REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Meble z surowego drewna idealnie pasują do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim, gdzie stawia się na prostotę. Fot. Fotolia
Meble z surowego drewna idealnie pasują do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim, gdzie stawia się na prostotę. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Surowe drewno jest ostatnio bardzo modne. Surowe drewno i inne ekologiczne elementy we wnętrzu są niezwykle popularne. Wśród obecnych trendów w aranżacji wnętrz dominuje styl eko. Projektanci stawiają na naturalne materiały oraz minimalistyczne formy.

Surowe drewno jest najchętniej wybieranym surowcem na meble pokojowe. Zgodnie z najnowszymi trendami meble z surowego drewna uznawane za tarasowe mogą śmiało zająć salony. Słoneczny koloryt dębu i brzozy przechowuje drobiny lata we wnętrzu przez okres zimy.

REKLAMA

Zobacz także: Dom z korka

REKLAMA

Wśród najnowszych trendów triumfuje meble wykonane z surowego drewna, które łączą w sobie sprzeczności- z jednej strony bardzo surowe, nieprzetworzone w żaden sposób, naturalne drewno, z drugiej zaś dzięki swej naturalności wspaniale ocieplające pomieszczenie, czyniąc je przytulnym i pełnym uroku.  Sztuczne surowce, często sprawiające wrażenie zimnych, zostają wyparte przez materiały naturalne i przyjazne człowiekowi.

Do niedawna ogromna popularnością cieszyły się meble wykonane z egzotycznych gatunków drewna. Obecne trendy odchodzą jednak od egzotyki na rzecz rodzimych gatunków. Projektanci najczęściej wybierają dąb, orzech, jesion, kasztanowiec oraz cis. Odchodzi się od tworzenie mebli o jednolitych powierzchniach. Obecnie wszelkie sęki, pęknięcia i różnice w kolorystyce mebla są atutem. Im bardziej widoczne słoje w drewnie, tym lepiej.

Jak najbardziej na czasie jest różnorodność – możemy więc pozwolić sobie na to, by każdy mebel we wnętrzu wykonany był z innego gatunku drewna. Drewniana komoda, stolik i szafa powinny jak najbardziej przypominać drewno naturalne. Komplety mebli wykonane z tego samego, gładkiego, jednolitego i lakierowanego drewna odchodzą do lamusa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Różne materiały we wnętrzu

REKLAMA

Meble wykonane z naturalnego drewna, jasnego i nieco surowego, znakomicie ocieplają wnętrze. Meble z surowego drewna idealnie pasują do wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim, gdzie stawia się na prostotę. Sypialnię wykorzystującą surowe drewno udekorujemy delikatnymi firanami, zielonymi kwiatami doniczkowymi, dywanikami w naturalnych barwach – brąz, żółcie, zielenie, uzyskamy w ten sposób interesujące połączenie.

Ciekawe elementy dekoracyjne wnętrza wykorzystujące surowe drewno to lustro w drewnianej ramie tekowej, stolik tekowy wykonany ze szkła i drewna tekowego, lampa podłogowa z drewna dębowego.

Zobacz także: Nie taki filc straszny

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA