REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak odpowiednio oświetlić miejsce pracy z komputerem?

Gabriela Szuba
 Miejsce w gabinecie, w którym znajduje się komputer, wymaga określonych warunków oświetleniowych. Praca w takim miejscu powinna odbywać się przy świetle zbliżonym do dziennego, o nierozproszenej, punktowo padającej wiązce.
Miejsce w gabinecie, w którym znajduje się komputer, wymaga określonych warunków oświetleniowych. Praca w takim miejscu powinna odbywać się przy świetle zbliżonym do dziennego, o nierozproszenej, punktowo padającej wiązce.

REKLAMA

REKLAMA

Miejsce w gabinecie, w którym znajduje się komputer, wymaga określonych warunków oświetleniowych. Praca w takim miejscu powinna odbywać się przy świetle zbliżonym do dziennego, o nierozproszenej, punktowo padającej wiązce.

Unikajmy świetlówek

REKLAMA

Od pewnego czasu, miejsce pracy kojarzone jest przede wszystkim z komputerem. Zarówno w firmie, jak i w domu, korzystamy ze zdobyczy cywilizacji, które znacznie ułatwiają pracę. Niestety wciąż, wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest odpowiednie zaaranżowanie warunków oświetlenia – szczególnie w miejscu pracy z komputerem. Myśląc o własnym zdrowiu, nie możemy ograniczyć projektu, do wyboru wyprofilowanego krzesła i biurka o regulowanej wysokości. Powinniśmy zadbać także o wzrok. Zrobimy to, dobierając do lamp przy komputerze odpowiednie żarówki.

Zobacz także: Szkło w gabinecie. Jak odpowiednio zaaranżować przestrzeń?

Kilka podstawowych zasad, obrazuje, jakich lamp powinniśmy szukać do gabinetu z komputerem.

1. Światło powinno padać z góry, z odległości nie mniejszej, niż 30 cm. Warto, więc szukać lampek montowanych przy regałach i górnych półkach.
2. Abażur nie może przepuszczać światła. Rozproszone wiązki szybciej męczą wzrok i odbijają się od monitora.
3. W pobliżu komputera, powinniśmy postawić lampkę ze zwykłą żarówką. W otoczeniu świetlówek wzrok niszczy się szybciej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jakie meble powinny znaleźć się domowym gabinecie?

Jak nie męczyć oczu?

Światło monitora w szczególny sposób wpływa na wzrok. Praca przy komputerze, powinna w związku z tym, zawsze odbywać się przy włączonym świetle. Chcąc złagodzić efekt kontrastu, pomiędzy bardzo jasnym światłem monitora, a zazwyczaj ciepłym oświetleniem ogólnym, powinniśmy doświetlić ścianę, znajdującą się za biurkiem z komputerem. Nawet łagodna wiązka, znacznie poprawi komfort widzenia w takim pomieszczeniu. Inaczej, zbyt mocny kontrast kolorów, pozbawi możliwości widzenia przedmiotów takimi, jakimi są w rzeczywistości.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA