REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zasłony ażurowe: elegancki sznurek

Materiały prasowe
Ażurowe zasłony w oknie i jako oddzielenie pomieszczeń. Fot. Franc Gardiner
Ażurowe zasłony w oknie i jako oddzielenie pomieszczeń. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner

REKLAMA

REKLAMA

Zasłony ażurowe z całą pewnością są oryginalną ozdobą wnętrza. Jeśli zależy nam na stworzeniu szykownego wnętrza to zasłony ażurowe sprawdzą się w tej funkcji. Zasłony sznurkowe są zarówno eleganckie, jak i praktyczne.

Zasłony ażurowe, w wielkim uproszczeniu, to elegancki sznurek. Są subtelne i delikatne, szykowne bez względu na porę roku. Pobudzają zmysły i stanowią uosobienie wyrafinowanej elegancji oraz wdzięku. Zasłony ażurowe potocznie nazywane są makaronami lub persjanami. Wymarzone mieszkanie jest jak partner, z którym chcemy spędzić resztę życia – trafia w indywidualne poczucie estetyki, intryguje mimo upływu lat i nigdy nie zawodzi. I nawet jeśli daleko mu do ideału, poszczególne elementy sprawiają, że całość jest nam wyjątkowo bliska. Co więc decyduje o niezwykłym wnętrzu? O ile o jednoznaczną odpowiedź trudno, jedno nie ulega wątpliwości: dokonany wybór powinien być podyktowany nie tylko emocjami, ale także zdrowym rozsądkiem. Tym, co nada niepowtarzalny charakter każdemu pomieszczeniu mogą okazać się ozdoby okienne. Wachlarz możliwości przyprawia o zawrót głowy, ważne jednak, aby wybrać tę, która najlepiej spełni nasze oczekiwania i będzie cieszyła wzrok długimi latami. Wielbiciele zmysłowej stylistyki okraszonej nutką awangardy nie powinni mieć większego problemu z decyzją. Dekoracyjne zasłony ażurowe to rozwiązanie, które zachwyca walorami wizualnymi, nie tracąc przy tym na funkcjonalności.

REKLAMA

Zobacz także: Dekoracje okien na poddaszu

W przypadku zamiłowania do tradycyjnych rozwiązań najlepiej sprawdzi się standardowy model zasłony, bez dodatkowych zdobień w postaci supełków, koralików lub przykuwających wzrok kryształków. Kluczową rolę odegra wówczas kolorystyka. Nietuzinkowy efekt pozwoli uzyskać wykorzystanie dwubarwnych tkanin. Producenci  proponują połączenie srebrnego odcienia z wyrazistą czerwienią lub głęboką czernią. Taka miejscami połyskująca kompilacja nada mieszkaniu odrobinę blichtru oraz szykownej elegancji. Dobrze będzie prezentować się także w towarzystwie dyskretnych minirolet.  

Zobacz także: Rolety rzymskie: piękno i funkcjonalność

Jeśli jednak preferujemy aranżacje zwracające uwagę, warto pokusić się o finezyjne upięcie sznurków przy pomocy specjalnej klamry lub wstążeczki. Innym, choć równie eleganckim sposobem jest zawiązanie ich w węzeł bądź owinięcie wokół karnisza. Uzyskane dzięki temu zabiegowi marszczenia nie ingerują w materiał, co pozwala na mnogość kreacji oraz dowolną częstotliwość zmian. Możemy również pokusić się o nieco bardziej inwazyjną modyfikację zasłony, dostosowując długość sznurków do indywidualnych potrzeb. Optymalny efekt uzyskamy poprzez ich przycięcie. Co istotne, nierówności nie będą widoczne, a preferowany kształt zaburzy jedynie podmuch powietrza, który wprawi nitki w delikatne kołysanie, potęgując wrażenie lekkości oraz zwiewności. Nadanie pomieszczeniu unikalnego charakteru nie sprawi więc większych trudności, dostarczy natomiast sporej satysfakcji. Zwłaszcza, jeśli uda nam się uzyskać wnętrze skrojone na miarę.

Zobacz także: Ciekawy pomysł na dekorację okna

REKLAMA

Atrakcyjny wygląd zasłon sznurkowych to niewątpliwa zaleta, nie należy jednak zapominać o ich praktycznej stronie. Dbają o naszą prywatność, nie zaciemniając zbytnio mieszkania. Są też łatwe w czyszczeniu – pierzemy je w pralce w specjalnym woreczku lub zaplatamy w luźne warkocze i mocno spinamy gumką, eliminując ryzyko poplątania. Pamiętajmy, aby rozsupłać je i rozwiesić na karniszu lub żabkach dopóki są jeszcze wilgotne.

Warto wspomnieć także o licznych funkcjach zasłon ażurowych, które mogą spełniać. Sprawdzą się nie tylko jako okrycie okienne, ale również drzwi lub prowizoryczna ścianka działowa. W niewielkim mieszkaniu z powodzeniem wydzielą dowolne strefy funkcjonalne. Zamocowane przy łóżku jako baldachim zapewnią sporą dawkę intymności, a rozwieszone wokół wanny sprawią, że codzienna toaleta nabierze nowego wymiaru. Można pokusić się o stwierdzenie, że zasłony sznurkowe są czymś znacznie więcej niż ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zasłon i firanek – decydują o codziennej atmosferze panującej w naszym mieszkaniu. Tak jak dobrze dobrany partner, wnoszą do niego życie i są nieodłączną ozdobą. Nic więc dziwnego, że chętnie widzimy je w swoich domach.

Źródło: Franc Gardiner

Zobacz także: Jakie są rodzaje żaluzji w dekoracji okien?

Ażurowe zasłony w łazience.Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Ażurowe zasłony oddzielają pomieszczenia. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Ażurowe zasłony w sypialni. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    REKLAMA

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    REKLAMA

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    REKLAMA