REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Rolety ocieplą mieszkanie

Materiały prasowe
Roleta ocieplająca obniży nasze rachunki za ogrzewanie. Fot. Franc Gardiner
Roleta ocieplająca obniży nasze rachunki za ogrzewanie. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner

REKLAMA

REKLAMA

Rolety ocieplą mieszkanie, jeśli tylko dobrze je dopasujemy. Wbrew pozorom rolety mają wpływ na ocieplenie mieszkania. Ta dodatkowa funkcja bynajmniej nie wpływa na ich wygląd.

Rolety ocieplą mieszkanie, jeśli im tylko na to pozwolimy. Rosnące opłaty za zużycie wody, gazu, energii elektrycznej – problem ten poważnie odbija się na naszych kieszeniach. Zamiast narzekać, warto pomyśleć nad praktycznym zastosowaniem takich rozwiązań, które wprowadzą do domowych budżetów oszczędności. Najlepiej łącząc funkcjonalność z nieprzeciętnym stylem.

REKLAMA

Ciepły i przytulny dom to podstawa naszego życiowego bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy jesteśmy właścicielami przestronnej willi czy nasze cztery kąty to mieszkanie w bloku, pragniemy czuć się tam maksymalnie komfortowo. Nie ma nic przyjemniejszego, niż powrót

Zobacz także: Jakie są rodzaje żaluzji w dekoracji okien?

zimowym wieczorem do ogrzanego i pachnącego gorącym posiłkiem domu. Ciepło w każdej postaci kosztuje i to często niemało. Dobrze więc pamiętać o kilku sposobach na to, jak ustrzec dom przed niepotrzebnym spadkiem temperatury. Możliwości jest naprawdę sporo – na dobry początek trochę teorii. Nie każdy wie, że aż 40 do 50% zakupionej przez nas energii cieplnej uchodzi w niewykorzystanej postaci przez ściany, okna czy drzwi. Przeciętny dom marnuje energię o równowartości nawet 1000 zł – tylko dlatego, że zapominamy o dobrej izolacji ciepła. Żyjemy w nie zawsze przyjaznym klimacie, dlatego tym bardziej powinniśmy zadbać o redukcję strat. Jak to zrobić, by w życiu domowników nie wprowadzać niepotrzebnych rewolucji? Przytulny dom to zasługa nie tylko sprawnych kaloryferów, ogrzewanej podłogi czy płonącego drewna w kominku. Regularne uszczelnianie ścian i dachów do podstawa – przez nie uchodzi najwięcej energii. Nawet nieumiejętnie położona podłoga naraża nas na ucieczkę energii, a jednocześnie pieniędzy z naszego portfela. Nieszczelne, stare okna czy drzwi to następny koszmar wszystkich ciepłolubnych, dlatego dobrze jest wymienić je na nowe przynajmniej w tych pomieszczeniach, które mają strategiczne znaczenie. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że temperaturę utrzyma także zasuwanie zasłon czy rolet tuż po zmierzchu.

Zobacz także: Jaką wybrać tkaninę do dekoracji okna?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

To właśnie ocieplające rolety stały się metodą na oszczędzanie ciepła w naszych wnętrzach. Oprócz spełniania tradycyjnej funkcji ograniczania dostępu światła, nowe rozwiązania dla rolet mogą także uzupełnić system zarządzania ciepłem w naszym domu. Warto wybrać rolety ocieplające wykonane z tkaniny pokrytej specjalną srebrną powłoką, która pozwala na zatrzymanie przepływu zarówno zimnego, jak i ciepłego powietrza za pośrednictwem szyb w oknach.

Zobacz także: Jak udekorować okno?

REKLAMA

By zachować we wnętrzu pożądaną temperaturę przez jak najdłuższy czas, warto zaciągnąć rolety ocieplające zaraz po zachodzie słońca, kiedy ciepło zaczyna uchodzić. Efekt izolacji możemy utrzymać nawet przez całą noc, a te w polskim klimacie bywają bardzo chłodne. Model ze srebrną powłoką jest łatwy w instalacji, nie wymaga też specjalnych metod konserwacji.

Wysokie ceny energii wcale nie muszą mieć silnego przełożenia na rachunki. Większość z nas nie zdążyła jeszcze odpowiednio zadbać o domową gospodarkę cieplną, co ma pewien plus – mamy ogromne pole do popisu. Część usprawnień wymaga dość znacznych inwestycji, są jednak i takie, które da się wprowadzić tanio i od zaraz. To kuszące zwłaszcza, jeśli na zmianach skorzysta również sam wystrój.

Źródło: Franc Gardiner

Zobacz także: Tkanina w dekoracji okien

Pomarańczowa roleta ocieplająca. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Roleta ocieplająca w łazience. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

Ceny mieszkań w marcu 2025 r. w największych miastach w Polsce [rynek wtórny]. W których dzielnicach jest taniej, a w których drożej?

Ile kosztują mieszkania używane (tzw. rynek wtórny) w marcu 2025 r. w największych miastach Polski? W których dzielnicach tych miast jest taniej, a w których drożej? Przedstawiamy raport przygotowany przez ekspertów Rankomat.pl i Rentier.io, który obejmuje dzielnice Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Gdyni. Aktualne stawki to mediany cen ofertowych i dotyczą okresu między grudniem 2024 a lutym 2025 roku. Ceny te zostały zestawione z okresem poprzednim listopad 2024 - styczeń 2025 roku.

REKLAMA

Pilne: rząd zdecydował teraz oszczędzanie na Koncie Mieszkaniowym łatwiejsze i z wyższym oprocentowaniem

We wtorek 18.03.2025 r. rząd zdecydował o korzystniejszych niż do tej pory formach wspierania osób kupujących pierwsze mieszkanie. Pakiet korzystnych z mian dotyczy między innymi oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym, które jest wstępem do kolejne wsparcia przy zakupie mieszkania.

Takich okazji długo nie będzie: jeśli kupować mieszkanie, to właśnie teraz, na rynku wtórnym

Coraz więcej okazji na kupno mieszkania do niższej niż rynkowa cenie. Ale tylko na rynku wtórnym i właśnie teraz. Czas na okazje szybko się skończy, a ceny używanych mieszkań znów dorównają tym u deweloperów.

REKLAMA