REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Modne dekoracje okna

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Ewa Młynczyk
www.dekoracjeokien.pl
Białe rolety. Fot. www.dekoracjeokien.pl
Białe rolety. Fot. www.dekoracjeokien.pl
www.dekoracjeokien.pl

REKLAMA

REKLAMA

Modne dekoracje okna w sposób zdecydowany kształtują aranżację wnętrza. Mieszkania aranżowane w nowoczesnym stylu kładą nacisk na precyzyjny dobór nawet najmniejszych dodatków, z całą pewnością zaliczają się do nich dekoracje okna.

„Dziś moda rządzi całym naszym życiem – dyktuje nam nie tylko jak mamy się ubierać, ale także jak ma być zaprojektowany nasz dom, hotel, w którym się zatrzymujemy, samochód, którym jeździmy i technologia, którą kupujemy” – to słowa Giorgio Armaniego jednego z wielkich projektantów, już nie tylko mody ubraniowej, ale także twórcy designu wnętrzarskiego.

REKLAMA

Moda wkroczyła do domu

Dziś nie urządzamy domu czy mieszkania, jak kiedyś, na dziesięciolecia. Dzisiaj nasze wnętrza podążają za modą. Podłogi kładziemy z modnego drewna egzotycznego, kupujemy meble o modnej linii lub zamawiamy je na miarę wg projektu architekta, zawieszamy designerskie lampy, a łazienki wyposażamy w płytki o artystycznych kompozycjach. Nawet sprzęty łazienkowe – wanny, umywalki i sedesy mają modne kształty.

Zobacz także: Ciekawy pomysł na dekorację okna

Tkaniny dekoracyjne jak sukienki

Tkaniny dekoracyjne zmieniamy prawie tak często, jak sukienki w garderobie. Dekoracja okien otwiera szczególnie wiele możliwości zmiany aranżacji wnętrza i uczynienia go modnym. Okna, które we współczesnej architekturze stanowią ważny element, są coraz większe zapewniając dobre oświetlenie wnętrz i umożliwiając kontakt z otaczającą przyrodą. Ubranie okna w tkaninę stanowi przysłowiową „kropkę nad i” w wystroju wnętrza. Może podkreślić jego charakter zaznaczony stylem mebli i dodatków lub wręcz odmienić jego klimat.

Minimalizm mniej minimalistyczny

W nowym tysiącleciu dominuje styl nowoczesny w wyposażeniu wnętrz. Charakteryzuje się on prostymi formami i wzornictwem bez nadmiaru dekoracji. Z biegiem lat ulega przeobrażeniom. Na początku XXI wieku przybrał minimalistyczne formy i bardzo oszczędną kolorystykę, eliminując jednocześnie wszelkie elementy zdobnicze, budując chłodny klimat sterylnych wnętrz futurystycznych. Styl nowoczesny przekształca się i dojrzewa pozostawiając jako bazę proste geometryczne kształty sprzętów i brył architektury wewnętrznej. Wprowadza finezyjne detale czerpiące źródła ze sztuki wnętrzarskiej okresu Art Deco lub lat siedemdziesiątych XX w, wzbogacone elementami ornamentowymi, wręcz barokowymi. Zachowując spójną konstrukcję przejrzystych prostych form przywiązuje wagę do precyzyjnie dopracowanych szczegółów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Rolety: osłony okienne

Kolorowo, ale z umiarem

Wnętrza stają się kolorowe, koniec z malowaniem ścian na biało, teraz są barwne, często ozdobione fragmentem bardzo dekoracyjnej tapety lub namalowanym pojedynczym wielkim motywem. Jednakże, aby uniknąć wrażenia kiczu wszystkie elementy wystroju, kształty, kolory i wzory muszą być starannie wyważone. W dekoracji okien główna rolę odgrywają same tkaniny, ich faktura, kolor i wzór - forma ma być jak najbardziej prosta. Firanki czy zasłony mogą zwisać swobodnie z karnisza, który także jest elementem dekoracji, lub wykładać się jak długa suknia, na podłodze.

Zobacz także: Dekoracje okien na poddaszu

Rolety albo ekrany

Z nowoczesnymi tendencjami współgrają rolety rzymskie, panele zasłonowe lub zwykłe rolety materiałowe. Przy odpowiednio dobranej tkaninie łączą one prostotę formy z dekoracyjnością motywu na tkaninie lub jej faktury. Ich walory estetyczne idą w parze z funkcjonalnością. Wykonane z delikatnej, lekko przejrzystej tkaniny filtrują i rozpraszają promienie słoneczne. Grubsze, zasłaniające, poprzez możliwość ustawienia w dowolnym położeniu pozwalają regulować dopływ światła dziennego, dając poczucie komfortu i czynią wnętrze przyjaznym i przyjemnym.

Zobacz także: Jakie są rodzaje żaluzji w dekoracji okien?

Panele (lub inaczej ekrany) najlepiej prezentują się na dużych powierzchniach, wymagają też więcej miejsca na zsunięcie na bok w celu np. otwarcia okna. Jeśli w zasłonach panelowych zastosuje się kilka różnych, ale współgrających ze sobą tkanin, to można osiągnąć oryginalne efekty dekoracyjne.

Rolety są uniwersalne, nadają się do każdego typu okien.

A może sznurki

REKLAMA

Modne są też zasłony sznurkowe. Składają się z cieniutkich wiszących pionowo gęstych sznureczków. Dobrej jakości sznury nie prują się i można je dowolnie wycinać dla uzyskania niepowtarzalnych kształtów. Początkowo proste sznury obecnie ewoluują – są już dostępne w wersji dwuwarstwowej, warstwy mogą być kolorowe lub podcinane, a także w postaci verticali albo paneli.

Świat współczesny wciąż pędzi do przodu, ciągle rodzą się nowe technologie a za nimi podążają nowe możliwości, także w dziedzinie dekoracji wnętrz. Kombinacji jest tak wiele, że każdy indywidualny projekt jest oryginalny i niepowtarzalny, odzwierciedlając osobowość jego twórcy.

Zobacz także: Nowoczesna aranżacja okna

Panele zasłonowe. Fot. www.dekoracjeokien.pl
www.dekoracjeokien.pl
Wertikale sznurkowe. Fot. www.dekoracjeokien.pl
www.dekoracjeokien.pl
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA