REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Styl fusion: odważne zestawienia

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Materiały prasowe
Styl fusion mogą podkreślić odpowiednie drzwi. Fot. INVADO
Styl fusion mogą podkreślić odpowiednie drzwi. Fot. INVADO
/
Invado

REKLAMA

REKLAMA

Styl fusion jest zaprzeczeniem stylu minimalistycznego. Styl fusion opiera się na kontrastach i odważnych zestawieniach, zarówno kolorów, jak i materiałów. W czasie aranżacji wnętrza warto zwrócić uwagę też na dodatki.

REKLAMA

Styl fusion proponuje zabawę kolorami, materiałami i konwencją. Swobodnie zestawia zupełnie odmienne stylistyki, a inspiracji poszukuje w pozornie zwykłych przedmiotach. Jeżeli więc nie odnajdujesz się w minimalistycznym designie, ale cenisz odważne zestawienia, to ten styl jest dla Ciebie.

REKLAMA

Styl fusion powstał na zasadzie opozycji dla oszczędnej i nieco chłodnej estetyki minimalizmu. Zamiast jednorodności stawia na oryginalne, wyszukane kreacje, podkreślające indywidualny charakter wnętrza i jego mieszkańców. Za prekursora stylu uznaje się zwykle Philipa Starcka, twórcę mebla Louis Ghost, który kawał plastiku przemienił w klasyczne krzesło a la Ludwik XIV. Fusion przełamuje stereotypy w myśleniu o modnym designie. Dlatego też chętnie zderza współczesne, tanie tworzywa z elegancką formą i na odwrót: luksusowe materiały umieszcza w nietypowej dla nich oprawie. Przykładem może być wystawny, barokowy żyrandol z plastiku, orientalny dywan w połączeniu z tradycyjnymi meblami po dziadku albo secesyjna, kwiecista tapeta w minimalistycznie urządzonej sypialni.

Zobacz także: Ponadczasowa geometria

Odrobina umiar

Aranżacja wnętrza w stylu fusion wybierana jest przez ludzi spontanicznych i otwartych, lubiących eksperymentować, ale też posiadających wyjątkowy zmysł estetyczny. Pomimo że, fusion odwołuje się przede wszystkim do indywidualnego poczucia smaku, powinniśmy być w stanie wychwycić jakąś myśl przewodnią. Designerska swoboda nie oznacza bowiem chaosu ani kiczowatego misz maszu. Warto na samym początku przemyśleć jaki styl powinien dominować w naszym wnętrzu, a później wprowadzić kilka zaskakujących akcentów. Fusion chętnie sięga po motywy folklorystyczne i fluorescencyjne kolory. Odblaskowy pomarańczowy, jaskrawa zieleń i intensywny fiolet mogą nadawać ton całemu wnętrzu albo w postaci pojedynczych akcentów kontrastować z pełną umiaru całością. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w tym stylu, urzeka finezją i oryginalnością. Żadna inna stylistyka nie daje takich szerokich możliwości. Połączyć można przedmioty, materiały i kolory z różnych stron świata, pamiątki z wakacji lub ozdoby kupione na pchlim targu z nowoczesnymi elementami wyposażenia wnętrz.

Zobacz także: Skandynawskie inspiracje

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wstęp do stylu fusion

Klamrę aranżacyjną każdego wnętrza stanowią oryginalne drzwi. W finezyjny klimat fusion znakomicie wpiszą się klasyczne, naturalne faktury o wyraźnie zaakcentowanym usłojeniu drzewa zestawione kompozycją przeszkleń. Połączenie tradycyjnego materiału z finezyjną, lekką ornamentyką sprawi, że wnętrze zyskuje inspirującą świeżość. Jeżeli w mieszkaniu ma dominować nowoczesny wystrój zdecydujmy się na drzwi w stonowanej kolorystyce buku lub wiązu. W stylu fusion na uwagę zasługuje także jego odmiana retro, którą pomogą nam przywołać ciepłe, miodowe barwy. Drzwi w intensywnych tonacjach wiśni czy orzecha będą świetnym uzupełnieniem wnętrza z sentymentalną nutą, choć równie dobrze mogą stanowić kontrast dla minimalistycznych, oszczędnych aranżacji.

Źródło: INVADO

Zobacz także: Kuchnia w stylu japońskim

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA