REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Miasta satelickie Warszawy sposobem na tańsze mieszkania

Zakup mieszkania w Warszawie wiąże się ze znacznym wydatkiem. Jest to z pewnością problem dla osób, które posiadają ograniczone fundusze lub nie chcą wiązać się z bankiem kredytem hipotecznym na bardzo długi okres. Rozwiązaniem może być zakup mieszkania w mieście satelickim.

W budownictwie mieszkaniowym cały czas hossa

Główny Urząd Statystyczny opublikował nowe dane za pierwszy kwartał 2018 r. Jak wynika z danych GUS w pierwszym kwartale 2018 roku oddano prawie 45 tys. mieszkań, a rozpoczęto budowę ponad 47 tys. nowych lokali.

Najemcy poszukują droższych mieszkań

Droższe mieszkania w Warszawie cieszą się coraz większym zainteresowaniem najemców, którzy zaczynają doceniać wyższy standard. Największą popularnością cieszą się jednak mieszkania dwupokojowe, które pod koniec roku stanowiły ponad połowę wszystkich umów najmu.

Ekokredyt - na co można dostać dopłatę?

Na jakie cele przyznawane są ekokredyty? Kto może otrzymać dofinansowanie? Czy zielone pożyczki się opłacają?

REKLAMA

Ceny lokali usługowych na terenie osiedli mieszkaniowych 2018

Ile kosztują lokale usługowe na terenie osiedli? Czy ceny podlegają negocjacjom?

Sprzedaż mieszkań przez deweloperów w pierwszym kwartale 2018 r.

Dompress.pl zaprezentował sondę, dotyczącą wyników sprzedaży mieszkań przez deweloperów w pierwszym kwartale 2018 r. Kto sprzedał więcej mieszkań niż w analogicznym okresie 2017 r.?

Ponad 100 metrów mieszkania na kredyt za średnią pensję

Zdolność kredytowa nie jest dziś tak dużym problemem jak jeszcze kilka lat temu. Wraz z rosnącymi wynagrodzeniami Polaków banki oferują coraz wyższe kwoty, na które można się zadłużać. Problemem pozostaje wciąż wymaganie odnośnie wkładu własnego. W idealnej sytuacji warto mieć w gotówce co najmniej 25-30% ceny kupowanej nieruchomości.

Ziemia rolna w Polsce dalej drożeje

5,8% - o tyle zdrożał w ciągu roku hektar gruntu ornego w Polsce – wynika z Indeksu Wartości Ziemi Rolnej przygotowanego przez Open Finance. Po wprowadzeniu ograniczeń w obrocie gruntami wzrosty cen wyraźnie spowolniły. Z zupełnie odwrotną sytuacją mamy do czynienia w Czechach, Danii na Litwie i Węgrzech, gdzie rolne parcele potrafią drożeć nawet o 10-25% w skali roku.

REKLAMA

Większy kaliber inwestycji

Zakup nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem cieszy się coraz większym powodzeniem wśród Polaków. Co jednak, gdy 2, 3, a nawet 4 mieszkania to za mało? Można wtedy zdecydować się na zakup całego budynku.

Ulga meldunkowa a oświadczenie o zameldowaniu

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, iż wymóg złożenia oświadczenia w sprawie ulgi meldunkowej należy interpretować w sposób niesformalizowany. Tym samym podzielił stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, iż skoro w przepisach podatkowych nie określono ani treści, ani też formy, w jakiej należy złożyć oświadczenie, to w dorozumiany sposób można za nie uznać np. akt notarialny przekazywany organom podatkowym za pośrednictwem notariuszy.

Jak radzi sobie rynek mieszkaniowy bez programu MdM

Program Mieszkanie dla Młodych (MdM), zasilający głównie rynek pierwotny, przeszedł do historii. Deweloperzy muszą zatem radzić sobie bez rządowego wsparcia. Czy oznacza to wzrost zainteresowania lokalami z drugiej ręki?

Wszystko w zasięgu ręki  

Kupując mieszkanie przywiązujemy coraz większą wagę do otaczającej nas infrastruktury. Idealna lokalizacja to taka, w obrębie której możemy mieszkać, pracować i spędzać wolny czas.

Zakup mieszkania pod najem za środki z kredytu

Coraz częściej finansujemy zakup mieszkania pod najem za środki z kredytu. Do zaciągania zobowiązań zachęcają niskie stopy procentowe.

Koniec 2017 r. ze wzrostem cen lokali mieszkalnych.

Końcówka 2017 r. przyniosła wzrost cen lokali mieszkalnych - tak wynika z opublikowanych przez GUS wskaźników dla cen lokali mieszkalnych w IV kwartale 2017 r. z podziałem dla województwa. Ceny mieszkań w stosunku do III kwartału są większe o 1,3 %.

Coraz większe kredyty dla rodzin

Banki udzielają coraz większych kredytów. Możliwość zadłużania się na większe kwoty wynika m.in. z rosnącego wynagrodzenia Polaków. Konieczność wyższego zadłużenia się wynika też z coraz mocniej rosnących cen mieszkań. Istotnym problemem jednak pozostaje kwestia wkładu własnego.

Dopłaty do najmu w 2019 r. - nowy rządowy projekt

W 2019 r. rząd planuje uruchomić dopłaty do czynszu dla osób o niskich dochodach. Jak wynika z szacunków Open Finance rząd przeznaczy na ten cel prawie tyle samo co na pomoc państwa w zakupie mieszkania na własność.

Dopłaty do czynszów mieszkaniowych w pierwszych latach najmu

W poniedziałek skierowano do konsultacji publicznych projekt ustawy zgodnie z którym 40 proc. gospodarstw domowych mogłoby otrzymać dopłaty do czynszów w pierwszych latach najmu.

Dopłaty do czynszów dla najmniej zarabiających

W 2019 roku na dopłaty do czynszów ma być przeznaczone 200 mln zł. Program ma być skierowany do osób najmniej zarabiających.

Mieszkanie plus: pierwsi lokatorzy w II kwartale 2018 r.

W ramach programu Mieszkanie plus najbardziej zaawansowane prace trwają w Białej Podlaskiej oraz Jarocinie. Lokatorzy mogą tam wprowadzić się już w II kwartale 2018 roku.

Jakich mieszkań szukają Warszawiacy?

Warszawski rynek nieruchomości stale się rozwija co sprawia, że i preferencje kupujących podlegają zmianom. Do najbardziej popularnych dzielnic wśród osób planujących zakupić mieszkanie w Warszawie należy Mokotów, Ursynów, a także Wola.

Rewolucja podatkowo-prawna na rynku nieruchomości w 2018 r.

Za nami kolejny rekordowy rok na rynku nieruchomości komercyjnych. Był to także rok bardzo dynamiczny dla branży mieszkaniowej – mimo rosnących cen, popyt na nowe mieszkania przekroczył podaż. Natomiast to, co może wpłynąć na rynek nieruchomości w 2018 roku to z jednej strony zmiany w obszarze podatków, wprowadzenie zakazu handlu w niedziele, a z drugiej nowe technologie i zmieniające się zwyczaje oraz zachowania konsumentów i pracowników.

Podatek od nieruchomości do 15 marca 2018

Do 15 marca 2018 r. przedsiębiorca, który korzysta z nieruchomości w działalności gospodarczej powinien zapłacić pierwszą ratę podatku od nieruchomości.

Branża nieruchomości również musi przygotować się do RODO

RODO, czyli unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych zacznie obowiązywać już 25 maja 2018 roku. Nowe regulacje obejmują wszystkie firm, które gromadzą i wykorzystują dane osób fizycznych, w tym również z branży nieruchomości. W jaki sposób deweloperzy powinni przygotować się do zmian, aby odpowiednio zabezpieczyć dane klientów i nie ponieść wielomilionowych kar?

Sprzedaż mieszkań w pierwszych miesiącach 2018 r.

Jak deweloperzy oceniają sprzedaż mieszkań na początku 2018 r.? Czy dobra sytuacja gospodarcza wpływa na ilość transakcji na rynku mieszkaniowym?

Standard mieszkania ważny dla najemcy

Czasy, gdy w wynajmowanych mieszkaniach królowały stare meble pamiętające czasy PRL-u, bezpowrotnie mijają. Na stronach serwisów nieruchomości coraz mniej jest ofert prezentujących niski standard. Obecnie właściciele bardziej dbają o swoje lokale dostosowując je do potrzeb konkretnych grup najemców.

Ujawnienie praw osobistych i roszczeń w księdze wieczystej

Księgi wieczyste prowadzi się w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości. Księgi wieczyste mogą być także prowadzone w celu ustalenia stanu prawnego ograniczonych praw rzeczowych takich jak: własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego, spółdzielcze prawo do lokalu użytkowego oraz prawo do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej.

Na warszawskiej Woli kwitnie rynek biurowy

W ostatnich latach w naszym kraju obserwujemy dynamiczny rozwój na rynku powierzchni biurowych. Prym wiedzie Warszawa, która może poszczycić się największą ofertą biur na rynku pierwotnym i wtórnym.

Mieszkania z widokiem na Wisłę

Coraz więcej warszawskich deweloperów zaczyna realizację inwestycji mieszkaniowych na terenach leżących w pobliżu Wisły. Widok na rzekę jest ich bezsprzecznym atutem. Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym warto zastanowić się, czy ten czynnik będzie dla kupującego istotnym kryterium wyboru. Piękne widoki i tereny spacerowe wzdłuż rzeki mogą stanowić kluczowy czynnik przy wyborze mieszkania.

Lofty, czyli przestrzeń jest w cenie

Jak podaje Słownik Języka Polskiego loft to mieszkanie lub pracowania artystyczna w pomieszczeniu zaadaptowanym z dawnej hali fabrycznej. Tłumacząc dosłownie z języka angielskiego loft to poddasze, strych. Moda na lofty dotarła do Polski kilka lat temu. W Stanach Zjednoczonych takie rozwiązanie było popularne już w latach 60 XX w.

Dom pod Krakowem w cenie mieszkania

Wzrost cen na rynku nowych mieszkań w dużych aglomeracjach sprawił, że coraz więcej Polaków zaczyna rozważać zakup domu na obrzeżach miast. Przykładem jest Kraków, gdzie w cenie 60 metrowego mieszkania można kupić znacznie większy dom z rynku pierwotnego.

Mieszkanie w kamienicy – nowy synonim luksusu

Od dobrych kilku lat możemy zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania mieszkaniami w kamienicach. Wyremontowane budynki, znajdujące się w prestiżowych lokalizacjach, często aspirują do rangi nieruchomości luksusowych.

Studenci to żyła złota

Właściciele mieszkań w Warszawie to nie tylko ich użytkownicy, ale też liczna grupa, która wynajmuje swą nieruchomość. Strategiczną grupą, chętną wynająć mieszkanie, są studenci wyższych uczelni. Stanowią oni grono coraz poważniejszych klientów, gotowych zapłacić za dobry standard wynajmowanej nieruchomości oraz jej korzystną lokalizację.

Zakup mieszkania - lokalizacja ważniejsza niż cena

Okazuje się, co wynika z przeprowadzonych badań, że decydując się na zakup mieszkania, kierujemy się przede wszystkim jego lokalizacją. A zatem najpierw szukamy mieszkania w dogodnym dla siebie położeniu, a dopiero później analizujemy ceny. Dlaczego lokalizacja jest dla nas ważniejsza niż koszt zakupu nieruchomości?

Biurowa Warszawa atrakcyjniejsza od regionów

W 2017 roku w największych aglomeracjach w kraju popyt na powierzchnie biurowe sięgnął niemal 1,5 mln mkw., informują analitycy Walter Herz. W Warszawie do najemców trafiło znacznie więcej biur niż łącznie na rynkach regionalnych

Oszczędzanie na wkład własny

Zakup mieszkania to inwestycja na lata, która wiąże się z bardzo dużym obciążeniem domowego budżetu. Możemy wspomóc się kredytem hipotecznym, jednak do jego uzyskania niezbędne jest wykazanie się wymaganym wkładem własnym. Co w sytuacji, gdy takich pieniędzy nie posiadamy? Warto wyznaczyć sobie konkretny cel, zrobić analizę domowych wydatków i zacząć sukcesywnie gromadzić potrzebny kapitał.

Apartamenty za miliony

Zamożni Polacy coraz chętniej nabywają luksusowe nieruchomości. Największym rynkiem dla tego typu lokali jest Warszawa, gdzie wielomilionowe transakcje nie są już czymś nadzwyczajnym, lecz nadal pobudzają wyobraźnię.

Rynek najmu w Toruniu-mieszkania 1 i 2-pokojowe

Toruń jest uważany za jedno z najładniejszych dużych miast w Polsce. Według badania Polskiego Towarzystwa Statystyków jest to drugie miasto w Polsce, po Warszawie, w którym żyje się najlepiej. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób chce tutaj zamieszkać. Nie każdego stać jednak na zakup nieruchomości. Warto wtedy rozważyć wynajem mieszkania.

Szklane elementy w budynkach mieszkalnych

Szkło stanowi istotny element urozmaicający elewację budynków mieszkalnych. Jest to jednak nie tylko kwestia estetyczna – także ekologiczna, ekonomiczna i – co bardzo istotne z punktu widzenia użytkowników budynku – decydująca o ilości światła w pomieszczeniach mieszkalnych.

Okazje mieszkaniowe we Wrocławiu

Na obecnie funkcjonującym rynku nieruchomości znalezienie odpowiedniego mieszkania stanowi nie lada zadanie. Jako kupujący jesteśmy zasypywani całą masą ofert zakupu mieszkań zarówno z rynku wtórnego jak i pierwotnego. Dokładana analiza ofert przy zachowaniu kilku zasad może się jednak opłacić, bowiem gdzieś pośród tych wszystkich propozycji możemy trafić na tą ,,jedyną''.

Zmiany w ustawie o ochronie praw lokatorów

Sejm uchwalił zmiany w ustawie o ochronie praw lokatorów. Co się zmieni?

Wpływ zmian w przepisach o zagospodarowaniu przestrzennym na rynek mieszkaniowy

Rynek mieszkaniowy jest obecnie w znakomitej formie. Pozytywny trend może jednak zaburzyć nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, powodując znaczne zmniejszenie liczby budowanych w Polsce mieszkań.

Drony cywilne a prawa właścicieli nieruchomości

Pomimo iż w ostatnich latach drony cywilne stają się w Polsce coraz bardziej popularne, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z jaką odpowiedzialnością wiąże się ich pilotowanie oraz jakie obowiązki spoczywają na ich operatorach. Szczególne wątpliwości dotyczą coraz częstszego pojawiania się dronów na terenach osiedli mieszkaniowych. Warto zatem rozważyć jakie prawa w takiej sytuacji przysługują właścicielom nieruchomości.

Zimowy oddech nad Bałtykiem

Polacy zwykli spędzać czas nad Bałtykiem latem, nie doceniając jego uroków zimową porą.Wielu z nas wydaje się, że nie będzie miało co robić zimą nam polskim morzem. Czy na pewno tak jest? Dlaczego warto wybrać się nad morze także zimą?

Ochota – jakich mieszkań szukają najemcy?

Sąsiedztwo Śródmieścia oraz bardzo dobra komunikacja z innymi dzielnicami Warszawy sprawiają, że Ochota cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony potencjalnych najemców. Jest to dobry prognostyk dla właścicieli mieszkań lub inwestorów, którzy chcą kupić tu mieszkanie z przeznaczeniem na wynajem.

Za nami rok rekordów na rynku mieszkaniowym

W roku 2017 deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań w historii. Nowe inwestycje powstawały w zawrotnym tempie, a podaż ledwo nadążała za ogromnym popytem. Zdrożały materiały budowlane, wzrosły ceny gruntów, a na rynek wprowadzano coraz więcej luksusowych lokali. Jaki był rok 2017?

Założenie księgi wieczystej dla nieruchomości

Księgi wieczyste prowadzi się w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości. Dla każdej nieruchomości prowadzi się odrębną księgę wieczystą. Księgi wieczyste zakłada i prowadzi się dla nieruchomości, które nie mają ksiąg wieczystych albo których księgi wieczyste zaginęły lub uległy zniszczeniu.

Dekret Bieruta - grunty warszawskie

Czym był Dekret Bieruta? Jak kształtuje się obecna sytuacja byłych właścicieli i ich następców prawnych?

2017 rok był rekordowy dla deweloperów

Dane GUS potwierdzają oczekiwania ekspertów: 2017 rok był rekordowym na rynku mieszkaniowym. Mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją, w której firmy budujące mieszkania jeszcze nigdy nie budowały, nie sprzedawały ani nie planowały tak wielu mieszkań co teraz.

Mieszkania dla seniorów

Polskie społeczeństwo starzeje się na potęgę. W 2016 r. w Polsce żyło 38,4 mln osób spośród czego 8,8 mln to osoby w wieku 60+. Według prognoz GUS w 2030 r. liczba ta wzrośnie do ok. 11 mln. Oznacza to, że prawie 1/3 społeczeństwa stanowić będą seniorzy i liczba ta będzie się cały czas powiększać. Według wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Bojanowskiej pomiędzy 2026 a 2040 r. liczba osób w wieku powyżej 80 lat zwiększy się z 1,7 mln osób do 3,4 mln. Wynika to m.in. z wydłużania się przeciętnego czasu trwania życia.

Wola – dzięki biurowcom rośnie popyt na apartamenty

Na warszawskiej Woli rośnie nowe zagłębie biurowe. Coraz więcej firm przenosi swoje siedziby z „Mordoru” właśnie do nowych budynków na Woli. Wraz z większą aktywnością segmentu biurowego, w dzielnicy wzrasta również zainteresowanie mieszkaniami z górnej półki.

REKLAMA