REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Styl fusion: odważne zestawienia

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Materiały prasowe
Styl fusion mogą podkreślić odpowiednie drzwi. Fot. INVADO
Styl fusion mogą podkreślić odpowiednie drzwi. Fot. INVADO
Invado

REKLAMA

REKLAMA

Styl fusion jest zaprzeczeniem stylu minimalistycznego. Styl fusion opiera się na kontrastach i odważnych zestawieniach, zarówno kolorów, jak i materiałów. W czasie aranżacji wnętrza warto zwrócić uwagę też na dodatki.

REKLAMA

Styl fusion proponuje zabawę kolorami, materiałami i konwencją. Swobodnie zestawia zupełnie odmienne stylistyki, a inspiracji poszukuje w pozornie zwykłych przedmiotach. Jeżeli więc nie odnajdujesz się w minimalistycznym designie, ale cenisz odważne zestawienia, to ten styl jest dla Ciebie.

REKLAMA

Styl fusion powstał na zasadzie opozycji dla oszczędnej i nieco chłodnej estetyki minimalizmu. Zamiast jednorodności stawia na oryginalne, wyszukane kreacje, podkreślające indywidualny charakter wnętrza i jego mieszkańców. Za prekursora stylu uznaje się zwykle Philipa Starcka, twórcę mebla Louis Ghost, który kawał plastiku przemienił w klasyczne krzesło a la Ludwik XIV. Fusion przełamuje stereotypy w myśleniu o modnym designie. Dlatego też chętnie zderza współczesne, tanie tworzywa z elegancką formą i na odwrót: luksusowe materiały umieszcza w nietypowej dla nich oprawie. Przykładem może być wystawny, barokowy żyrandol z plastiku, orientalny dywan w połączeniu z tradycyjnymi meblami po dziadku albo secesyjna, kwiecista tapeta w minimalistycznie urządzonej sypialni.

Zobacz także: Ponadczasowa geometria

Odrobina umiar

Aranżacja wnętrza w stylu fusion wybierana jest przez ludzi spontanicznych i otwartych, lubiących eksperymentować, ale też posiadających wyjątkowy zmysł estetyczny. Pomimo że, fusion odwołuje się przede wszystkim do indywidualnego poczucia smaku, powinniśmy być w stanie wychwycić jakąś myśl przewodnią. Designerska swoboda nie oznacza bowiem chaosu ani kiczowatego misz maszu. Warto na samym początku przemyśleć jaki styl powinien dominować w naszym wnętrzu, a później wprowadzić kilka zaskakujących akcentów. Fusion chętnie sięga po motywy folklorystyczne i fluorescencyjne kolory. Odblaskowy pomarańczowy, jaskrawa zieleń i intensywny fiolet mogą nadawać ton całemu wnętrzu albo w postaci pojedynczych akcentów kontrastować z pełną umiaru całością. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w tym stylu, urzeka finezją i oryginalnością. Żadna inna stylistyka nie daje takich szerokich możliwości. Połączyć można przedmioty, materiały i kolory z różnych stron świata, pamiątki z wakacji lub ozdoby kupione na pchlim targu z nowoczesnymi elementami wyposażenia wnętrz.

Zobacz także: Skandynawskie inspiracje

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wstęp do stylu fusion

Klamrę aranżacyjną każdego wnętrza stanowią oryginalne drzwi. W finezyjny klimat fusion znakomicie wpiszą się klasyczne, naturalne faktury o wyraźnie zaakcentowanym usłojeniu drzewa zestawione kompozycją przeszkleń. Połączenie tradycyjnego materiału z finezyjną, lekką ornamentyką sprawi, że wnętrze zyskuje inspirującą świeżość. Jeżeli w mieszkaniu ma dominować nowoczesny wystrój zdecydujmy się na drzwi w stonowanej kolorystyce buku lub wiązu. W stylu fusion na uwagę zasługuje także jego odmiana retro, którą pomogą nam przywołać ciepłe, miodowe barwy. Drzwi w intensywnych tonacjach wiśni czy orzecha będą świetnym uzupełnieniem wnętrza z sentymentalną nutą, choć równie dobrze mogą stanowić kontrast dla minimalistycznych, oszczędnych aranżacji.

Źródło: INVADO

Zobacz także: Kuchnia w stylu japońskim

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rząd kręci bat na właścicieli domów. Będzie limit osób, a nawet metrów dla rodziny? Szykują się wielkie zmiany w przepisach

Hałas, bójki, parkujące, gdzie się da samochody, śmieci i bezsilność sąsiadów – tak można streścić skargi, które leją się lawiną do posłów oraz resortu rozwoju i technologii od tych, którzy stali się ofiarą nowej, polskiej plagi. Domy jednorodzinne zamieniane są w hotele robotnicze. Rząd chce z tym walczyć i kręci bat na ten „biznes”. Szykuje się rewolucja w przepisach?

Deweloperzy oddają coraz więcej mieszkań. Kupujący mają coraz większy wybór, ale czy z niego korzystają?

Deweloperzy oddają coraz więcej mieszkań, ale kupujący mają problem z wkładem własnym. Wprawdzie nie ma dopłaty do kredytu mieszkaniowego, ale ci, którzy nie mają oszczędności wciąż mogą – pod pewnymi warunkami – uzyskać gwarancję wkładu własnego na zakup pierwszego M.

Sztuczna inteligencja. McKinsey: Tylko 1 proc. menedżerów określa wdrożenia AI w swoich organizacjach jako dojrzałe

Choć zastosowanie gen-AI w 2024 r. znacząco wzrosło, a 78 proc. respondentów deklarowało w ub.r. użycie co najmniej jednej funkcji biznesowej tego rozwiązania w porównaniu do 55 proc. rok wcześniej, to jedynie 1 proc. menedżerów określa wdrożenie AI w ich w organizacjach jako dojrzałe.

Ceny mieszkań na rynku wtórnym nie spadają, choć kupujący wciąż bardzo na to liczą

W pierwszym kwartale 2025 roku ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym w największych miastach Polski spadły. Mimo to kupujący wciąż liczą, że będą one jeszcze niższe. Czy te oczekiwania kupujących są realne?

REKLAMA

Niższe ceny mieszkań 2025: Warszawa, Wrocław, Kraków. Ile kosztują mieszkania za metr w innych dużych miastach Polski?

Jakie są ceny mieszkań w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu i innych dużych miastach w 2025 roku? Okazuje się, że w stolicy, Krakowie i we Wrocławiu ceny mieszkań spadły. Ile kosztują mieszkania za metr?

Kolorowanki wielkanocne do druku pdf: jajka, zajączek, koszyczek

Pobierz kolorowanki wielkanocne do druku w formacie pdf. Dostępne wzory to jajka, zajączek, uszy zajączka i koszyczek wielkanocny.

Pierwsze klucze: będą jednak dopłaty z budżetu państwa dla kupujących nowe mieszkania, ale tylko z budownictwa społecznego

Dopłata do kredytu? Jeśli na mieszkanie, które jest nowe, to tylko w spółdzielni, SIM lub TBS. Nie przewiduje się dopłat do kupna nowych mieszkań budowanych przez komercyjnych deweloperów. Ale mieszkania z budownictwa społecznego mogą być z docelową opcją własności.

Rewolucja w najmie krótkoterminowym w Europie. Nowe przepisy zmieniają krajobraz turystyki

Od tętniących życiem ulic Barcelony po historyczne centrum Budapesztu, europejskie miasta mierzą się z nową rzeczywistością. Najem krótkoterminowy, który zrewolucjonizował sposób podróżowania, stał się jednym z kluczowych wyzwań dla lokalnych społeczności. Jak pogodzić korzyści płynące z turystyki z potrzebami mieszkańców? To pytanie staje się coraz bardziej palące, a odpowiedź na nie kształtują nowe regulacje, które zmieniają krajobraz europejskiego rynku najmu.

REKLAMA

Ceny działek 2025. Można kupić nawet pod dużym miastem i zbudować dom taniej niż mieszkanie w centrum

Nie tylko w Warszawie, ale i w Krakowie czy we Wrocławiu ceny działek są na rekordowych poziomach. Ale wciąż można znaleźć plac po okazyjnej cenie pod metropolią i zbudować na nim dom w kosztach zamykając się w cenie niższej niż trzypokojowe mieszkanie w centrum miasta.

Decyzja lokalizacyjna dla CPK. Co dalej z odszkodowaniem?

Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie na podstawie decyzji lokalizacyjnej dla CPK z dniem doręczenia zawiadomienia nabywają prawo do odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości. W zawiadomieniu znajdą również termin wydania nieruchomości i informację o uprawnieniu do powiększenia wysokości odszkodowania.

REKLAMA