REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Odwodnienie w łazience: brodzik czy odwodnienie liniowe?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 TECE Sp. z o.o.
Producent i dystrybutor produktów w zakresie techniki sanitarnej i grzewczej.
Odwodnienie liniowe. Fot. TECE
Odwodnienie liniowe. Fot. TECE
TECE

REKLAMA

REKLAMA

Jak urządzić łazienkę aby była estetyczna a zarazem wygodna? Jednym z nowocześniejszych rozwiązań jest zastosowanie odwodnienia liniowego. Dla tych co wolą standardowe, klasyczne rozwiązania – pozostaje brodzik. O wadach i zaletach brodzika oraz odwodnienia liniowego opowiada Piotr Blige, ekspert z firmy TECE.

Ponadczasowe brodziki

REKLAMA

Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Staramy się ją urządzić tak, by była modna, przytulna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Kluczową kwestią pozostaje zatem wybór właściwych urządzeń sanitarnych i elementów armatury łazienkowej. W Polsce przez wiele lat preferowano klasyczne białe brodziki - do dziś najpopularniejsze są modele w kształcie kwadratu. Producenci nieustannie prześcigają się jednak w tworzeniu nowych kolekcji, dzięki czemu na rynku dostępne są też warianty brodzików prostokątnych, okrągłych oraz o bardziej wyszukanych kształtach i bogatej palecie kolorów.

REKLAMA

Najpopularniejszym tworzywem pozostaje wciąż akryl, który sprawia, że armatura łazienkowa ma gładką powierzchnię, niewielką wagę i łatwo utrzymuje ciepło. Mankamentem tego materiału jest jednak niska trwałość i odporność na urazy mechaniczne. Bardzo często akryl tworzy tylko warstwę wierzchnią brodzika, przez co może on się łatwo ścierać, żółknąć a nawet zacząć trzeszczeć”- wskazuje Piotr Blige z firmy TECE. Podatność na zadrapania sprawia, że brodzik można łatwo uszkodzić, zwłaszcza w trakcie czyszczenia. Bardziej odporne na tego typu urazy są, coraz częściej wykorzystywane w projektach architektonicznych, odwodnienia liniowe.

Odwodnienie liniowe. Fot. TECE

„Stalowe, płaskie ruszty gwarantują długą i bezawaryjną eksploatację. Co istotne, wszystkie elementy tego systemu są bardzo lekkie oraz łatwe w montażu. Uniwersalna konstrukcja syfonu pozwala na rozebranie od góry urządzenia oraz ułatwia jego częste czyszczenie z nagromadzonych podczas eksploatacji zanieczyszczeń” – dodaje ekspert z firmy TECE.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Ograniczenie zużycia wody w łazience

Zalety odwodnienia liniowego

Niekwestionowanym atutem odwodnienia liniowego jest również swoboda aranżacji i uniknięcie obowiązku dostosowywania wymiarów kabiny do brodzika. W przeciwieństwie do kratki ściekowej umieszczanej centralnie, przy której wymagany jest układ kopertowy elementów ceramicznych posadzki, odwodnienie liniowe montowane jest na obrzeżu stanowiska prysznicowego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu płaskich rusztów odpływowych, które niezależnie od grubości kamiennych płyt lub płytek ceramicznych, tworzą jednolitą powierzchnię z podłogą.

Odwodnienie liniowe. Fot. TECE

– „Zachowanie jednego poziomu posadzki we wszystkich pomieszczeniach, poprzez usunięcie stopni i zbędnych progów, ułatwia poruszanie się i zapobiega potknięciom oraz upadkom osób starszych i niepełnosprawnych. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku najmłodszych domowników, którzy bez ryzyka skaleczeń i zadrapań mogą bezpiecznie korzystać z natrysku ” - mówi Piotr Blige, ekspert z firmy TECE.

Różnorodność dostępnych na polskim rynku modeli rynien odpływowych umożliwia ciekawe możliwości zabudowy stanowisk prysznicowych. Do klasycznych aranżacji, gdzie ściany i podłoga wyłożone są płytkami ceramicznymi, najczęściej wybierane są ruszty odpływowe ze stali szlachetnej - w zależności od upodobań można zastosować wariant błyszczący, matowy lub szczotkowany, a także rynny przeznaczone do płytek ceramicznych. Zwolennicy bardziej nowatorskich rozwiązań z pewnością docenią model rynny prysznicowej z elementem piaskowanego, barwionego szkła. Do łazienek, w których dominującym materiałem jest kamień warto wybrać odwodnienie liniowe do kamienia naturalnego. Dzięki temu całość prezentować będzie się niezwykle elegancko i nowocześnie.

Zobacz także: Instalacje wodne i kanalizacyjne - Porady

Choć wybór aranżacji łazienki to sprawa złożona przy jej urządzaniu warto kierować się przede wszystkim funkcjonalnością armatury łazienkowej i urządzeń sanitarnych. Użyteczne wskazówki eksperta z firmy TECE na pewno pomagają przy zakupie brodzika bądź odwodnienia liniowego. Dlatego też - w myśl zasady, że estetyka powinna iść w parze z praktyką wybierzmy rozwiązanie, które pozwoli nam cieszyć się pięknym wystrojem funkcjonalnej łazienki przez lata.

Zobacz także: Aranżacja łazienki - Porady

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

REKLAMA

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA