REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Płytki

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Co zamiast glazury w łazience i kuchni? Farba, szkło, tapeta, blacha, kamień, beton, drewno?

Co zamiast glazury w łazience i kuchni? Płytki na ścianach w łazience czy nad blatem w kuchni to praktyczne, ale standardowe rozwiązanie. A gdyby je tak zastąpić innym materiałem? Sprawdźmy, jakie mamy możliwości i co będzie dla nas przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Niezależnie na jaką opcję się zdecydujemy, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, że okładzina na ścianę w kuchni i łazience powinna być odporna na zawilgocenie oraz na różnego rodzaju zaplamienia.

Remont łazienki – jeden na wiele lat

Remont łazienki najczęściej wiąże się z wyłączeniem jej z użytkowania na jakiś czas. Powoduje to określone trudności dla jej użytkowników, jest to też czas, w którym podejmujemy decyzje na temat tego, jak wykończyć łazienkę i jakich użyć do tego celu materiałów. Tylko wybierając dobre jakościowo materiały, będziemy mieć pewność, że remontu nie będziemy musieli powtarzać za jakiś czas.

Płytki do łazienki – jak je wybrać i ułożyć?

Głównym problemem przy urządzaniu łazienki jest wybór płytek. Możemy wybrać płytki bądź mozaiki. Dodatkowo jeśli chcemy urozmaicić wykończenie ściany w łazience mamy do wyboru różne dekory, listwy, obrazy łazienkowe. Kiedy już takie wybierzemy zastanawiamy się, jak je ułożyć. Oto kilka przydatnych wskazówek jak wybrać i ułożyć płytki.

Płytki i panele do pomieszczeń sektora handlu i usług

Firma GERFLOR wprowadziła do swojej oferty klejone płytki i panele podłogowe przeznaczone do pomieszczeń sektora handlu i usług. Podłogi w pomieszczeniach sektora handlu i usług narażone są na różnorodne uszkodzenia, dlatego muszą charakteryzować się zwiększoną odpornością.

REKLAMA

Wymiana fugi na nową

Wymiana fugi na nową jest niezbędna w przypadku, kiedy stara fuga nie daje się już doczyścić, bądź się wykrusza. Podpowiadamy jak krok po kroku wymienić fugę na nową.

Spoinowanie płytek – krok po kroku

Spoinowanie płytek polega na wypełnianiu wolnej przestrzeni między płytkami specjalną zaprawą. Spoinowanie płytek to inaczej fugowanie. Radzimy, jak krok po kroku spoinować płytki.

Czyszczenie fug

Trudno utrzymać fugi w czystości. Nie jest łatwo czyścić powierzchnię między kafelkami. Należy jednak robić to regularnie, gdyż na fugach odkłada się brud i tłuszcz. Radzimy jak skutecznie wyczyścić fugi.

Płytki do przedpokoju – czym się kierować podczas ich zakupu?

Podłoga w przedpokoju powinna być wytrzymała, odporna na brud, wilgoć i ścieranie. Radzimy, czym się kierować przy wyborze płytek do przedpokoju. Na co musimy zwrócić uwagę? Jakie cechy powinny mieć płytki w przedpokoju?

REKLAMA

Klej do płytek – jak wybać najlepszy?

Wybór odpowiedniego kleju do płytek jest bardzo ważny. Płytki nie tylko muszą się dobrze trzymać, lecz także nie powinny pękać ani się przebarwiać. Radzimy jaki wybrać najlepszy klej do płytek. Zobacz czym się różni klej od zaprawy klejowej i jakim klejem przyklejać poszczególne materiały.

Jak przygotować i nakładać klej na płytki?

Przyklejanie płytek nie jest trudnym zadaniem. Obecnie, kiedy większość klejów jest praktycznie gotowa do użycia, nie potrzebujemy do tego specjalisty. Radzimy jak odpowiednio przygotować klej i w jaki sposób przyklejać płytki.

Jak dobrać kolor fugi?

Jak dopasować kolor fugi do płytek? Płytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych materiałów do wykańczanie ścian. Kolor fugi możemy dobierać na dwa sposoby. Fuga możemy wykonać w kolorze płytek, możemy też wybrać zupełnie inny kolor. Które rozwiązanie jest lepsze?

Wielkie miasta na płytkach: GALERIA

Wielkie miasta na płytkach to z pewnością oryginalna ozdoba wnętrza, dodatkowo przyciągająca uwagę. Aranżacja wnętrza stworzona za pomocą płytek z wielkimi miastami będzie żywym wspomnieniem wakacyjnych podróży. Zastosuj takie płytki i zamieszkaj w świecie marzeń.

Fugowanie płytek

Fugowanie płytek nie tylko odświeży wygląd pomieszczenia, ale może go też niebanalnie ozdobić. Kiedy po latach użytkowania fuga straci kolor lub pojawią się na niej szare plamy czy – co gorsza – czarny nalot, trzeba ją poddać renowacji. Jak fugować płytki by długo zachowały świeżość?

Duże płytki podłogowe – jak je ułożyć?

Duże płytki podłogowe są efektowne, ale dopiero, gdy już je zakupimy, zastanawiamy się, jak je ułożyć. Wbrew pozorom, układanie dużych płytek podłogowych, nie jest wcale takie łatwe. Dobre ułożeni dużych płytek do podłogi, wymaga większego zaplanowania i dokładności w montażu, aniżeli przy mniejszych płytkach.

Nowoczesny styl we wnętrzach

Nowoczesny styl we wnętrzach cieszy się dużą popularnością. Cechy charakterystyczne nowoczesnego stylu we wnętrzach to przede wszystkim minimalizm i prostota formy.

Ściany i podłogi w łazience: kompendium aranżacyjne

Aranżowanie łazienki stanowi duże wyzwanie dla wielu z nas, szczególnie trudne jest wybranie motywu przewodniego dla ścian i podłóg. Niewłaściwy dobór materiałów wykończeniowych i ich kolorów ścian i podłóg może spowodować, że łazienka będzie za ciemna. Żeby uniknąć wrażenia przytłoczenia warto zdecydować się na dominujący kolor i połączyć go z maksymalnie dwoma innymi bądź z odcieniami koloru głównego. Dobrym pomysłem jest też zdecydować się na aranżację w konkretnym stylu.

Właściwości fizyczne i mechaniczne płytek ceramicznych

Wygląd zewnętrzny płytek ceramicznych to nie wszystko. Przy ich wyborze powinniśmy uwzględnić właściwości fizyczne oraz mechaniczne. To temat bardzo istotny, ponieważ pozwala zapobiec frustracji podczas użytkowania płytek ceramicznych.

Jak położyć płytki ceramiczne na zabudowie kartonowo-gipsowej?

Położenie płytek ceramicznych na zabudowie karton - gipsowej wymaga precyzji. Najlepiej zlecić to zadanie doświadczonemu glazurnikowi.

Odmień swoją glazurę metodą „płytka na płytkę”


Planując remont kuchni czy łazienki wielu z nas zamierza wymienić płytki. Wymiana płytek ceramicznych to bardzo długi i kosztowny proces. Istnieje jednak sposób, aby znacząco zaoszczędzić czas i pieniądze stosując metodę przyklejania nowej glazury na starą. Jak tego dokonać by otrzymać ten sam efekt, co w przypadku zerwania starej glazury?

Historyczne wzory płytek: GALERIA

Jeśli chcemy, żeby nasze mieszkanie nabrało niepowtarzalnego wyglądu to warto zainwestować w płytki zdobione historycznymi wzorami. Historyczne wzory płytek mogą odwoływać się do tych z okresu secesji bądź z XIX wieku. Producenci płytek wychodzą naprzeciw designerskim potrzebom osób, które chcą, by ich mieszkanie było zaaranżowane ze smakiem i oferują im duży wybór płytek z historycznymi wzorami. Bez problemu możemy wykorzystać je w każdym pomieszczeniu.

Co warto wiedzieć o stylu wiktoriańskim i płytkach ceramicznych?

Najstarszym i najsłynniejszym centrum produkcji płytek ceramicznych jest holenderskie miasto Delf, w którym biało–niebieskie płytki produkowane były od XV wieku. Jednak to Wielka Brytania przyczyniła się do rozpowszechnienia płytek w całej Europie , gdyż w XIX wieku właśnie tam trafiły one do produkcji masowej, skąd rozprzestrzeniły się do europejskich kuchni, łazienek a nawet paryskiego metra, w którym po dziś dzień można podziwiać klasyczne, prostokątne płytki.

Co wybrać: duże płytki czy mozaikę?

Do wykańczania ścian lub podłogi w kuchni czy łazience najczęściej wybieramy płytki ceramiczne. Standardowe płytki o wymiarach 30/30 cm coraz częściej zastępujemy dużymi płytkami ceramicznymi lub też drobną mozaiką. To, jakie płytki wybierzemy będzie miało znaczący wpływ na efekt, jaki osiągniemy.

Jak zaprojektować ciekawy cokół?

Cokół to najniższa, nadziemna część zewnętrznej ściany budynku. Chroni elewację domu przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznym. Zaprojektowany w pomysłowy, sposób staje się jednocześnie ważnym elementem dekoracyjnym i zdobi budynek.

Gdzie można stosować płytę kartonowo-gipsową, a gdzie tynk?


Zarówno tynk gipsowy, jak i płyty gipsowo-kartonowe nie nadają się do stosowania we wszystkich pomieszczeniach. Są sytuacje, gdzie tynk będzie lepszym rozwiązaniem oraz takie, gdzie nic innego nie wchodzi grę, jak tylko płyta g-k. Oba rozwiązania dają podobny efekt – gładką ścianę, ale sposoby ich przeprowadzenia znacznie się różnią.

Czym jest HDF i MDF?

Płyty HDF (High Density Fibreboard) i MDF (Medium Density Fiberboard) to materiały drewnopochodne, są rodzajem płyt pilsniowych. Różnią się między sobą gęstością, a co za tym idzie wytrzymałością, HDF to skrót od High Density Fiberboard a MDF od Medium Density Fiberboard. Są materiałami stosowanymi do produkcji mebli, drzwi, paneli podłogowych czy też paneli ściennych.

Płytki elewacyjne – z kamienia naturalnego czy sztucznego?


Płytki elewacyjne z kamienia nadają budynkowi elegancji i gustowności. Wybór pomiędzy naturalnym a sztucznym kamieniem głównie odbywa się w sferze ekonomicznej i estetycznej, gdzie estetyką wygrywa kamień naturalny a w rozrachunku ekonomicznym kamień sztuczny, który jest zdecydowanie tańszy. Oba są także trwałymi rozwiązaniami lecz z większym wskazaniem na elewację wykonaną z kamienia naturalnego.

Jak wybrać i kupić płytki podłogowe?


Remont kuchni, łazienki czy innego pomieszczenia, w którym na podłodze mają znaleźć się płytki, nasuwa wiele pytań. Jaki rodzaj płytek wybrać? Z jakiego materiału powinny być wykonane? Ile płytek kupić? Jakich materiałów użyć do ich położenia? Bez odnalezienia odpowiedzi na nie, układanie posadzki może zakończyć się katastrofą – estetyczną, użytkową i finansową. Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w dalszej części artykułu.

Jak ocenić jakość podłoża pod glazurę?


Zwykle dokonuje tego glazurnik przed przystąpieniem do pracy. My pokazujemy jak tę ważną czynność wykonać samodzielnie, wykorzystując najprostsze narzędzia, które mamy pod ręką.

O czym należy pamiętać układając płytki na tarasie?


Poniżej krótki przewodnik, który przydaje się zarówno, kiedy mamy zamiar ułożyć płytki samodzielnie, jak i w przypadku, gdy po prostu chcemy wiedzieć, czy wynajęta do tego ekipa robi to solidnie.

Jak pielęgnować płytki ceramiczne?


Płytki ceramiczne to jedna z najbardziej funkcjonalnych podłóg. Wszystko dzięki niezwykłej łatwości, z jaką możemy pielęgnować płytki ceramiczne. Mimo to, nawet im należy się minimum uwagi.

Jak wybrać płytki ceramiczne i kamienne w zależności od budżetu?


Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli płytek ceramicznych i kamienia. Niektóre imitują drewno, inne tkaniny – wybór jest niemal nieograniczony. Tak wiele, jak modeli, jest i cen. Warto przeanalizować, czego potrzebujemy i jaką chcemy przeznaczyć na naszą podłogę kwotę.

Jak dobrze posprzątać?

Sprzątanie i porządkowanie kojarzy się większości osób z odkurzaniem, ścieraniem kurzu i układaniem rozrzuconych rzeczy. Jak dobrze posprzątać, żeby efekt naszej pracy utrzymał się jak najdłużej? Właściciele domów muszą pamiętać, że oprócz czyszczenia wnętrza domu, ważne jest także dbanie o jego zewnętrze – taras, chodniki.

Jak zamontować lustro w łazience?

Wbrew pozorom zamontowanie lustra wcale nie jest takie proste, zwłaszcza gdy zadania podejmuje się niedoświadczona osoba. Szczególnie, gdy nie pomyślano o nim przed położeniem płytek. W zależności od rodzaju lustra, jego wielkości i podłoża, na którym ma zawisnąć, można wybrać różne sposoby przytwierdzenia.

Jak naprawić lub wymienić pękniętą płytkę?

Ściana bądź podłoga pokryta płytkami ceramicznymi to estetyczna, trwała i odporna na ścieranie powierzchnia. Zdarza się jednak, że podczas prac remontowych w domu, np. malowania czy wymiany okien przez nieuwagę upuścisz na taką powierzchnię ciężki przedmiot, który spowoduje pęknięcie bądź też wykruszenie płytki.

Jak ciąć i przyklejać płytki?

Choć cięcie i przyklejanie płytek to zajęcie skomplikowane i zabierające dużo czasu to jednak warto pokusić się o podjęcie tego wyzwania. Po pierwsze zaoszczędzisz sporo pieniędzy, a po drugie będziesz miał satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Jak układać płytki ceramiczne na podłodze?

Płytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych materiałów do wykładania podłóg. Idealnie pasują do kuchni, łazienek, przedpokoi, balkonów, tarasów, warsztatów, garaży. Taką popularność zawdzięczają sobie dzięki dużej odporności na wilgoć i ścieranie oraz łatwemu utrzymaniu ich w czystości.

Jak wybrać płytki podłogowe?

Płytki ceramiczne to bardzo atrakcyjny, trwały i odporny na ścieranie materiał. Powierzchnię wyłożoną płytkami łatwo utrzymać w czystości. Płytki idealnie pasują do kuchni i łazienek.

Jak wymienić płytkę ceramiczną?

Wymiana płytki to trudna naprawa ze względu na trudność doboru takiej same płytki.

Renowacja ściany – jak ułożyć płytki klinkierowe?

Jeśli podoba Ci się cegła lub kamień warto w pomieszczeniach zastosować położenie płytek klinkierowych. Te materiały są znacznie lżejsze i cieńsze niż cegłą czy kamień i mogą być układane na masie klejącej.

Jak płytka ceramiczna może zmienić podłogę drewnianą?

W starych domach z podłogami drewnianymi zazwyczaj najpierw się przykręca do desek warstwę płyt wiórowo - cementowych, na których układa się płytki.

Renowacja łazienki metodą klejenia płytki na płytkę

Płytki w standardowym formacie 15/15 w kolorach beżu , błękitu czy ciemnego brązu w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były postrzegane za bardzo szykowne.

Jak naprawić podłogę z płytek PVC?

Dosyć często podłogi z elementów poliwinylowych (PVC) stanowią warstwę wykładziny.

REKLAMA