Kuchnia bez górnych szafek jest ciekawą propozycją dla osób, które chcą urządzić swoja kuchnię w sposób nietypowy. Rezygnacja z górnych szafek wiąże się z pytaniem, czym można je zastąpić? Pomysłów jest wiele, jeden z nich to pozostawienie otwartych półek, na których możemy umieścić, to na co tylko mamy ochotę.
Pokój, w którym można odpocząć potrzebny jest w każdym domu. Czasami wystrój mieszkania nie sprzyja relaksowi, ponieważ ściany i meble są kolorach w zbyt smutnych lub zbyt krzykliwych. Przed rozpoczęciem aranżowania pokoju, który będzie nam służył jako miejsce wypoczynku, powinniśmy dowiedzieć się, jakie kolory będą do tego najlepsze.
Łóżka w stylu angielskim często wykonywane są z drewna, ale nie jest to warunek konieczny - pojawiają się też inne materiały. Z jednej strony cechą charakterystyczną stylu angielskiego są tkaniny w kwieciste wzory, mogą się też pojawiać na obiciach łóżek, z drugiej zaś to barwy monochromatyczne. Kolory tego stylu to biały, kremowy, beżowy, niebieski, brązowy i szary, wszystkie w stonowanych odcieniach.
Styl indyjski charakteryzuje się pewną dozą przepychu, ale balansującą na granicy kiczu. Mieszkanie w stylu indyjskim powinno uwzględniać intensywne kolory, w pewnym stopniu nawet jaskrawe, odpowiednie będą odcienie pomarańczowego, fioletowego i żółtego. To również kolorowe dodatki, tu i ówdzie rzucone poduchy, figurki słonia i drewniane szkatułki. Meble obowiązkowo wykonane z drewna, często nielakierowanego. Podłogi zaś z drewna egzotycznego.
Maszkaron, nazywany również maskaronem, z języka włoskiego to mascherone lub z francuskiego mascarone (stąd wymienna nazwa). Maszkaron to rzeźbiarski ozdobny detal architektoniczny przybierający kształt człowieka lub samej ludzkiej głowy, zazwyczaj z demonicznie wykrzywioną, groteskową miną. Popularne były o okresie gotyku, renesansu i baroku.
Styl Ludwika XIV, inaczej nazywany dworskim barokiem francuskim. Styl Ludwika XIV wyparł włoskie inspiracje na rzecz klasycyzmu, pojawił się właściwie we wszystkich sztukach. Cechy charakterystyczne to: drewno egzotyczne, marmur, złoto, bogate zdobnictwo (motywami kwiatowymi: nenufary, lilie), lustra - większość rzeczy była z wytłoczonymi inicjałami króla Ludwika. W tym okresie wynaleziono komodę.
Decoupage to technika zdobienia przedmiotów za pomocą papieru, najczęściej są to wzory wycięte z serwetek papierowych. Decoupage w tej wersji inaczej nazywany jest techniką serwetkową. Polega on na przyklejaniu, do różnych przedmiotów, kawałków papieru. Kolejny etap to lakierowanie, nakłada się tyle warstw lakieru, żeby warstwa papieru nie była wyczuwalna. Techniką decoupage'u można zdobić przedmioty z większości materiałów.
Styl afrykański wprowadza do wnętrz naturalne materiały, meble i dodatki wykonane są z drewna, z rattanu, z kokosu, a nawet z kości słoniowej. W ramach stylu afrykańskiego stosuje się tzw. kolory ziemi: brązowy, zielony, czerwony, żółty, pomarańczowy - jednak wszystkie mają przytłumioną barwę. W materiałach powinny przewijać się motywy zwierzęce - np. zasłony w panterkę lub w pasy zebry. Styl afrykański we wnętrzach często podkreśla się za pomocą dodatków kojarzących się z Afryką.
Pop-art początkowo był artystycznym nurtem sztuki powojennej, z czasem pojawił się także w aranżacji wnętrz. Ważną postacią pop-artu był Andy Warhol - przedmiotem jego twórczości stały się wytwory konsumpcyjnego społeczeństwa. Materiały często używane w pop-arcie to plastik, lateks, skóra. Wytwory tego nurtu z założenia balansują na granicy kiczu. Przeważają kolory mocne, a nawet jaskrawe: niebieski, czerwony, zielony i żółty.