REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak naprawić podłogę z płytek PVC?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Paweł Nawrocki

REKLAMA

REKLAMA

Dosyć często podłogi z elementów poliwinylowych (PVC) stanowią warstwę wykładziny.

Występują w miejscach pomieszczeń gospodarczych, ale też w łazienkach i pomieszczeniach, takich jak przedpokój. Na początku należy zmierzyć zniszczoną powierzchnię podłogi do wymiany. Aby uniknąć skurczu i imperfekcji wymiarowych, powstających w czasie, należy dodać po 2-3 cm z każdej strony.

REKLAMA

Gdzie kupić materiał

Płytki najlepiej zakupić w sklepie specjalistycznym. Sklep, który będzie się specjalizować w tego typu podłogach będzie miał największy wybór co do wzoru i koloru, ale też kleju oraz branżowych porad co do zakupu.

Cięcie

Do cięcia winylu najlepiej jest używać ostrza wysuwanego lub noża tapicerskiego. Aby uniknąć nierówności wycięć, cięcie najlepiej wykonać wzdłuż liniówki. Jeżeli Twoja podłoga jest z płytek winylowych wymieniaj całe kwadraty tych, które są uszkodzone. Dokładnie dopasuj wzór. Na podłodze w miejscu, gdzie jest zniszczona połóż nowy kawałek i dopasuj desenie, kreski, kwiaty itp. w zależności, jaki masz wzór podłogi. W innym wypadku podłoga nabierze nieestetycznego wyglądu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Właściwa wymiana

Następnie taśmą maskującą przyklej łatę do podłogi, taki zabieg uniemożliwi przesuwanie elementu w czasie ucinania. Kolejnym krokiem jest cięcie.

Należy wyciąć kawałek ciut większy niż zniszczona zaznaczona powierzchnia. W ten sposób dziura i kawałek, który chcesz wstawić będą tego samego rozmiaru.

Po tym zabiegu należy odkleić przyklejoną łatę. Aby usunąć wycięty kawałek zniszczonej podłogi, najlepiej jest go podgrzać, aby zmiękczyć klej który go podtrzymuje. Należy to wykonać przed podważaniem. Szybko trzeba skrobaczką usunąć zniszczony kawałek oraz klej pod nim.

Zmiękczenia można dokonać specjalnym pistoletem do podgrzewania lub suszarką.

Zamieć pozostałości miotłą lub odkurzaczem. Teraz można rozrobić klej i nałożyć go na powstałą dziurę. 

Polecamy: Jak wymienić płytkę ceramiczną

Następnie należy ułożyć wycięty nowy kawałek i dociskać od środka ku zewnętrznym krawędziom aby usunąć pęcherzyki powietrza.

Teraz pozostaje tylko usunięcie wilgotną gąbką nadmiaru kleju i i wałkowanie płytki. Czas schnięcia kleju zależy od jego rodzaju - sprawdź informację na opakowaniu.

Czytaj także: Naprawa listew przypodłogowych/podsufitowych

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA