REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wykończyć mieszkanie i uniknąć stresu?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Wacław Dyll, Excellent
Już na samym początku musimy dokonać wyboru czy decydujemy się wykończyć mieszkanie samodzielnie, wykorzystując na to każdą wolną chwilę i tracąc nerwy, czy powierzymy to ekipie remontowej. Fot. Excellent
Już na samym początku musimy dokonać wyboru czy decydujemy się wykończyć mieszkanie samodzielnie, wykorzystując na to każdą wolną chwilę i tracąc nerwy, czy powierzymy to ekipie remontowej. Fot. Excellent

REKLAMA

REKLAMA


Sam zakup mieszkania nie oznacza, że od pierwszego dnia będziemy je użytkować. Najczęściej nowe mieszkanie odbieramy w tzw. stanie deweloperskim. Oznacza to, że w środku zastaniemy puste, tylko otynkowane ściany, wylewki na podłodze i doprowadzone instalacje. A przed nami jeszcze długa droga do przeprowadzki do wymarzonego mieszkania.

Już na samym początku musimy dokonać wyboru czy decydujemy się wykończyć mieszkanie samodzielnie, wykorzystując na to każdą wolną chwilę i tracąc nerwy, czy powierzymy to ekipie remontowej. Większość z nas wybiera wykwalifikowaną ekipę remontową. Najlepiej skorzystać z ekipy już sprawdzonej przez znajomych, dzięki temu unikniemy późniejszego rozczarowania. Trzeba się jednak liczyć z tym, że dobra ekipa będzie miała mało wolnych terminów, co wiąże się z wydłużonym czasem oczekiwania na rozpoczęcie prac. Musimy też pamiętać o tym, żeby zwrócić się kliku różnych fachowców, ponieważ nawet dobry fliziarz nie położy nam parkietu w salonie, a malarz nie zainstaluje urządzeń sanitarnych w łazience. Oprócz tego musimy kupić potrzebne materiały i wszystkiego dopilnować. W praktyce oznacza to godziny spędzone w marketach budowlanych, na poszukiwaniu odpowiednich płytek ceramicznych, paneli, profili wykończeniowych.

REKLAMA

Zobacz także: Jak Polacy oceniają warunki mieszkaniowe w Polsce?

REKLAMA

Nie wszystko da się zaplanować, lista zakupów może powiększać się w nieprzewidywalny sposób, gdy okaże się, że zabrakło śrubek montażowych lub fachowiec źle obliczył wydajność farby do malowania ścian. Może się także okazać, że po jakimś czasie farba na ścianach odpryskuje, w parkiecie tworzą się szpary, a krzywo osadzone drzwi wewnętrzne nie chcą się domknąć. Co wtedy? Zwykle w takiej sytuacji musimy radzić sobie sami, gdyż po odebraniu prac fachowcy są nieuchwytni lub trudno wyegzekwować od nich wykonanie poprawek.

Aby oszczędzić sobie kłopotów i niedogodności związanych z dopilnowaniem różnych fachowców i kupnem potrzebnych materiałów, możemy znaleźć firmę, która wykona wszystkie prace kompleksowo. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert wykończenia mieszkania „pod klucz”.

REKLAMA

- W inwestycjach „pod klucz” wykonujemy dla naszego klienta kompleksowe prace wykończeniowe, ale nie pozbawiamy go przyjemności płynącej z urządzania własnego mieszkania. Przedstawiamy kilka różniących się ceną pakietów wykończenia. W ramach wybranego przez klienta pakietu, dokonuje on doboru konkretnych produktów spośród przedstawionych propozycji. Decyzja dotycząca np. rodzaju wanny i sposobu jej zamontowania, doboru płytek ceramicznych czy mebli leży więc po stronie nabywcy mieszkania, a dodatkowo otrzymuje on możliwość konsultacji z architektem. Możemy zrealizować nawet bardzo oryginalne projekty „szyte na miarę”. Nabywca mieszkania nie musi martwić się o poziom kompetencji pracującej ekipy oraz jej solidność. Na całość wykonanych prac udzielamy 2 - letniej gwarancji” - podkreśla Wacław Dyll, dyrektor Działu Inwestycji Excellent S.A.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Deweloperzy coraz częściej korzystają z ofert firm wykańczających mieszkania „pod klucz”. W ten sposób oprócz mieszkań dostępnych w stanie deweloperskim, pojawiają się na rynku także mieszkania w standardzie gotowe do zamieszkania. Zalety takiego rozwiązania to wygoda i oszczędność czasu. Jeśli wybieramy taki standard wykończenia to mamy możliwość indywidualnego wyboru sposobu, w jaki zostanie urządzone nasze mieszkanie.

Zobacz także: Prognozy na rynku nieruchomości: mniejsze mieszkania, więcej domów

Atutem przemawiającym za standardem mieszkania „pod klucz” może być też oszczędzenie pieniędzy na różnicy w kwocie podatku VAT. Jeśli decydujemy się na samodzielne wykończenie mieszkania, to przy zakupie materiałów budowlanych zapłacimy 22% podatku. Natomiast usługa wykończenia przez dewelopera to 7% VAT. Co więcej, w przypadku opcji „pod klucz” wykończenie mieszkania możemy sfinansować kredytem hipotecznym, gdyż jest to w tym wypadku element ceny mieszkania.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA