REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy wiesz jak przycinać krzewy owocowe?

Krzewy owocowe - porzeczka, agrest, maliny, jeżyny i borówki – podobnie jak drzewka, również trzeba poddać cięciu. Jak ciąć krzewy owocowe – krótki poradnik.

Jak ogrzać ogród zimowy?


Ogrody zimowe, dawniej zwane też oranżeriami, znów są bardzo popularne. Jeśli chcemy korzystać przez cały rok, powinniśmy zainstalować odpowiedni system ogrzewania.

Jak wybrać odpowiedni przycisk do wc?


Szklane, z tworzyw sztucznych bądź z metalu. Pojedyncze lub podwójne, w bogatej gamie kolorystycznej. Wybór przycisków do wc, dostępnych na rynku, jest praktycznie nieograniczony. Na co zatem zwrócić uwagę?

Jakie są zalety natrysku?


Nowoczesna łazienka powinna być przede wszystkim ładna. Warto jednak także nad zastosować materiały oraz rozwiązania techniczne, które zapewniają długoletnią funkcjonalność. Łazienka powinna być też bezpieczna.

REKLAMA

Jaki dach nad poddaszem użytkowym?


W nowych projektach domów, poddasze coraz częściej, jest aranżowane jako przestrzeń użytkowa. Takie rozwiązanie podyktowane jest współczesną modą. Jednak jeśli zdecydujemy się zaadaptować poddasze musimy pamiętać o tym, że pokrycie dachowe musi wtedy spełniać dodatkowe funkcje, tak by pomieszczenie było ciche i ciepłe. Co musimy uwzględnić?

Jakie rośliny mogą zniechęcić zapachem?


Osoby wrażliwe na intensywne, często nieprzyjemne zapachy roślin powinny unikać sadzenia niektórych gatunków w ogrodzie. Zapachy niemiłe dla ludzi często wabią owady, które zapylają kwiaty roślin. Drażniący może być zapach kwiatów lub liści drzew i krzewów ozdobnych. Jakie gatunki mogą rozczarować zapachem?

Jakie krzewy warto przyciąć wiosną?


Z początkiem wiosny możemy rozpocząć pierwsze prace w ogrodzie. Ważnym zabiegiem jest przycinanie ogrodowych krzewów. Po zimie wymagają one usunięcia chorych lub przemarzniętych pędów. Cięcie sprawi też, że krzewy się zagęszczą i wytworzą więcej zdrowych pędów i liści.

Jakich warunków potrzebują bratki?

Bratek to jeden z nieodwołalnych symboli wiosny. Chętnie sadzony na rabatach lub hodowany w doniczkach ma wielką ilość odmian o różnych kolorach kwiatów. Jak sprawić, by bratki długo kwitły i jakich potrzebują warunków?

REKLAMA

Jak wybierać sadzonki winorośli?

Winogrona z własnej uprawy to marzenie wielu początkujących ogrodników. Najważniejszy jest wybór odpowiedniej sadzonki, gdyż od jej jakości zależy udana uprawa w kolejnych latach. Winorośl dostarcza cenne owoce, ale może też być efektowną rośliną pnącą, która ozdobi altany, pergole i mury.

Jak uchronić trawnik przed chwastami?


Utrzymanie trawnika w dobrej kondycji często sprawia problemy. Jeszcze trudniejszym zadaniem staje się walka z uciążliwymi chwastami i mchem na trawniku. Bezpiecznym i zdrowym rozwiązaniem jest profilaktyczne usuwanie chwastów ręcznie. Gdy to nie pomaga, w ostateczności trzeba sięgnąć po środki chemiczne.

Jak uchronić rośliny przed wczesnowiosennymi przymrozkami?


Na przełomie lutego i marca wzrasta ryzyko przemarznięcia wielu roślin. Groźny jest czas zaraz po roztopach. Temperatura, która utrzymuje się przez kilka dni powyżej 8–10ºC, powoduje, że korzenie zaczynają pobierać wodę i transportować ją do nadziemnych części roślin. Niewielki mróz nocą może zniszczyć wtedy tkanki roślin, bo stworzy w nich kryształki lodu. Do okrycia roślin najkorzystniej jest użyć tzw. agrowłókniny ogrodniczej.

Czy wiesz jak przycinać drzewa owocowe?

Zdrowy wzrost drzew owocowych i obfite plony w naszym sadzie, powinniśmy regularnie je przycinać. Jak prawidłowo wykonać cięcie drzewek owocowych w sadzie – kilka praktycznych porad.

Jak wykończyć mieszkanie i uniknąć stresu?


Sam zakup mieszkania nie oznacza, że od pierwszego dnia będziemy je użytkować. Najczęściej nowe mieszkanie odbieramy w tzw. stanie deweloperskim. Oznacza to, że w środku zastaniemy puste, tylko otynkowane ściany, wylewki na podłodze i doprowadzone instalacje. A przed nami jeszcze długa droga do przeprowadzki do wymarzonego mieszkania.

Czy wiesz jak nawozić rośliny ozdobne?

Jak nawozić byliny, rośliny cebulowe i rośliny jednoroczne na wiosnę – kilka praktycznych wskazówek.

Jak sprawdza się wolnoopadająca deska sedesowa?


Wolnoopadająca deska sedesowa może przyczynić się do załagodzenia wielu domowych kłótni. Z wolnoopadającej deski szczególnie będą zadowoleni mężczyźni, bo zazwyczaj to oni są głównymi winowajcami. Niezależnie od tego, kto jest sprawcą, to dźwięk wydawany przez opadającą deskę sedesową nikomu nie wydaje się przyjemny. Jak sobie z tym poradzić?

Wyższa emerytura za mieszkanie


Wiele starszych osób będących na emeryturze posiada mieszkanie, w centrum miasta, niejednokrotnie warte kilkaset tysięcy złotych. Przy tym pobierają niewysoką emeryturę, nie zapewniającą godziwego życia. Jak rozwiązać taką sytuację? Istnieje możliwość zamiany mieszkania na dwa mniejsze i wynajmowanie jednego z nich.

Czy wiesz jak przygotować glebę pod zasiew warzyw?

Zanim zasiejemy warzywa na działce, trzeba odpowiednio przygotować glebę pod zasiew. Oto kilka moich praktycznych porad, jak przekopywać i nawozić podłoże po zimie.

Czy wiesz jak zadbać o trawnik po zimie?

Trawnik po okresie zimowym potrzebuje intensywnej regeneracji, dlatego gdy tylko ustąpią przymrozki, zabierz się za jego odnowę. Moje rady pomogą ci krok po kroku odżywić trawnik i przygotować go do okresu wiosenno-letniego.

Jak zbudować własną oczyszczalnię?


Kiedy zamierzasz wybudować przydomową oczyszczalnię zamiast szamba, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Są to między innymi uregulowania prawne oraz dobór odpowiedniego typu oczyszczalni do rodzaju gruntu i poziomu wód gruntowych. Artykuł przeprowadzi Cię przez te i inne istotne kwestie dotyczące budowy oczyszczalni.

Jak położyć nową podłogę na gruncie?


Jeśli mieszkasz w starym budownictwie, musisz się przygotować na remont posadzki. W starych domach korzystne jest również, abyś ocieplił podłogi. Dzięki temu zmniejszysz ucieczkę ciepła tą droga oraz będziesz mógł położyć dowolne pokrycie podłogowe.

Czy instalacja kotła kondensacyjnego jest opłacalna?


Rośnie zainteresowanie gazowymi kotłami kondensacyjnymi, ponieważ coraz bardziej spadają ich ceny. Dzięki instalacji kotła kondensacyjnego możesz zmniejszyć zużycie gazu nawet o 5–15%. Jego instalacja będzie wymagać jednak od Ciebie dostosowania do niego istniejącej już instalacji.

Jak wybrać siedzisko do pokoju dziecka?


Pokój dziecka powinien być krainą zabaw, dobrze w tej roli sprawdzą się oryginalne siedziska. Im siedzisko będzie bardziej niebanalne i zaskakujące – tym lepiej. A jeśli połączymy jego walory wizualne z estetycznymi, stworzymy naszemu dziecku prawdziwy raj.

Jak stworzyć kuchnię bezpieczną dla dzieci?

Kuchnia nie jest miejscem bezpiecznym dla dzieci – tego nie trzeba tłumaczyć żadnemu rodzicowi. Można jednak zrobić wiele, aby kuchnia stała się dla naszych dzieci maksymalnie przyjazna i bezpieczna.

Jak wykorzystać lustra w sypialni?


Lustra są gustownymi i użytecznymi ozdobami. Największa zaletą luster  jest jednak to, że mogą poprawić wygląd i funkcjonalność wnętrz naszego domu. Warto więc odpowiednio zaaranżować je również w sypialni.

Czy wiesz jak przygotować kwiaty do wiosny?

Marzec to najlepszy miesiąc, by przygotować byliny, rośliny jednoroczne i dwuletnie do wiosny. Oto lista prac jakie trzeba wykonać w marcu w ogrodzie.

Rozpoczyna się realizacja II etapu „Osiedle Sportowa”


Włodarzewska S.A. w kwietniu rozpocznie realizację drugiego etapu inwestycji „Osiedle Sportowa” w Brwinowie. Na tym etapie inwestycji mają powstać kolejne dwa budynki. Do tej pory deweloper, w ramach tej inwestycji, zrealizował już sześć pierwszych budynków, zostały one już oddane do użytku.

Czy można wziąć kredyt hipoteczny w SKOK-u?

Kredyt na mieszkanie w SKOK-u kusi kredytobiorcę niskim oprocentowaniem, stałą marżą i możliwością wcześniejszej spłaty zadłużenia, bez ukrytych opłat. Mimo tak atrakcyjnej oferty, wciąż nie wiadomo, czy kredyt hipoteczny z Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej jest przyznawany zupełnie legalnie.

Czy stary sekretarzyk pasuje do gabinetu?


Dawniej, przy sekretarzykach pisano listy, a w małych szufladkach trzymano cenne i sentymentalne przedmioty. Stary sekretarzyk może gościć w naszym gabinecie, także w obecnych czasach, a praca przy nim stanie się jedynie przyjemnością. Stary sekretarzyk z powodzeniem zastąpi biurko, nadając naszemu gabinetowi charakteru.

Ocieplenia z celulozy


Ocieplenie z celulozy wciąż jest niedocenianym systemem termoizolacyjnym w naszym kraju. Celuloza ma właściwości termiczne identyczne jak wełna mineralna czy styropian, posiada zbliżone właściwości izolacyjno-akustyczne do wełny mineralnej lecz w odróżnieniu od tych dwóch materiałów jest paroprzepuszczalna i nie wymaga stosowania paroizolacji.

Jaką wykładzinę dywanową wybrać do gabinetu?


Gabinet z wykładziną będzie z pewnością bardziej przytulny, niż z drewnianymi deskami. Zaletą wykładziny dywanowej jest jej niska cena i dostępność wielu wzorów materiału. Niestety, wykładziny nie są polecanym rozwiązaniem w przypadku alergików – we włóknach osiadają roztocza.

Okiennice, rolety czy daszki nadokienne – co wybrać?


Wybór pomiędzy okiennicami, roletami a daszkami nadokiennymi zależny jest od miejsca ich przeznaczenia, funkcji, jaką ma spełniać element oraz walorów estetycznych. Każdy z tych elementów będzie chronić nas przed słońcem, lecz każdy z nich posiada dodatkowe ważne zalety. Okiennice są elementem dekoracyjnym, daszki nadokienne chronią nas także przed deszczem natomiast rolety antywłamaniowe uchronią nasz dobytek przed kradzieżą.

Rolety, żaluzje, markizy – co wybrać?


W słoneczne dni często chcemy uchronić się przed nadmiarem promieni słonecznych i wysokimi temperaturami. Lecz domy i mieszkania bez odpowiednich zabezpieczeń w postaci rolet, żaluzji czy markiz nie zapewnią nam tej ochrony. W zależności od potrzeb należy dostosować swój wybór, ponieważ rolety, żaluzje czy markizy mają różne przeznaczenie czy posiadają inne ważne funkcje.

Jak odpowiednio oświetlić miejsce pracy z komputerem?


Miejsce w gabinecie, w którym znajduje się komputer, wymaga określonych warunków oświetleniowych. Praca w takim miejscu powinna odbywać się przy świetle zbliżonym do dziennego, o nierozproszenej, punktowo padającej wiązce.

Jakie uszczelki i okucia wybrać do okien?


Odpowiedni dobór uszczelek i okuć okiennych jest równie ważny jak wybór profili okiennych. Dzięki nim uzyskamy odpowiedni poziom izolacyjności termicznej jak i akustycznej oraz – co ważne – zapewnimy sobie komfort z użytkowania okien jak i pomieszczenia, w którym je zamontujemy dzięki np mikrowentylacji.

Jakie obrazy pasują do wnętrza gabinetu?

Obrazy na ścianach domowego gabinetu prezentują się imponująco. Warto pamiętać, że nie musimy kupować drogich obrazów znanych artystów. W każdej dobrej galerii sztuki, znajdziemy obrazy, które zachwycą nas zarówno treścią, jak i ceną.

Jakie są rodzaje karniszy?


Karnisz jest istotnym elementem wykańczającym okno. Mamy szeroki wybór karniszy, materiałów z jakich są wykonane jak i dostępnych ich odcieni. Do dyspozycji mamy karnisze drążkowe, szynowe, szynowe z listwą maskujące, typu zazdrostka czy też linkowe.

Czym jest HDF i MDF?

Płyty HDF (High Density Fibreboard) i MDF (Medium Density Fiberboard) to materiały drewnopochodne, są rodzajem płyt pilsniowych. Różnią się między sobą gęstością, a co za tym idzie wytrzymałością, HDF to skrót od High Density Fiberboard a MDF od Medium Density Fiberboard. Są materiałami stosowanymi do produkcji mebli, drzwi, paneli podłogowych czy też paneli ściennych.

W której części mieszkania można urządzić mały gabinet?

Mały gabinet nie musi być osobnym pomieszczeniem o dokładnie określonym stylu. Warunki pracy i wymagana mobilność pracownika, zmuszają go niejednokrotnie do pracy w domu i tym samym do stworzenia małego gabinetu. W małym mieszkaniu, kącik sprzyjający skupieniu, możemy stworzyć nawet w sypialni.

Kiedy ocieplać nowy budynek?


Nowo wybudowany budynek należy ocieplić po odczekaniu paru miesięcy od momentu wymurowania ścian zewnętrznych. W ten sposób wyparuje cała woda z murów i nie będziemy narażeni na powstanie wilgoci i zagrzybienie we wnętrz budynku.

Jakie powinny być ściany gabinetu?

 Wystrój gabinetu, w tym także jego ściany, powinny nawiązywać do charakteru wykonywanego zawodu. Klienci, których będziemy przyjmować w takim wnętrzu, muszą czuć się w nim tak samo dobrze, jak i my. Warto postawić na neutralne kolory ścian.

Jaka powinna być izolacyjność termiczna ściany zewnętrznej?


Izolacyjność termiczna ścian zewnętrznych budynku mieszkalnego jest określona w rozporządzeniu ministra infrastruktury jako wartość maksymalna współczynnika przenikania ciepła przez przegrodę na poziomie 0,30 W/(m2K). Im niższy współczynnik, tym lepsza będzie izolacyjność naszego budynku, a co za tym idzie mniejsze zapotrzebowanie na ciepło. W konsekwencji przyniesie to znaczne oszczędności na ogrzewaniu budynku.

Jakie kwiaty sprawdzają się w domowym gabinecie?


W każdym gabinecie powinna znaleźć się kwiaty. Dzięki kwiatom w otoczeniu nasze oczy będą mogły odpoczywać, a co za tym idzie, także i my poczujemy się komfortowo. Dzięki temu nasza praca stanie się efektowniejsza.

Jaka jest rola paroizolacji?


Paroizolacja pełni funkcję ochroną dla przegród budowlanych takich jak dachy, stropodachy czy ściany zewnętrzne w systemie szkieletowym przed przepływem wilgoci z wnętrza budynku do przegrody oraz ogranicza możliwość kondensacji pary wodnej w przegrodzie. Para wodna jest groźna dla izolacji cieplnej głównie tej wykonanej z wełny mineralnej i konstrukcji przegrody w momencie jej skroplenia w celu jej uniknięcia paroizolację stosujemy od strony cieplejszej przegrody.

Gdzie można stosować tynki cienkowarstwowe?


Tynki cienkowarstwowe stosować można zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Tynki cienkowarstwowe posiadają bogatszą ofertę kolorów i faktur i są prostsze w wykonaniu w odróżnieniu od tynków tradycyjnych, oprócz tego są od nich znacznie cieńsze gdyż ich grubość wynosi od 2 do 10 mm. Ze względu na rodzaj spoiwa wyróżniamy tynki cienkowarstwowe mineralne i organiczne, od ich składu zależny będzie wybór odpowiedniego tynku gdyż nie wszystkie tynki możemy położyć na każdej powierzchni.

Jakie rodzaje kamienia naturalnego można stosować na elewacji?


Rodzajów kamieni naturalnych które możemy stosować na elewacji jest bardzo wiele, w zależności od ich wyboru możemy liczyć że nasza elewacja z kamieni naturalnych będzie elegancka, gustowna i bardzo trwała. Kamienie naturalne najczęściej stosowane na elewacjach to piaskowiec, granit, wapień ale spotykane są też elewacje wykonane z bazaltu, kwarcytu, łupka, marmuru czy onyksu.

Płytki elewacyjne – z kamienia naturalnego czy sztucznego?


Płytki elewacyjne z kamienia nadają budynkowi elegancji i gustowności. Wybór pomiędzy naturalnym a sztucznym kamieniem głównie odbywa się w sferze ekonomicznej i estetycznej, gdzie estetyką wygrywa kamień naturalny a w rozrachunku ekonomicznym kamień sztuczny, który jest zdecydowanie tańszy. Oba są także trwałymi rozwiązaniami lecz z większym wskazaniem na elewację wykonaną z kamienia naturalnego.

Jaki regał dobrać do gabinetu?


Biblioteka jest jednym z często aranżowanych miejsc w domowym gabinecie, wiąże się to z wyborem regału. Regał jest istotnym elementem domowej biblioteczki. Dobrze dopasowany do aranżacji i potrzeb wystawienniczych, może być niezwykle praktycznym meblem.

Czym są suche elewacje?


Suche elewacje nazywane też elewacjami na ruszcie są powszechnym rozwiązaniem na wykończenie ścian zewnętrznych, zapewnienie budynkowi odpowiedniej izolacyjności termicznej, jak i uatrakcyjnienie jego wyglądu. Suche elewacje zapewniają ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, przy czym zachowują przez długie lata swój atrakcyjny wygląd. Elewacje suche wykonuje się niezależnie od pory roku, co jest wielkim plusem w stosunku do elewacji w systemie BSO i jej wykończenia.

Czym jest elewacja na ruszcie?


Elewacja na ruszcie jest popularnym rozwiązaniem wykańczania ścian zewnętrznych. Składa się z rusztu, termoizolacji i okładziny zewnętrznej. Taką elewację szybko się montuje, a do tego można ją wykonywać o każdej porze roku. Elewację na ruszcie cechuje długa żywotność. W razie uszkodzenia elementu elewacji, można wymienić jedynie jej cześć.

Jaką tapetę wybrać do gabinetu?


Zastosowanie tapety w przemyślany sposób, pozwoli nam efektownie zaaranżować wystrój wnętrza. W gabinecie najlepsze będą szykowne tapety z naturalnych włókien i bardziej dostępne, japońskie tapety, rozrabiane z proszku.

REKLAMA