REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pokój idealny do wypoczynku

Zielony kolor sprzyja wypoczynkowi. Fot. Fotolia
Zielony kolor sprzyja wypoczynkowi. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Pokój, w którym można odpocząć potrzebny jest w każdym domu. Czasami wystrój mieszkania nie sprzyja relaksowi, ponieważ ściany i meble są kolorach w zbyt smutnych lub zbyt krzykliwych. Przed rozpoczęciem aranżowania pokoju, który będzie nam służył jako miejsce wypoczynku, powinniśmy dowiedzieć się, jakie kolory będą do tego najlepsze.

Pokój idealny do wypoczynku to taki, który będzie działał na nasze zmysły kojąco. Barw działających kojąco na psychikę jest kilka, każdy z nas jednak inaczej reaguje na kolory. Jednych bardziej uspokaja delikatny, pastelowy wrzos, innych bardziej wyraziste barwy, jak na przykład nasycony turkus. Kiedy już zdecydujemy się na to, jaki kolor mają mieć ściany naszego pokoju, zróbmy małą próbę: pomalujmy duży arkusz papieru na wybrany kolor i umieśćmy arkusz w widocznym miejscu. Jeśli po dwóch tygodniach będziemy się czuć dobrze w towarzystwie wybranego koloru, możemy bez obaw pomalować ściany. Pamiętać należy również o meblach. Czasami aby zaaranżować pokój sprzyjający wypoczynkowi, wystarczy nieco odmienić kolorystykę mebli. Często charakter wnętrza zmienia się nie do poznania po przemalowaniu mebli lub ubraniu ich w kolorowe pokrowce. Dzięki temu możemy przeistoczyć pokój w zgodny z naszymi oczekiwaniami bez konieczności malowania ścian. Jeżeli jednak decydujemy się na malowanie, najlepiej jest użyć farb akrylowych, które mają żywe i soczyste barwy, a przy tym są bardzo trwałe. Jest kilka kolorów, które sprzyjają wypoczynkowi.

REKLAMA

Zobacz także: Miedziany kolor w aranżacji wnętrz

Biały

Biel może ukoić nasze zmysły, ale nie wtedy, gdy występuje solo. Monotonia bieli bywa przygnębiająca, dlatego dobrze jest ją ożywić kontrastowymi akcentami. W tej roli idealnie sprawdzają się elementy w odcieniach granatu, fioletu i błękitu.

Zobacz także: Połączenia kolorystyczne: czarny i biały


Zielony

Kolor zielony ma naturalne właściwości kojące. Pozwala zachować równowagę psychiczną, odpręża, a czasem nawet nieco rozleniwia. Zieleń zastosowana we wnętrzu ma jeszcze jedną, bardzo przydatną właściwość – optycznie powiększa wnętrze. Podczas wybierania koloru do pokoju, w którym chcemy wypoczywać, bierzmy pod uwagę jasne odcienie, takie jak groszkowy, seledynowy czy pistacjowy, ponieważ właśnie te działają kojąco. Kolor zgniłozielony i oliwkowy raczej nie wniosą do wnętrza atmosfery harmonii i odpoczynku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Energetyczne kolory w salonie

Niebieski

Według badań naukowych kolor niebieski działa odprężająco na co drugiego człowieka. Niebieski pokój znakomicie wycisza i oddala naszą psychikę od codziennego zgiełku. Kolor niebieski możemy zastosować nie tylko na ścianach, lecz także możemy przemycić go w barwie oświetlenia. Najlepiej sprawdzają się odcienie jasne, np. lazur lub niezapominajka. Jeśli pokojem, w którym chcemy wypoczywać, ma być sypialnia, możemy spróbować nieco bardziej nasyconych odcieni, które mają właściwości nasenne. Kolor niebieski znakomicie odpędza stres i zmęczenie, a także dodaje pomieszczeniu nieco świeżości.

Wrzos

Kolor wrzosowy i lawendowy jest idealny dla osób, które nie przepadają za intensywnymi odcieniami. Jasne odcienie fioletu uspokajają i sprzyjają twórczemu myśleniu. Jeśli nie cały pokój, to choć drobne elementy w kolorze wrzosu powinny się znaleźć w naszym wypoczynkowym kąciku.

Zobacz także: Fiolet, purpura i srebro w salonie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA