REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak płytka ceramiczna może zmienić podłogę drewnianą?

Paweł Nawrocki
W starych domach z podłogami drewnianymi przed ułożeniem płytek, do podłóg przykręca się warstwę płyt wiórowo-cementowych, na których układa się płytki
W starych domach z podłogami drewnianymi przed ułożeniem płytek, do podłóg przykręca się warstwę płyt wiórowo-cementowych, na których układa się płytki

REKLAMA

REKLAMA

W starych domach z podłogami drewnianymi zazwyczaj najpierw się przykręca do desek warstwę płyt wiórowo - cementowych, na których układa się płytki.

Celem tego zabiegu jest wyrównywanie elastyczności i poziomu sprężystego odkształcenia materiałów. Taka metoda jest dobra lecz znacznie obniża wielkość kubatury i generuje kłopoty z niwelacją ogólnego poziomu podłóg.

REKLAMA

Z użyciem samopoziomu

Jeżeli taki sposób generuje problemy możesz również położyć płytki bezpośrednio na deski. Musisz jedynie użyć cienkiej warstwy wyrównawczej samopoziomującej. Taka masa ma w swoim składzie uszlachetnioną żywicę charakteryzującą się dobrą elastycznością. Najpierw jednak musisz deski mocno przytwierdzić do belek.
Jeśli deska ma wątpliwą nośność lub uległa dużej korozji musisz ją szybko wymienić. Nie możesz tej technologii stosować na deski wilgotne.
Do przytwierdzenia desek najlepiej użyj wkrętów do płyt wiórowych, długości 60 cm ( należy je tak przytwierdzić, aby deski nie pękały).

Oczyszczenie desek

REKLAMA

Następnie musisz deski porządnie oczyścić. Nie może na nich znajdować się warstwa tłuszczu lub starych lakierów. Ostatecznie deski należy zeszlifować.
Na tak przygotowaną powierzchnię musisz nałożyć warstwę emulsji podkładowej, aby wyrównać chłonność podłoża i wyeliminować dodatkowe naprężenia od skurczu w procesie twardnienia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szerokie szczeliny i większe ubytki w drewnie musisz wypełnić szpachlówką zaprawową. Na taką powierzchnię możesz wylać wylewkę i za pomocą pacek i „jeży” rozprowadzić równomiernie masę samopoziomującą o dużej zawartości dodatków uszlachetniających.

Układanie płytek

Po okresie wiązania nie dłużej niż tydzień możesz przystąpić do układania płytek. Najlepiej stosować płytki o możliwie dużym formacie, które dodatkowo stabilizują posadzkę. 

Polecamy: Jak malować powierzchnie drewniane cz. II

Należy pamiętać o stosowaniu klejów trwale elastycznych, gdyż stosowanie tradycyjnych do podłóg cementowych może doprowadzić do ścięcia kleju od podłogi drewnianej i odpadanie płytek w perspektywie czasu.

Czytaj także: Jak wybrać podłogę do domu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

REKLAMA