REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak połączyć kolory w ogrodzie?

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli nie wiesz jak ciekawie połączyć kolory w ogrodzie, skorzystaj z moich podpowiedzi.

Kolory roślin najlepiej zestawiać na zasadzie kontrastu. Odcienie fioletu, błękity i głęboki róż połącz z oranżami, żółciami i jasnymi zieleniami, np. żółty pięciornik z fioletową budleją Dawida, ciemnofioletową szałwię omszoną z żółtym krwawnikiem tarczowaty.

REKLAMA

Najlepiej zestawiać kontrastowo całe grupy kolorystyczne, np. kwiaty żółte obok pomarańczowych, pomarańczowe obok czerwonych, te zaś obok głębokiego różu i róż obok fioletów. Przykładowo, możesz połączyć czerwone i pomarańczowe tulipany obok żółtego omiegu wschodniego i kwitnącej na różowo jabłoni lub błękitny len z żółto-zielonym wilczomleczem.

W ciemniejszych zakątkach ogrodu najlepiej posadzić coś w żywych kolorach, np. bieli, oranżu lub żółci.

Biel idealnie pasuje np. do ciemnej czerwieni, w rabatach jest dobrym rozgranicznikiem dla gryzących się kolorów. Możesz np. zestawić białe dzwonki z czerwoną piwonią chińską.

REKLAMA

Żółć ożywia ogród i pasuje niemal do wszystkich kolorów, szczególnie do ciemnego fioletu, niebieskiego ciepłej czerwieni i zieleni. Postaraj się zatem by w ogrodzie nie zabrakło żółtych kwiatów, np. rudbekii, forsycji czy żonkili. Do ciepłych żółci najlepiej dobrać ciepłą czerwień np. pigwowca pośredniego lub czerwonego tulipana miniaturowego. Zrezygnuj raczej z chłodnych czerwieni, np. bergenii. Cytrynowa i kremowa żółć pasuje niemal do wszystkich kolorów oprócz np. różowych płatków róży „Fairy”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czerwień dobrze komponuje się z żółcieniami i zieleniami, źle z błękitami. Jednak nie każdy odcień czerwieni będzie dobrze ze sobą współgrał, np. ciemna karmazynowa czerwień bodziszka „Max Frei” nie wygląda najlepiej przy ciepłej rubinowej czerwieni piwonii chińskiej „Red Charm”.

Róż i fiolet to jedno z najpiękniejszych zestawień kolorystycznych. W ogrodzie nie powinno zatem zabraknąć róż, niecierpków Waleriana, orlików, klematisów, lilaków, lawendy i fiołków. Kwiaty w tych kolorach najlepiej posadzić w miejscach półcienistych, zwłaszcza róże „Fairy”.

Niebieski kolor ładnie wygląda z pomarańczami, żółcieniami i jasnymi zieleniami. Niebieskie rośliny to cebulica syberyjska, ostróżka wyniosła, bodziszek „Rozanne”, szałwia omszona, aster krzaczasty. Można je ładnie połączyć z forsycją, narcyzami, leszczynowcem, jasnymi różami, rudbekiami i trawami.

Kłopotliwe mogą być brązy – jeśli jest ich za dużo, mogą sprawić, że ogród będzie wyglądał smuto. Najbezpieczniej zestawiać je ze zbrudzonymi czerwieniami i burgundem, jasny brąz z żółcieniami i pomarańczami. Najbezpieczniej jest wybrać beżowe i srebrzysto-brązowe trawy i stworzyć z nich tło dla ożywczych kolorów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA