REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dekoracje okien na poddaszu

Materiały prasowe
Zielone rolety na oknie dachowym. Fot. Franc Gardiner
Zielone rolety na oknie dachowym. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner

REKLAMA

REKLAMA

Dekoracje okien na poddaszu trzeba dobierać z rozwagą. Ozdobienie okien na poddaszu nie jest prostą sprawą, najczęściej są one umiejscowione pod skosem – z tego powodu trudno dopasować do nich dekoracje.

Poddasze, kojarzone głównie ze strychem i składzikiem wszystkich niepotrzebnych rzeczy, wychodzi z cienia tej ponurej i zakurzonej przestrzeni. Nowoczesne budownictwo i odpowiednia aranżacja mogą z niego uczynić funkcjonalną i oryginalną część naszego mieszkania. Jak się zabrać za uwicie przytulnego gniazdka na poddaszu?

REKLAMA

Zobacz także: Jak zastosować fotorolety w różnych pomieszczeniach?

REKLAMA

Poddasze ciągle funkcjonuje w naszym wyobrażeniu jako gorsza część domu, której używamy jako sezonowej przechowalni dla nart, sanek, akcesoriów ogrodowych i dmuchanych basenów. Powodów takiego traktowania tej przestrzeni należy doszukiwać się w domach o starej konstrukcji, w których poddasza były niskimi, zacienionymi pomieszczeniami, z małymi okienkami, przez które dostawała się skromna wiązka dziennego światła. Najczęściej pozostawały one niewykończone i zostawiane w stanie surowym, więc automatycznie nie kwalifikowały się na przestrzeń mieszkalną. Dodatkowo, umiejscowienie pod dachem sprawiało, że latem było tam gorąco, a zimą szybko gościł chłód.

Co się zatem zmieniło w myśleniu o tej części domu? Być może dostrzeżono potencjał aranżacyjny, jaki tkwi w tym miejscu, oddalonym od codziennego zgiełku. Wysoko ponad irytującymi sąsiadami i malowniczo usytuowanym – praktycznie pod samym niebem. Jeśli wyłożymy poddasze dywanem bądź wykładziną, pomalujemy ściany na pastelowe kolory, które idealnie rozprowadzą światło po całym wnętrzu – możemy zrobić sobie z niego zaciszny kącik, a spad dachu nie będzie stanowił problemu, lecz stworzy niepowtarzalną atmosferę. Niskie meble i kolorowe akcenty dopełnią ciepłego, przytulnego wystroju. Jeśli zachowamy umiar przy ilości wstawianych przedmiotów, uda nam się osiągnąć efekt eleganckiego minimalizmu, który stworzy idealne miejsce do relaksu i wyciszenia.

Zobacz także: Co wybrać: żaluzje czy rolety?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Obecnie istnieje szeroki wybór okien dachowych, więc dobranie odpowiedniego doświetlenia poddasza nie powinno stanowić problemu. Dzięki nowoczesnej technologii możemy stworzyć jasne, przestronne pomieszczenia, które w żaden sposób nie będą przypominały zakurzonych strychów. Co jednak z aranżacją pochyłych i przez to problematycznych okien? Firanki i zasłony, nie dość, że nie przystawałyby do formy okna, dodatkowo pomniejszałyby przestrzeń i tak już ograniczoną przez specyficzną konstrukcję ścian ze spadem.

Zobacz także: Jak ładnie i praktycznie udekorować okno?

REKLAMA

Rolety dachowe dostępne między innymi w wersji z tkaninami lub zaciemniającą, pasują do poddasza jak ulał. Nie tylko stanowią integralną cześć zabudowy okiennej, ale dzięki bogatej gamie kolorystycznej dają możliwość stworzenia ciekawej i dynamicznej aranżacji, która nada pomieszczeniu lekkości i sprawi, że wnętrze nabierze nowoczesnego wyglądu. Dodatkowo dzięki możliwości regulowania stopnia zasłonięcia okna sami decydujemy, ile światła wpuszczamy na nasze poddasze.

Dobrze zaaranżowany pokój na poddaszu na pewno znajdzie wiele zastosowań. Świetnie pasuje zarówno jako samotnia dla zbuntowanego nastolatka, jak i miejsce na relaks dla wiecznie zabieganej pani domu. Jeżeli już zdecydujemy się na zagospodarowanie tej przestrzeni, możemy być pewni, że domownicy będą ustawiali się do niej w kolejce. Ostatecznie, z perspektywy poddasza na pewno nabiera się dystansu do codziennych spraw.

Źródło: Franc Gardiner

Zobacz także: Niebanalne dekoracje okna. Co wybrać?

Zielona roleta zastosowana na poddaszu. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Na poddaszu wykorzystano różową roletę. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Różowe rolety na oknie dachowym. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA