie na rynek inwestycyjny. Spowoduje obniżenie kosztów finansowania, a płynność na rynku finansowym powinna wzrosnąć, co implikuje ożywienie na rynku inwestycyjnym, wzrost zainteresowania inwestorów i prawdopodobnie też wzrost cen nieruchomości.

Najtańsze nowe mieszkania [czerwiec 2024 r.]. Ile kosztują u deweloperów?

Za jaką cenę kupimy najtańsze, nowe mieszkania? Jaki mają metraż? W których osiedlach je kupimy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Termomodernizacja. Polacy są sceptyczni co do unijnej dyrektywy dotyczącej modernizacji budynków

Przyjęta na początku 2024 r. dyrektywa EPBD ma sprawić, że w ciągu kolejnych 26 lat budynki w Unii Europejskiej nie będą emitować gazów cieplarnianych. Mamy istotną grupę, około 1/3 Polaków, którzy dosyć sceptycznie oceniają nowe wymogi.

REKLAMA

Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

Przygotowania do wojny? Powstaną podziemne obiekty medyczne

Szpitale zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę. Podczas wojny ma ona zapewniać możliwość wykonywania operacji chirurgicznych, prowadzenia intensywnej terapii. Na oddziale łóżkowym pacjenci i personel mieliby zapewnione bezpieczeństwo w sytuacji skażenia.

Falstart kredytu na Start. Czy doczekamy się pomocy dla kredytobiorców? Czy rynek mieszkaniowy poradzi sobie bez kredytu na Start?

Zapowiedź kolejnego rządowego programu wsparcia dla młodych przy zakupie pierwszego mieszkania (tzw. kredyt #naStart) zelektryzowała rynek. Choć nie ma pewności czy program wejdzie w życie i w jakim kształcie, wielu klientów warunkuje zakup nieruchomości od jego uruchomienia. Równocześnie wzrastają obawy odnośnie kolejnych podwyżek cen nieruchomości. Sprawdźmy, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na rynku kredytów i nieruchomości.

REKLAMA

Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

REKLAMA