Nefrytowa zieleń we wnętrzu
REKLAMA
REKLAMA
Nefrytowa zieleń we wnętrzu uspokaja, koi zmęczone nerwy oraz wzrok. Chłodna kolorystyka nefrytowej zieleni od dawna kojarzona była z naturalną ochroną i działaniem leczniczym. Na Wschodzie nefryt wyraża piękno i spokój, jest często wykorzystywany w zdobieniu ceramiki. Na zachodzie natomiast nefrytowa zieleń stosowana jest w tak zwanych zielonych pokojach, gdzie odprężają się aktorzy i muzycy przed występami. Pozytywne działanie psychologiczne nefrytowej zieleni zostało naukowo udowodnione i wynika ono ze skojarzeń z ziołami i z roślinami.
REKLAMA
Zobacz także: Kolor we wnętrzu: kompendium
We wnętrzach modernistycznych nefryt znakomicie współgra ze stalą, ze szkłem oraz z betonem. Idealnie komponuje się również z paletą odcieni: szarości, niebieskiego, khaki lub czekolady. Nefrytowa zieleń we wnętrzu będzie się dobrze prezentować połączona z ciepłymi barwami, na przykład ze śliwką, z terakotą, z brzoskwinią oraz z bladym różem, ponadto idealnie współgra z drewnem.
Zobacz także: Czarny i szary w aranżacji wnętrz
Nefrytową zieleń we wnętrzu możemy zastosować na ścianach i na zasłonach, lecz nie tylko. Uwagę przyciągają wszelkiego rodzaju dodatki w tym hipnotyzującym kolorze. I tak na stole ciekawą dekoracją może być nefrytowy półmisek z półprzezroczystego szkła lub inne praktyczne naczynia typu wazon. Na romantyczną kolację idealny będzie niewielki świecznik w tym kolorze. Z dekoracji o większych gabarytach możemy wybrać obity skórą szezlong, który jednocześnie zregeneruje nasze siły i ozdobi salon. Inny pomysł to ręcznie wykonany wełniany dywan w kolorze nefrytowej zieleni, który zapewni nam kontakt z naturą. Bardzo interesująco wyglądają również pokrowce na krzesło wykonane z bawełnianej lub z poliestrowej tkaniny. Miłych dla ucha dźwięków dostarczy radio w silikonowej obudowie, oryginalny i nowoczesny gadżet i do tego wodoszczelny. Mieszkanie wyposażone w mineralne odcienie zieleni działa na umysł odświeżająco.
REKLAMA
REKLAMA