Tymczasowy obiekt budowlany to obiekt budowlany przeznaczony do czasowego użytkowania w okresie krótszym od jego trwałości technicznej, przewidziany do przeniesienia w inne miejsce lub rozbiórki. Tymczasowy obiekt budowlany to także obiekt budowlany niepołączony trwale z gruntem. Tymczasowe obiekty budowlane to np.: strzelnice, kioski uliczne, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowe, przekrycia namiotowe i powłoki pneumatyczne, urządzenia rozrywkowe, barakowozy, obiekty kontenerowe.
Budując dom, z niecierpliwością oczekujemy końcowego efektu. Teraz, aby zobaczyć jak będzie wyglądać dom po zakończeniu budowy, nie musimy czekać do zakończenia całego procesu. Możemy np. zamówić wizualizacje architektoniczne, dzięki którym zobaczymy jak będzie wyglądał nasz dom, jeszcze na etapie jego budowy.
Ogrodzenie podczas zimy narażone jest na działanie niskich temperatur, śniegu, wilgoci, promieniowania UV… W wyniku działania tych czynników, ogrodzenie może ulec uszkodzeniu. Jednym ze sposobów na trwałe ogrodzenie jest wybór takiego, które nie tylko przetrwa zimę, aby będzie służyć nam przez wiele lat. Podpowiadamy , jak takie wybrać.
Cement jest podstawowym składnikiem betonu i ma Duzy wpływ na jakość konstrukcji budowlanych. Zły dobór cementu grozi obniżeniem trwałości konstrukcji, a także możliwością całkowitej utraty jej nośności. Poza tym może spowodować usterki estetyczne (przebarwienia, „raki”). Dlatego też przystępując do robót budowlanych należy pamiętać, że użycie cementu niskiej jakości, nawet przy jego odpowiedniej zawartości w betonie, niesie ryzyko poważnych konsekwencji.
Budowa domu jednorodzinnego z wjazdem od południa podlega specyficznym prawom, wymaga też zastosowania określonych rozwiązań architektonicznych. Aby wybudować do z frontem od południa, warto wybrać projekt, który pozwoli optymalnie wykorzystać przestrzeń działki, a także jej nasłonecznienie. Budynek powinien być też dopasowany dom wyznaczonych warunków zabudowy. Zobacz, czym kierować się przy wyborze projektu, aby w przyszłości cieszyć się najwyższym komfortem użytkowania domu i ogrodu.
Renowacja starej, drewnianej podłogi nie jest skomplikowana. Drewno to piękny materiał, którego właściwości zmieniają się wraz z jego użytkowaniem. Do wykańczania podłóg wybiera się gatunki najtwardsze, dzięki temu posadzka zużywa się wolniej. Jednak nawet to, nie uchroni drewna przed ponowną renowacją. Podpowiadamy, jak odnowić starą podłogę.