REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Renowacja łazienki metodą klejenia płytki na płytkę

Paweł Nawrocki
Płytki w standardowym formacie 15/15 w kolorach beżu , błękitu czy ciemnego brązu w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były postrzegane za bardzo szykowne
Płytki w standardowym formacie 15/15 w kolorach beżu , błękitu czy ciemnego brązu w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były postrzegane za bardzo szykowne

REKLAMA

REKLAMA

Płytki w standardowym formacie 15/15 w kolorach beżu , błękitu czy ciemnego brązu w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były postrzegane za bardzo szykowne.

Dziś wyglądają nieco przestarzale. W wielu wypadkach właściciele obawiają się o dużą pracochłonność, zabrudzenia mieszkania oraz ograniczenie korzystania z mieszkania i dlatego nie decydują się na remont. Znakomity efekt można uzyskać klejąc na stare płytki nowe.

REKLAMA

Przygotowanie

Skucie starych płytek wymagane jest wyłącznie w miejscu obudowy wanny. Najpierw musisz zbadać podłoże istniejące. Wymaga to zwrócenia uwagi czy nie ma pustek pod płytkami, czy płytki się nie ruszają bądź nie odpadają.

Inwentaryzacji możesz dokonać poprzez opukiwanie młotkiem, ale nie metalową częścią lecz drewnianym trzonkiem. Głuchy pogłos wskazuje na defekt poprzedniego układania.

W takiej sytuacji płytkę należy zdemontować i przestrzeń uzupełnić zaprawą cementową. Należy unikać stosowania zaprawy klejowej ponieważ przy szybkim klejeniu mogą ujawnić się spękania związane z efektem „Harrisa”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szlifowanie starych płytek

Stare płytki musisz dokładnie oczyścić i uszorstnić. Dokonać tego możesz poprzez przeszlifowanie gruboziarnistym papierem ściernym, ale lepsze efekty uzyskasz za pomocą szlifierki kątowej.

Teraz możesz nałożyć wysokoplastyczny klej emulsyjny i przegarnąć packą zębatą na grubość 6 mm dla płytek 200 mm lub 8 mm dla większych formatów.

Kładzenie płytek

Dzisiejsze kleje emulsyjne schną dość długo i początek twardnienia mają po 30 minutach więc z powodzeniem możesz korygować ułożenie płytki. Należy pamiętać, że powyżej starych płytek ścianę należy dotynkować, a w miejsce styku należy wzmocnić siatką zbrojącą, aby taki układ mógł swobodnie przejmować naprężenia.

Polecamy: Wymiana uszczelnień silikonowych w łazience

Również podczas klejenia nie należy wciskać płytek, aby nie nastąpiło wciskanie kleju w fugi, co znacznie ograniczy trwałość tej metody. 

Czytaj także: Jak naprawić spłuczkę w ubikacji

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

REKLAMA

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

REKLAMA