REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Modne dekoracje okna

Ewa Młynczyk
www.dekoracjeokien.pl
Białe rolety. Fot. www.dekoracjeokien.pl
Białe rolety. Fot. www.dekoracjeokien.pl
www.dekoracjeokien.pl

REKLAMA

REKLAMA

Modne dekoracje okna w sposób zdecydowany kształtują aranżację wnętrza. Mieszkania aranżowane w nowoczesnym stylu kładą nacisk na precyzyjny dobór nawet najmniejszych dodatków, z całą pewnością zaliczają się do nich dekoracje okna.

„Dziś moda rządzi całym naszym życiem – dyktuje nam nie tylko jak mamy się ubierać, ale także jak ma być zaprojektowany nasz dom, hotel, w którym się zatrzymujemy, samochód, którym jeździmy i technologia, którą kupujemy” – to słowa Giorgio Armaniego jednego z wielkich projektantów, już nie tylko mody ubraniowej, ale także twórcy designu wnętrzarskiego.

REKLAMA

Moda wkroczyła do domu

Dziś nie urządzamy domu czy mieszkania, jak kiedyś, na dziesięciolecia. Dzisiaj nasze wnętrza podążają za modą. Podłogi kładziemy z modnego drewna egzotycznego, kupujemy meble o modnej linii lub zamawiamy je na miarę wg projektu architekta, zawieszamy designerskie lampy, a łazienki wyposażamy w płytki o artystycznych kompozycjach. Nawet sprzęty łazienkowe – wanny, umywalki i sedesy mają modne kształty.

Zobacz także: Ciekawy pomysł na dekorację okna

Tkaniny dekoracyjne jak sukienki

Tkaniny dekoracyjne zmieniamy prawie tak często, jak sukienki w garderobie. Dekoracja okien otwiera szczególnie wiele możliwości zmiany aranżacji wnętrza i uczynienia go modnym. Okna, które we współczesnej architekturze stanowią ważny element, są coraz większe zapewniając dobre oświetlenie wnętrz i umożliwiając kontakt z otaczającą przyrodą. Ubranie okna w tkaninę stanowi przysłowiową „kropkę nad i” w wystroju wnętrza. Może podkreślić jego charakter zaznaczony stylem mebli i dodatków lub wręcz odmienić jego klimat.

Minimalizm mniej minimalistyczny

W nowym tysiącleciu dominuje styl nowoczesny w wyposażeniu wnętrz. Charakteryzuje się on prostymi formami i wzornictwem bez nadmiaru dekoracji. Z biegiem lat ulega przeobrażeniom. Na początku XXI wieku przybrał minimalistyczne formy i bardzo oszczędną kolorystykę, eliminując jednocześnie wszelkie elementy zdobnicze, budując chłodny klimat sterylnych wnętrz futurystycznych. Styl nowoczesny przekształca się i dojrzewa pozostawiając jako bazę proste geometryczne kształty sprzętów i brył architektury wewnętrznej. Wprowadza finezyjne detale czerpiące źródła ze sztuki wnętrzarskiej okresu Art Deco lub lat siedemdziesiątych XX w, wzbogacone elementami ornamentowymi, wręcz barokowymi. Zachowując spójną konstrukcję przejrzystych prostych form przywiązuje wagę do precyzyjnie dopracowanych szczegółów.

Zobacz także: Rolety: osłony okienne

Kolorowo, ale z umiarem

Wnętrza stają się kolorowe, koniec z malowaniem ścian na biało, teraz są barwne, często ozdobione fragmentem bardzo dekoracyjnej tapety lub namalowanym pojedynczym wielkim motywem. Jednakże, aby uniknąć wrażenia kiczu wszystkie elementy wystroju, kształty, kolory i wzory muszą być starannie wyważone. W dekoracji okien główna rolę odgrywają same tkaniny, ich faktura, kolor i wzór - forma ma być jak najbardziej prosta. Firanki czy zasłony mogą zwisać swobodnie z karnisza, który także jest elementem dekoracji, lub wykładać się jak długa suknia, na podłodze.

Zobacz także: Dekoracje okien na poddaszu

Rolety albo ekrany

Z nowoczesnymi tendencjami współgrają rolety rzymskie, panele zasłonowe lub zwykłe rolety materiałowe. Przy odpowiednio dobranej tkaninie łączą one prostotę formy z dekoracyjnością motywu na tkaninie lub jej faktury. Ich walory estetyczne idą w parze z funkcjonalnością. Wykonane z delikatnej, lekko przejrzystej tkaniny filtrują i rozpraszają promienie słoneczne. Grubsze, zasłaniające, poprzez możliwość ustawienia w dowolnym położeniu pozwalają regulować dopływ światła dziennego, dając poczucie komfortu i czynią wnętrze przyjaznym i przyjemnym.

Zobacz także: Jakie są rodzaje żaluzji w dekoracji okien?

Panele (lub inaczej ekrany) najlepiej prezentują się na dużych powierzchniach, wymagają też więcej miejsca na zsunięcie na bok w celu np. otwarcia okna. Jeśli w zasłonach panelowych zastosuje się kilka różnych, ale współgrających ze sobą tkanin, to można osiągnąć oryginalne efekty dekoracyjne.

Rolety są uniwersalne, nadają się do każdego typu okien.

A może sznurki

REKLAMA

Modne są też zasłony sznurkowe. Składają się z cieniutkich wiszących pionowo gęstych sznureczków. Dobrej jakości sznury nie prują się i można je dowolnie wycinać dla uzyskania niepowtarzalnych kształtów. Początkowo proste sznury obecnie ewoluują – są już dostępne w wersji dwuwarstwowej, warstwy mogą być kolorowe lub podcinane, a także w postaci verticali albo paneli.

Świat współczesny wciąż pędzi do przodu, ciągle rodzą się nowe technologie a za nimi podążają nowe możliwości, także w dziedzinie dekoracji wnętrz. Kombinacji jest tak wiele, że każdy indywidualny projekt jest oryginalny i niepowtarzalny, odzwierciedlając osobowość jego twórcy.

Zobacz także: Nowoczesna aranżacja okna

Panele zasłonowe. Fot. www.dekoracjeokien.pl
www.dekoracjeokien.pl
Wertikale sznurkowe. Fot. www.dekoracjeokien.pl
www.dekoracjeokien.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    REKLAMA

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    REKLAMA

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    REKLAMA