REKLAMA

REKLAMA

Kategorie

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Cegła we wnętrzach

Jagoda Szymańska
projektant wnętrz, INNE MEBLE
Cegła wokół kominka. Fot. www.innemeble.pl
Cegła wokół kominka. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl

REKLAMA

REKLAMA

Cegła jest powszechnie wykorzystywana do budowy domów, wraz z modą na lofty oraz rustykalne wnętrza, na dobre zagościła w naszych domach. Cegła dzięki swojej fakturze i kolorowi mimo tego, że jest to materiał surowy, nadaje ona przytulności wnętrzu. Dodatkową zaletą jest jej trwałość oraz odporność na zarysowania.

Cegła rzadko pojawia się w całym pomieszczeniu, najczęściej wyeksponowana jest na jednej ścianie lub na jej fragmentach, na przykład w podświetlanych niszach. W salonie może to być ściana z kominkiem lub z telewizorem. To również idealne miejsce na powieszenie fotografii. Cegłę dodatkowo wyeksponujemy oświetlając ją halogenowymi spotami. W kuchni cegłę można zastosować pomiędzy szafkami dolnymi a górnymi, musimy jednak pamiętać, że z powodu porowatej struktury może ona być narażona na zabrudzenia. Aby temu zapobiec można zamontować na ścianie duże tafle szkła, uzyskamy przez to ciekawy industrialny efekt. Cegła jest również idealnym materiałem do zbudowania barku lub wyspy kuchennej, będzie się świetnie komponowała zarówno z drewnianym jak i z kamiennym blatem.

REKLAMA

Zobacz także: Skandynawskie inspiracje

REKLAMA

Jeżeli nie jesteśmy właścicielami starej fabryki lub mieszkania w przedwojennej kamienicy, nie mamy możliwości odkrycia i renowacji starej cegły, możemy wykonać ścianę z płytek ceglanych. Najlepiej wybrać cegłę ręcznie formowaną, będzie ona wyglądała naturalnie. Od całej cegły odcinana jest jej przednia część, którą przyklejamy na ścianę tak jak glazurę w łazience. Przestrzenie między płytkami wypełnione zostają fugą. Jeżeli chcemy obudować ścianę dostępne są specjale narożniki. Dzięki nim ścianka wygląda jakby była wymurowana z tradycyjnego materiału.

Duży wybór cegły ręcznie formowanej można bez problemu znaleźć w sklepach. W ofercie znajdują się cegły i płytki w rozmaitych kolorach, od jasnych beży przez różnorodne odcienie czerwieni i pomarańczy po czekoladowe brązy oraz modne obecnie szarości i bieli. Różnorodne efekty uzyskamy wybierając rozmiar cegły, a także grubość i kolor fugi. W ofercie jest sześć rozmiarów cegieł w siedemdziesięciu sześciu kolorach oraz kilkanaście rodzajów fugi. Odpowiednio dobrane parametry pozwolą stworzyć zarówno nowoczesne jak i tradycyjne wnętrza. Czerwona cegła i drewno stworzą przytulny, rustykalny klimat, szara w połączeniu z metalem i ze szkłem wnętrze nowoczesne, industrialne, a biała modny salon w skandynawskim stylu. Jasne piaskowe lub beżowe kolory ceglanej ściany wprowadzą ciepło i elegancję do wnętrza.

Źródło: www.nelissen.pl, www.innemeble.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Ponadczasowa geometria

Jedna ściana z cegły.Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Cegła rzadko pojawia się w całym pomieszczeniu, najczęściej wyeksponowana jest na jednej ścianie lub na jej fragmentach, na przykład w podświetlanych niszach. Fot. www.innemeble.pl
www.innemeble.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

REKLAMA