REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dekoracje okien na poddaszu

Materiały prasowe
Zielone rolety na oknie dachowym. Fot. Franc Gardiner
Zielone rolety na oknie dachowym. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner

REKLAMA

REKLAMA

Dekoracje okien na poddaszu trzeba dobierać z rozwagą. Ozdobienie okien na poddaszu nie jest prostą sprawą, najczęściej są one umiejscowione pod skosem – z tego powodu trudno dopasować do nich dekoracje.

Poddasze, kojarzone głównie ze strychem i składzikiem wszystkich niepotrzebnych rzeczy, wychodzi z cienia tej ponurej i zakurzonej przestrzeni. Nowoczesne budownictwo i odpowiednia aranżacja mogą z niego uczynić funkcjonalną i oryginalną część naszego mieszkania. Jak się zabrać za uwicie przytulnego gniazdka na poddaszu?

REKLAMA

Zobacz także: Jak zastosować fotorolety w różnych pomieszczeniach?

REKLAMA

Poddasze ciągle funkcjonuje w naszym wyobrażeniu jako gorsza część domu, której używamy jako sezonowej przechowalni dla nart, sanek, akcesoriów ogrodowych i dmuchanych basenów. Powodów takiego traktowania tej przestrzeni należy doszukiwać się w domach o starej konstrukcji, w których poddasza były niskimi, zacienionymi pomieszczeniami, z małymi okienkami, przez które dostawała się skromna wiązka dziennego światła. Najczęściej pozostawały one niewykończone i zostawiane w stanie surowym, więc automatycznie nie kwalifikowały się na przestrzeń mieszkalną. Dodatkowo, umiejscowienie pod dachem sprawiało, że latem było tam gorąco, a zimą szybko gościł chłód.

Co się zatem zmieniło w myśleniu o tej części domu? Być może dostrzeżono potencjał aranżacyjny, jaki tkwi w tym miejscu, oddalonym od codziennego zgiełku. Wysoko ponad irytującymi sąsiadami i malowniczo usytuowanym – praktycznie pod samym niebem. Jeśli wyłożymy poddasze dywanem bądź wykładziną, pomalujemy ściany na pastelowe kolory, które idealnie rozprowadzą światło po całym wnętrzu – możemy zrobić sobie z niego zaciszny kącik, a spad dachu nie będzie stanowił problemu, lecz stworzy niepowtarzalną atmosferę. Niskie meble i kolorowe akcenty dopełnią ciepłego, przytulnego wystroju. Jeśli zachowamy umiar przy ilości wstawianych przedmiotów, uda nam się osiągnąć efekt eleganckiego minimalizmu, który stworzy idealne miejsce do relaksu i wyciszenia.

Zobacz także: Co wybrać: żaluzje czy rolety?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Obecnie istnieje szeroki wybór okien dachowych, więc dobranie odpowiedniego doświetlenia poddasza nie powinno stanowić problemu. Dzięki nowoczesnej technologii możemy stworzyć jasne, przestronne pomieszczenia, które w żaden sposób nie będą przypominały zakurzonych strychów. Co jednak z aranżacją pochyłych i przez to problematycznych okien? Firanki i zasłony, nie dość, że nie przystawałyby do formy okna, dodatkowo pomniejszałyby przestrzeń i tak już ograniczoną przez specyficzną konstrukcję ścian ze spadem.

Zobacz także: Jak ładnie i praktycznie udekorować okno?

REKLAMA

Rolety dachowe dostępne między innymi w wersji z tkaninami lub zaciemniającą, pasują do poddasza jak ulał. Nie tylko stanowią integralną cześć zabudowy okiennej, ale dzięki bogatej gamie kolorystycznej dają możliwość stworzenia ciekawej i dynamicznej aranżacji, która nada pomieszczeniu lekkości i sprawi, że wnętrze nabierze nowoczesnego wyglądu. Dodatkowo dzięki możliwości regulowania stopnia zasłonięcia okna sami decydujemy, ile światła wpuszczamy na nasze poddasze.

Dobrze zaaranżowany pokój na poddaszu na pewno znajdzie wiele zastosowań. Świetnie pasuje zarówno jako samotnia dla zbuntowanego nastolatka, jak i miejsce na relaks dla wiecznie zabieganej pani domu. Jeżeli już zdecydujemy się na zagospodarowanie tej przestrzeni, możemy być pewni, że domownicy będą ustawiali się do niej w kolejce. Ostatecznie, z perspektywy poddasza na pewno nabiera się dystansu do codziennych spraw.

Źródło: Franc Gardiner

Zobacz także: Niebanalne dekoracje okna. Co wybrać?

Zielona roleta zastosowana na poddaszu. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Na poddaszu wykorzystano różową roletę. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Różowe rolety na oknie dachowym. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

REKLAMA