REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowoczesna aranżacja okna

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Nowoczesna aranżacja okna w pewnym stopniu jest wizytówką naszego domu – to ją widać na zewnątrz. Wielu z nas uważa, że nowoczesna aranżacja okna może obrazować nasz charakter, pokazuje nasz gust. Jak świadomie wybrać rolety?

Nowoczesna aranżacja okna niemalże obrazuje przysłowie: „Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś”. Zdanie trochę na wyrost, ale to, jak urządzamy przestrzeń, w której żyjemy mówi dużo o nas samych. Zwłaszcza dziś, kiedy mamy niemal nieskończone możliwości dopasowania wnętrza do preferowanego stylu życia. Jak może wyglądać nowoczesne okno skrojone na miarę naszych oczekiwań?

REKLAMA

Zobacz także: Jak uszyć parę odpinanych podszewek pod zasłonę?

REKLAMA

Mieszkamy z wizją, a jak wiadomo, dla jej realizacji trzeba niejednokrotnie zreorganizować przestrzeń i odpowiednio ją dostosować. W aranżacji wnętrz zachodzą konkretne zmiany – meble zyskują swój własny, indywidualny charakter, w dekoracje zakrada się design i pojawiają się mocne, barwne akcenty kontrastujące z beżowymi, szarymi i białymi powierzchniami. Wraca do łask gama zapomnianych kolorów, które zyskują nowe życie w odważnych połączeniach. Nie boimy się już czerni, szarości i bieli – nauczyliśmy się wykorzystywać ich aranżacyjny potencjał.

Przyglądając się najnowszym aranżacjom okien, możemy odnieść wrażenie, że wnętrze powoli zostaje sprowadzone do roli tła dla ekstrawaganckich dodatków. Nie dajmy się jednak zwieść: pomieszczenie minimalistyczne i uszlachetnione, utrzymane w tonie gładkiej elegancji jest ozdobą samo w sobie, stwarzając jednocześnie możliwość uzyskania intensywnych i zaskakujących kontrastów.

Biel z czernią, uzupełniona szarością, przełamana różem i zielenią to śmiała aranżacja dla tych, którzy szukają inspirujących, ożywczych połączeń. Diabeł tkwi w szczegółach, a design kryje się w detalach. Sztuką jest zadbać o to, by całe wnętrze utrzymane było w jednej stylistycznej tonacji. Ceramiczne wazony, niebanalne kolorystycznie dodatki oraz zaskakujące przełamanie dużych, gładkich powierzchni wikliną i drewnem może nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter, nie wprowadzając przy tym dysharmonii.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Tkanina w dekoracji okien

W takich wnętrzach, ciekawym rozwiązaniem dla okien jest wprowadzenie rolet – dzięki swojej kolorystyce mogą podkreślać lub uzupełniać całość wystroju. Nowoczesne wnętrza nie współgrają ze staromodnymi firankami i ciężkimi zasłonami. Drapowania, falbanki i zazdrostki odbierają wnętrzu gładkość i dynamikę. Jeśli chcemy stworzyć nowoczesną aranżację okna to właściwym wyborem będą jednobarwne rolety zaciemniające o ciekawej rozpiętości kolorystycznej – od waniliowego po chabrowy. Idą z duchem czasu i dotrzymują kroku nowoczesnemu designowi. Stanowią idealny wybór dla tych, którzy szukają swojego stylu, cenią sobie praktyczne rozwiązania i nie boją się odważnych pomysłów. Ostatecznie, to w końcu przez okno wyglądamy na świat. Spójrzmy więc na niego nie zza firanki, a z szerszej perspektywy.

Źródło: Franc Gardiner

Zobacz także: Radzimy jakie wybrać zasłony

Nowoczesna aranżacja okna niemalże obrazuje przysłowie: „Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś”.
Franc Gardiner
Nowoczesne wnętrza nie współgrają ze staromodnymi firankami i ciężkimi zasłonami.
Franc Gardiner
W takich wnętrzach, ciekawym rozwiązaniem dla okien jest wprowadzenie rolet – dzięki swojej kolorystyce mogą podkreślać lub uzupełniać całość wystroju.
Franc Gardiner
Przyglądając się najnowszym aranżacjom okien, możemy odnieść wrażenie, że wnętrze powoli zostaje sprowadzone do roli tła dla ekstrawaganckich dodatków.
Franc Gardiner
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA