REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak urządzić przydomowy ogródek?

REKLAMA

REKLAMA

Ogródek przed domem jest w zasięgu wzroku przez cały rok, dlatego należy zadbać o niego szczególnie. Mała powierzchnia wymaga przemyślanych kroków. Skorzystaj z kilku moich rad, jak urządzić mały ogródek przydomowy.

Najlepiej wybrać rośliny ozdobne długotrwałe. Nie warto sadzić kwiatów sezonowych, które zakwitną np. tylko na marzec-kwiecień. Iglaki mogą za duże i nieco nudne, dlatego polecam laurowiśnię wschodnią, bukszpan, różanecznik – będą zielone przez cały rok.

REKLAMA

Okres kwitnienia można przedłużyć dzięki roślinom kwitnącym wczesną wiosną, np. posadzić cyklamen dyskowy. Już w styczniu pojawiają się pierwsze kwiaty. Możesz także posadzić śnieżyczki, krokusy, wrzosiec, ciemiernik biały i czerwonowaty.

Idealna do ogródka przydomowego nadaje się kalina bodnanteńska. Zaczyna kwitnąć wtedy, gdy inne „straszą” gołymi łodygami. Kwitnie od listopada do kwietnia. Można do tego dodać kilka ozdobnych traw.

Przydomowe ogródek powinien harmonizować z architekturą domu. Do nowoczesnych domów pasują spokojne, wyważone kompozycje, najlepiej symetryczne. Najlepsze rośliny: bukszpan, ostrokrzew, cis, błyszcząca na czerwono azalia.

Do domów w stylu rustykalnym - pięciornik krzewiasty, wiśnia Sargenta, róże, tulipany, rudbekie, rozplenica japońska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nie przesadzaj z ilością roślin – ogródek będzie przeładowany, chaotyczny, pstry. Znacznie lepiej wygląda jedno drzewo lub większy krzew, który będzie przyciągał wzrok, a w Okół niego do 4-5 rodzajów roślin.

REKLAMA

Jeżeli nie masz czasu na częste dbanie o ogród, wybierz rośliny łatwe w pielęgnacji, np. miniaturowe róże pienne „Heidefeuer” i „Aspirin” – bez przycinania przekwitniętych kwiatów potrafią kwitnąć przez całe lato. Można je przycinać co 3-5 lata. Nie trzeba ich też zbytnio nawozić, w przeciwieństwie do róż rabatowych. Z krzewów: tawuła Thunberga, tawuła drobna, tawuła japońska i pięciornik krzewiasty – wymagają przycinania i prześwietlania co kilka lat. Także sosna hakowata i lilak drobnolistny również nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Laurowiśnia „Mount Vernon” wymaga nieco wię

Ogródek można ozdobić małymi, nieożywionymi szczegółami, np. kamieniami albo efektowną dróżką. Ładnie wyglądają jasne kamienie między równo przyciętymi bukszpanami lub duży głaz w rabacie wrzosowej.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkania w PRL. Ile nieruchomości można było legalnie posiadać? Ile kosztowała kawalerka w centrum Warszawy?

"W PRL mieszkanie było najbardziej deficytowym dobrem na rynku. Od 1989 r. realne zarobki Polaków wzrosły, ale i tak mieszkanie pozostaje towarem luksusowymi i trudno dostępnym dla znacznej części społeczeństwa" - powiedział PAP prof. Andrzej Zawistowski, historyk gospodarki, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

REKLAMA

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

REKLAMA

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA