REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Aranżując wnętrze w zimowych kolorach możemy wykorzystać materiały szkliste i błyszczące jak lód, a także białe i miękkie niczym śnieg. Fot. home&you
Aranżując wnętrze w zimowych kolorach możemy wykorzystać materiały szkliste i błyszczące jak lód, a także białe i miękkie niczym śnieg. Fot. home&you
Home&You

REKLAMA

REKLAMA

Zimowe kolory we wnętrzu są odpowiednie zarówno do uroczystej kolacji wigilijnej, jak i do świątecznego obiadu. W tworzeniu wnętrza w zimowych kolorach pomogą nam dekoracje, które swą barwą przypominają zimowe niebo – wciąż jasnobłękitne, choć zasnuwane z wolna przez napływające szare chmury.

Aranżując wnętrze w zimowych kolorach możemy wykorzystać materiały szkliste i błyszczące jak lód, a także białe i miękkie niczym śnieg. Jeżeli zastanawiamy się nad sztućcami, wybierzmy te najbardziej błyszczące. Przydatne będą kubki lub filiżanki z niebieskim wzorem, błyszcząca patera oraz błękitne, ażurowe podkładki pod kubki.

REKLAMA

Zobacz także: Kolory jesień-zima 2011/2012

Wnętrze, do którego zapraszamy zimowe kolory, może być paletą kilku odcieni błękitu, od najjaśniejszego do kobaltowego, w błękitną tęczę możemy wpleść elementy szare oraz srebrne.

We wnętrzu o zimowych barwach najlepiej będą wyglądać inspirowane zimowym krajobrazem, fakturowe wzory, chociażby półmisek, którego wzory przypominają spękany lód.

REKLAMA

W takim wnętrzu idealnie odnajdą się nowoczesne kształty, proste, ale też o miękkich, opływowych liniach. Z kanciastych kształtów we wnętrzu pełnym zimowych kolorów możemy zrezygnować, ponieważ jest ryzyko, że nadadzą wnętrzu zbyt zimnego, surowego charakteru.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wnętrze w zimowych barwach, gdzie zarówno barwy, jak i materiały oraz faktury kojarzą się z lodem i ze śniegiem, wbrew pozorom wcale nie musi być zimne. Możemy ocieplić je płomieniami świec oraz miękkimi, puszystymi tkaninami, na przykład białą, puchatą narzutą lub dywanem z długim włosiem. Kilka dodatków uwieńczy dzieło, na przykład błękitny, wysoki garnek, który możemy wykorzystać jako pomysłowy wazon na suche gałązki, na których zawiesimy duże białe bombki, tworząc w ten sposób ciekawą dekorację będącą namiastką choinki. Z białą, puszystą narzutą, dobrze będą się komponować niebieskie, skromnie zdobione poduszki. Na stole możemy umieścić białe lub srebrne bombki w taki sposób, aby wyglądały na niedbale położone. Przydadzą się również ciemnoniebieskie świeczniki i o kilka tonów jaśniejsze serwetki. Z tonacją możemy bawić się do woli. Wnętrze w zimowych barwach wygląda niezwykle oryginalnie.

Zobacz także: Kolory ścian w mieszkaniu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek nieruchomości w Polsce – jakie zmiany czekają nas w IV kwartale 2024 roku? [ANALIZA]

Rynek nieruchomości w Polsce. Trwa ostatni kwartał 2024 r. Czy możemy się jeszcze spodziewać zmian dotyczących cen transakcyjnych mieszkań? A co z rynkiem najmu? Jakie czynniki wpływają na wzrost, a jakie na zahamowanie cen? 

To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

REKLAMA

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

Niektóre miasta wybudowały mniej mieszkań czynszowych niż przeznaczyły do rozbiórki!

Zasoby mieszkaniowe wielu gmin się kurczą. A to oznacza, że maleją szanse na tanie mieszkanie czynszowe, po które czekają w kolejce tysiące gospodarstw domowych. Eksperci portalu GetHome.pl zbadali, w których miastach wojewódzkich te szanse są największe.

Bez Kredytu na start, ale za to z rabatem? Jak wygląda sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Czy wstrzymanie programu Kredyt na start mocno wpłynęło na rynek mieszkaniowy? Czy klienci mogą liczyć na rabaty? Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań?

25%-45% oszczędności na ogrzewaniu w sezonie grzewczym: Pompa ciepła współpracująca z piecem na pellet lub kominkiem na drewno

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje minusy, które jednak łatwo wyeliminować. Wystarczy połączyć pompę ciepła, np. z kominkiem opalanym drewnem lub piecem na pellet. Wsparcie powietrznej pompy ciepła kominkiem na drewno lub piecem na pellet daje sezonową oszczędność rzędu 25-45% - ocenia Krzysztof Woźniak, specjalista ds. energii w Grupie Zdrowego Oddychania.

REKLAMA

Czy dziecko odpowie za czynszowe długi rodziców?

Młodzi lokatorzy zadłużonych mieszkań czynszowych z czasem osiągają pełnoletność. Wyjaśniamy, czy ta zmiana oznacza odpowiedzialność za dług. 

Dlaczego wynajmujemy mieszkania? Nie zawsze chodzi o pieniądze

Brak środków na zakup własnego M niekoniecznie jest jedynym ważnym powodem do wynajmu mieszkania. Eksperci z portalu GetHome.pl przyglądają się ciekawej ankiecie przeprowadzanej przez NBP. Wnioski są interesujące. 

REKLAMA