REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wyeksponować designerskie dodatki?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Magdalena Górska
Designerskie dodatki nieumiejętnie wyeksponowane nie staną się ozdobą wnętrza. Fot. Röben
Designerskie dodatki nieumiejętnie wyeksponowane nie staną się ozdobą wnętrza. Fot. Röben
Röben

REKLAMA

REKLAMA

Designerskie dodatki nie wystarczą by nadać naszej aranżacji charakteru. Designerskie dodatki trzeba odpowiednio wyeksponować i nadać im specjalną oprawę – tak, aby zagrały z resztą wystroju wnętrza.

Designerskie dodatki nieumiejętnie wyeksponowane nie staną się ozdobą wnętrza. Urządzając wnętrze przede wszystkim (o ile naszym głównym zmartwieniem nie jest niewielki metraż) zastanawiamy się, jak podkreślić jego nastrój i nadać mu niepowtarzalny charakter. Chcemy, aby nasze mieszkanie lub dom coś o nas mówiło i było niepowtarzalne. W tym celu idealnie sprawdzą się odpowiednie dodatki – unikatowe i designerskie, które zaskoczą i zachwycą gości a nas cieszyć będą na co dzień. Warto jednak pamiętać, aby tego typu niezwykłe przedmioty odpowiednio wyeksponować.

REKLAMA

Zobacz także: Dodatki i gadżety: niezbędne informacje

Nowoczesny gabinet

Zaskakujące dodatki najczęściej umieszczamy w salonie, w pokoju dziennym lub w sypialni. Dwa pierwsze pomieszczenia pozwalają na odrobinę próżności – tam bowiem zazwyczaj przyjmujemy gości. W sypialni natomiast wyjątkowe przedmioty cieszą tylko nas podkreślając wyjątkowość tego pomieszczenia. Tymczasem designerskie dodatki pięknie wyeksponować możemy także w gabinecie. Jako tło niech posłużą nam szare podłogi, ściany w kolorze złamanej bieli oraz aluminiowe drzwi wypełnione satynowym szkłem. Szarosrebrne biurko i kontenery na dokumenty zdefiniują technicznie urządzone pomieszczenie. Teraz możemy uzupełnić aranżację o designerskie dodatki – krzesło w żółtym lub w pomarańczowym kolorze o zaskakującym kształcie, wyjątkową lampkę na biurko lub szezlong, na którym zrelaksujemy się w przerwie od pracy.

Zobacz także: Wybieramy budzik

Przed snem

Korzystając z mniej niekonwencjonalnych pomysłów możemy także pięknie wyeksponować designerskie dodatki w salonie. Miłośnikom nowoczesnych i ascetycznych rozwiązań spodoba się biało–fioletowa aranżacja z dodatkiem szarości. Bielą pokryjmy ściany a szarością podłogę – najlepiej wykładając ją linoleum. Poszukajmy do pomieszczenia prostej, białej sofy, na której zaaranżujemy fioletowo–szare poduszki. Przed sofą ułóżmy fioletowy dywan. Naszym centralnym punktem aranżacji niech będzie unikatowy stolik kawowy. To element, który szczególnie upodobali sobie projektanci, tak więc będziemy mieli w czym wybierać… Teraz zostaje tylko dobrać do niego lampę wiszącą i umieścić nad stolikiem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Pościel: design w sypialni

Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że wymarzonym tłem dla designerskich dodatków są neutralne barwy ścian i podłóg. Bez względu na to, czy nasz unikatowy akcent zagrać ma kształtem i formą czy kolorem – warto otoczyć go wycofanymi i nie rzucającymi się w oczy barwami. Dzięki temu w stu procentach wykorzystamy ich urok.

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić świeczki?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA