REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Istota umowy pośrednictwa zakupu nieruchomości typu otwartego

Umowa pośrednictwa zakupu nieruchomości typu otwartego jest umową – która zawiera postanowienia tzn. bez zastrzeżenia wyłączności. Oznacza to, iż zamawiający zwiera umowę pośrednictwa – której przedmiotem jest jedna nieruchomość – z pośrednikami (z więcej niż jednym pośrednikiem). Zamawiający jest zobowiązany do uiszczenia wynagrodzenia za dokonanie czynności w zakresie pośrednictwa każdemu pośrednikowi, z którym zawarł umowę w tymże zakresie.

Warunki zapłaty kary umownej w umowie pośrednictwa typu otwartego

W umowie pośrednictwa należy szczegółowo określić warunki zapłaty kary umownej z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania przez pośrednika czynności zmierzających do zawarcia umowy nabycia lub zbycia nieruchomości. W przypadku nie określenia przez strony w umowie regulacji dotyczącej kary umownej – strony posiadają uprawnienie do dochodzenia swoich roszczeń na podstawie przepisów zawartych w Kodeksie Cywilnym.

Zasady wyliczania wynagrodzenia w umowie pośrednictwa typu otwartego

W umowie pośrednictwa należy określić szczegółowo wysokość, termin i sposób zapłaty wynagrodzenia. Jeżeli w umowie nie zostało określone wynagrodzenie – to w tym momencie przysługuje wynagrodzenie zwyczajowo przyjęte w danym stosunku umownym.

Jak dobrze oświetlić kuchnię?

Dziś kuchnia to nie tylko miejsce pracy pań domu, ale również strefa relaksu, która powinna być dobrze oświetlona. Idealne oświetlenie pomoże nam lepiej zorganizować pracę w kuchni oraz wprowadzić niezwykły klimat we wnętrzu.

REKLAMA

Co powinna zawierać treść umowy pośrednictwa typu otwartego

Na podstawie umowy pośrednictwa typu otwartego zamawiający może zewrzeć umowę pośrednictwa – której przedmiotem jest dana nieruchomość – w tym samym czasie z więcej niż jednym pośrednikiem. Natomiast zamawiający jest zobowiązany do uiszczenia wynagrodzenia za dokonanie poszczególnych czynności w zakresie pośrednictwa każdemu pośrednikowi, z którym zawarł uprzednio umowę.

Jak dobrać odpowiednią umywalkę?

Dobrze dobrana umywalka pozwoli nam szybko i łatwo przeprowadzić poranną toaletę. Należy pamiętać, że dobrze dobrana umywalka powinna być ustawiona blisko okna. Odpowiednia bateria, pomoże nawet w optycznym powiększeniu łazienki.

Jak dobrać odpowiednie drzwi do wnętrza?


Podstawową funkcją drzwi w mieszkaniu jest oddzielanie pomieszczeń i ochrona prywatności. W zależności od tego, na jak dużej powierzchni mieszkamy i jakie role spełniają pomieszczenia, powinniśmy dobierać drzwi. Przesuwna wersja pozwoli nam zaoszczędzić więcej wolnej przestrzeni.

Jak dobrać obraz do danego stylu wnętrza?

Dobierając obraz do wnętrza, kierujmy się przede wszystkim emocjami, jakie wzbudza w nas dane dzieło. Następnie postarajmy się, dobrać obraz do wnętrza tak, żeby kolory ścian i obrazu pasowały do siebie.

REKLAMA

Jak dobrać idealne łóżko do sypialni?

Łóżko jest najważniejszym meblem w domu. Odpowiednio dobrane do naszej sylwetki łóżko, pozwoli nam na długi i zdrowy sen. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów – na rynku znaleźć można wiele pięknych i pasujących do aranżacji wnętrza łóżek.

Jaki dach wybrać w gotowym projekcie?

Nawet jeśli decydujemy się skorzystać z gotowego projektu warto zainteresować się, jakie pokrycie, kształt i typ dachu zaplanował architekt. Ważne jest, żeby dach pełnił nie tylko walory estetyczne, ale też by był odpowiedni do lokalizacji działki.

Jak sprawdza się gres polerowany w kuchni i w salonie?


Podłoga może być “kropką nad i” aranżacji wnętrza. Wymaga to jednak dobrego przygotowania i sporej wiedzy na temat materiałów, których możemy użyć. Płyty gresowe sprawią, że podłoga w naszym mieszkaniu zachwyci wszystkich swoim blaskiem.

Postanowienia dotyczące kaucji w umowie najmu lokalu

Kaucja zabezpieczające stanowi dla podmiotu wynajmującego gwarancję prawidłowego korzystania z lokalu przez najemcę. Umowa najmu lokalu mieszkalnego zostanie zawarta dopiero w momencie uiszczenia przez najemcę kaucji zabezpieczającej.

Warunki wynagrodzenia w umowie najmu lokalu

W umowie najmu lokalu mieszkalnego należy przede wszystkim określić wysokość, sposób zapłaty oraz termin dokonania zapłaty czynszu. Tego typu postanowienia są istotne, gdyż na tej podstawie strony mają jasno określone obowiązki wynikające z umowy.

W jaki sposób należy sporządzić umowę najmu lokalu mieszkalnego

W umowie najmu lokalu mieszkalnego należy szczegółowo określić strony umowy, prawa i obowiązki zarówno najemcy, jak i wynajmującego, warunki wydania lokalu, warunki zapłaty kaucji zabezpieczającej, warunki otrzymania wynagrodzenia, postanowienia końcowe. Tego typu postanowienia mają na celu zagwarantować stronom możliwość dochodzenia roszczeń w wyniku ewentualnie powstałych sporów określonych w umowie.

W jaki sposób należy oznaczyć strony w umowie odpłatnego użytkowania

Umowa odpłatnego użytkowania lokalu mieszkalnego jest typem umowy dwustronnej, gdyż w wskazane są w niej dwa podmioty ustanawiający użytkowanie oraz użytkownik.

W jaki sposób należy oznaczyć strony umowy użyczenia lokalu użytkowego

Prawidłowe oznaczenie stron w umowie użyczenia lokalu użytkowego ma istotne znaczenie, ponieważ błędne ich określenie może prowadzić do powstania wątpliwości - czy podmiot z którym zawarliśmy umowę z istnieje. W umowy użyczenia lokalu użytkowego występują dwie strony, tj. podmiot „użyczający” oraz podmiot „biorący w użyczenie”.

Prawa i obowiązki stron umowy odpłatnego użytkowania lokalu

W umowie odpłatnego użytkowania lokalu mieszkalnego istotne jest to, aby zawrzeć postanowienia dotyczące prawa i obowiązki stron umowy, gdyż na podstawie tychże uregulowań strony będą uprawnione do domagania się swoich praw – w przypadku powstania sporów.

Oświadczenia ustanawiającego użytkowanie w umowie odpłatnego użytkowania

W umowie odpłatnego użytkowania lokalu mieszkalnego istotne jest to, aby zawrzeć postanowienia dotyczące oświadczeń podmiotu ustanawiającego użytkowanie, gdyż
na podstawie tychże uregulowań strony będą uprawnione do domagania się swoich praw – w przypadku powstania sporów.

Jak prawidłowo określić strony umowy najmu lokalu mieszkalnego

Oznaczenie prawidłowo stron w umowie najmu lokalu ma istotne znaczenie, gdyż błędne ich określenie może przyczynić się do powstania sporów dotyczących tego, czy zawarliśmy umowę z istniejącym podmiotem. A ponadto, tylko od istniejącego podmiotu oraz na podstawie zawartej umowy najmu lokalu mieszkalnego - strony będą miały możliwość domagania się swoich praw.

Prawa i obowiązki stron umowy nieodpłatnego korzystania z lokalu mieszkalnego

W umowie nieodpłatnego korzystania z lokalu mieszkalnego należy szczegółowo określić prawa i obowiązki zarówno podmiotu ustanawiającego użytkowanie, jak i użytkownika. Tego typu postanowienia mają zapewnić stronom możliwość dochodzenia roszczeń w wyniku sporów wynikających z treści umowy.

Odpowiedzialność z tytułu rękojmi w umowie dzierżawy lokalu

Odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady powstaje z mocy prawa. Oznacza to, że do powstania ich nie są wymagane żadne dodatkowe czynności stron umowy dzierżawy lokalu mieszkalnego.

Jak wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków, by nie naruszyć prawa?


Zanim zaczniemy rozkopywać naszą działkę pod budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, dowiedzmy się, jakie przepisy obowiązują podczas takich prac.

Jak poprawnie zamontować centralne ogrzewanie?

Instalacja centralnego ogrzewania na pierwszy rzut oka nie powinna stanowić problemu. Jednak by w trakcie jej wykonywania nie okazało się, że to zadanie nas przerosło, powinniśmy dowiedzieć się czegoś na ten temat. Można też poprosić o pomoc fachowca.

Cegła czy drewno? Różnice między domem drewnianym a murowanym

Dom drewniany, czy dom z cegły? Która technologia jest lepsza? Domy drewniane tak samo jak domy z cegły mają zarówno swoje zalety jak i wady. Zobacz jakie.

Jakie prawa i obowiązki stron wynikają z umowy najmu lokalu mieszkalnego

W umowie najmu lokalu mieszkalnego należy szczegółowo określić prawa i obowiązki zarówno najemcy, jak i wynajmującego. Tego typu uregulowania mają na celu zagwarantować stronom możliwość dochodzenia roszczeń w wyniku ewentualnie powstałych sporów określonych w umowie.

Działka ekologiczna? Czemu nie!

Często chcemy zrobić coś dla środowiska i zacząć prowadzić zdrowszy styl życia, bezpieczniejszy dla przyrody. Jednak nie mamy pomysłu, co można zrobić. Może, gdy zdecydujemy się wybudować dom, zastanówmy się nad eko-działką?

Budowa domu – samodzielnie czy z deweloperem?


Każdy z nas w pewnym okresie swojego życia zapragnie mieć dom. Z dala od zgiełku miasta, w ciszy, spokoju. Jeżeli zdecydujemy się na taki krok, warto zadać sobie pytanie, czy chcemy wybudować go sami, czy ma nam w tym pomóc deweloper?

Jak szukać mieszkania przez Internet?

Szukanie mieszkania przez Internet staje się coraz popularniejsze. Ekspert serwisu otoDom.pl zwraca uwagę na to, że internetowe serwisy ogłoszeniowe stają się głównym źródłem informacji o ofertach na rynku nieruchomości. Dlatego warto nauczyć się dobrze wykorzystywać narzędzia dostępne w takich serwisach.

Zima znacznie podnosi wydatki na ogrzewanie


W najgorszej sytuacji są mieszkańcy wielkiej płyty. Jak podaje Home Broker, koszty mieszkania w takim budownictwie mogą być większe nawet o 27%.

Ile zapłacimy za mieszkanie z widokiem na panoramę miasta?


Wszyscy zdają sobie sprawę, że widok z okna na panoramę miasta robi wrażenie i czasem może zadecydować o zakupie mieszkania. Dlatego im wyżej znajduje się mieszkanie, tym więcej za nie zapłacimy. Każde piętro kosztuje nas dodatkowe 650 zł.

Jak można wspomagać wentylację naturalną?


Wentylacja naturalna jest bardzo kapryśną formą wentylacji. Wpływają na nią w dużym stopniu globalne warunki atmosferyczne oraz lokalne zmiany ciśnienia wywołane wiatrem. Rezultatem źle działającej instalacji wentylacji naturalnej jest brak wymiany powietrza w pomieszczeniu. Co zrobić aby wspomóc naturalne procesy wymiany powietrza?

Jak należy zaprojektować wentylację grawitacyjną w domku jednorodzinnym?


Wentylacja grawitacyjna jako najtańsza i najprostsza forma wentylacji spełni swoje zadanie tylko wtedy gdy będzie poprawnie zaprojektowana i wykonana. Na co zwracać uwagę przy sprawdzaniu projektu i wykonawstwie takiej instalacji?

Czym są gruntowe wymienniki ciepła i jakie mają zastosowanie?


Gruntowe wymienniki ciepła coraz częściej spotykane w nowoczesnych i energooszczędnych instalacjach z roku na rok stają się tańsze. Co nam oferują, i jakie są przykłady ich zastosowania?

Gdzie lokalizować wyrzutnię powietrza?


Właściwa lokalizacja wyrzutni powietrza jest ważna ze względu na uciążliwy charakter powietrza z niej wyrzucanego. Nie powinno ono uprzykrzać komuś życia, ani powodować niekorzystnych skutków dla otoczenia. Dodatkowo polskie prawo podchodzi bardzo restrykcyjnie do tej sprawy. W razie złej lokalizacji wyrzutni budynek może nie zostać odebrany przez rzeczoznawcę do spraw BHP.

Gdzie należy lokalizować czerpnię powietrza?


Właściwa lokalizacja czerpni powietrza może znacząco wpłynąć na pracę instalacji wentylacji i jakość powietrza nawiewanego. Dodatkowo należy się stosować do odpowiednich przepisów przy lokalizowaniu czerpni powietrza względem innych elementów budowlano-instalacyjnych.

Jakie są domowe metody regulacji instalacji wentylacji mechanicznej?


Warunkiem prawidłowego działania każdej instalacji wentylacji jest jej właściwa regulacja. Do zgrubnej regulacji małych instalacji domowych nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza ani aparatura. Zapoznajmy się jednak z podstawami i wykorzystajmy je w praktyce.

Jakie są koszty eksploatacyjne pompy ciepła i od czego zależą?


Duże koszty instalacji pompy ciepła zniechęcają inwestorów do zakupu. Jednak technologia ta oferuje bardzo niskie koszty eksploatacyjne takich instalacji, oraz wysokie sprawności urządzeń w nich stosowanych. Warto więc zapoznać się czy koszty eksploatacyjne oraz amortyzacyjne instalacji z pompą ciepła są atrakcyjne.

Jakie są koszty inwestycyjne pompy ciepła?


Pompy ciepła są coraz częściej brane pod rozwagę w trakcie planowania inwestycji. Coraz niższe ceny rynkowe oraz bardzo niskie koszty eksploatacyjne tych urządzeń powodują ich atrakcyjność dla odbiorcy. Jedyną wadą tych rozwiązań są koszty inwestycyjne. Czy rzeczywiście?

Jakie są najważniejsze parametry pompy ciepła?


Decydując się na inwestycję z pompą ciepła powinniśmy zaznajomić się z jej najważniejszymi parametrami. Nie zawsze warto inwestować w najdroższe urządzenie na rynku jeśli z założenia nie będziemy wykorzystywali jego możliwości i potencjału. Jakie są więc parametry pomp ciepła na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie?

Co to jest pompa ciepła?


Coraz częściej słyszymy o odnawialnych źródłach energii oraz o przyszłościowych rozwiązaniach związanych z pompami ciepła. Istnieje wiele programów dotacji do instalacji z pompami ciepła. Warto więc zrozumieć czym jest właściwie pompa ciepła i jak możemy ją wykorzystać w naszym domu.

O czym pamiętać przy kupnie mieszkania w wielkiej płycie?


Mieszkania w wielkiej płycie cieszą się dużą popularnością ze względu na ich ceny, a także metraż lokali, który jest najbardziej zbliżony do potrzeb nabywców.

Obrzeża miast bardziej atrakcyjne niż samo centrum?


Większość nabywców nieruchomości decyduje się na lokale znajdujące się blisko centrum. Tymczasem można wydać nawet o połowę mniej, jeśli zdecydujemy się na zakup mieszkania na obrzeżach miasta. Nie trzeba przy tym rezygnować z szybkiego dojazdu do serca miasta. Przedmieścia wyposażone są w dobrą komunikację kolejową lub tramwajową. Bywa, że dotarcie do centrum z obrzeża miasta jest wygodniejsze i szybsze niż z prestiżowych dzielnic, które są znacznie droższe.

Ekspert radzi: jak odebrać mieszkanie od dewelopera?

Jak odebrać mieszkanie od dewelopera i co sprawdzić, żeby nie przyjąć mieszkania z wadami? O czym pamiętać przy odbiorze mieszkania?

Jakie nieruchomości kupują Polacy?

Duży dom z ogrodem, loft z nowoczesnym wnętrzem i widokiem na centrum miasta. Polacy coraz częściej decydują się na zakup luksusowego lokum.

Jak osiągnąć sukces przy negocjacji cen mieszkań?


Ostatnimi czasy zmienił się rynek nieruchomości. Teraz to nie deweloperzy dyktują ceny mieszkań, a sami kupujący. Jeśli deweloperzy chcą sprzedać apartament, muszą obniżyć cenę nawet o kilkanaście procent. Na jaki upust mamy szanse przy zakupie mieszkania?

Najłatwiej sprzedać mieszkanie w dobrym stanie


W Polsce niechętnie kupuje się mieszkania, które wymagają remontu a tym bardziej przebudowy. Ponad połowa transakcji na rynku wtórnym przypada na lokale, do których można wprowadzić się od zaraz.

Najbezpieczniejsi deweloperzy w oczach bankowców

Kupujesz mieszkanie na rynku pierwotnym? Nie powinieneś mieć problemów z uzyskaniem kredytu, jeżeli twoim deweloperem jest Dom Development. Cieszy się on największym zaufaniem.

Jak kupić mieszkanie, które zapewni nam relaks?


Gdy mieszkamy w kilkutysięcznym mieście, po powrocie do naszego domu chcemy się zrelaksować i odprężyć po kolejnym stresującym dniu. Często nie możemy w pełni odetchnąć od zgiełku wielkiego miasta. Jakie mieszkanie więc pozwoli nam odpocząć?

Fundamentalne zmiany w zakresie zastawu

20 lutego 2011 roku weszła w życie ustawa nowelizacyjna o księgach wieczystych i hipotece wprowadzająca fundamentalne zmiany w zakresie zastawu.

Czy mieszkania gotowe do zamieszkania są za duże?


Mieszkanie deweloperskie może okazać się nawet o 19 m2 za duże niż oczekuje klient. Powoduje to znaczne niedopasowanie podaży i popytu w wielu miastach, a przeciętna powierzchnia oddawanych mieszkań deweloperskich rośnie.

REKLAMA