REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wizualizacje architektoniczne budowanego domu

Subskrybuj nas na Youtube
Projekt. Fot. Fotolia
Projekt. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Budując dom, z niecierpliwością oczekujemy końcowego efektu. Teraz, aby zobaczyć jak będzie wyglądać dom po zakończeniu budowy, nie musimy czekać do zakończenia całego procesu. Możemy np. zamówić wizualizacje architektoniczne, dzięki którym zobaczymy jak będzie wyglądał nasz dom, jeszcze na etapie jego budowy.

REKLAMA

Drzwi ciemne czy jasne? Okna ze szprosami lub bez? A może jednak taras? To pytania, które ostatnio szczególnie zaprzątają głowy Wierzbickich, którzy budują dom pod Żywcem. I choć Ania i Marek na razie położyli dopiero fundamenty, a kolejne prace ruszą tak naprawdę na wiosnę, to młode małżeństwo doskonale wie jak może wyglądać ich wymarzone lokum. Na wizualizacjach ich architekci pokazali im każdy szczegół – wiedzą, że w salonie połączonym z kuchnią będzie duży blat pełniący także funkcję baru, a np. pokój ich córki Julii będzie miał żółte ściany. Na wizualizacji garażu przy podjeździe stał ich wysłużony „kombiak”, ktoś z biura architektonicznego po prostu zrobił mu zdjęcie komórką, a wklejenie tego do projektu graficznego nie stanowi przecież problemu. No i właśnie na tych wizualizacjach Wierzbiccy wybierają rodzaj okien i kolor drzwi – w ten sposób dokładnie wiedzą, czego oczekiwać w swoim nowym domu.

REKLAMA

Dziś każda firma, która chce się liczyć w branży budowlanej po prostu musi wykonywać wizualizacje graficzne. Co ważne, projekty dużych inwestycji chętnie pokazują media – można je zobaczyć zarówno w gazetach, jak i w internecie. I tak np. dyskusje o wyglądzie słynnego wieżowca „Żagiel” autorstwa znanego architekta Daniela Liebeskinda toczyły się na długo przed wbiciem pierwszej łopaty w ziemię. Czy to wielcy deweloperzy, czy małe rodzinne firmy – klient oczekuje „widoku przyszłości”.

Zobacz także: Czy dom bez piwnicy zawsze jest tańszy?

Najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa już dziś oferują takie usługi. I tak np. architekci wnętrz z jednej z autorskich pracowni architektonicznych w Katowicach od dawna przygotowują wizualizacje do najmniejszego nawet remontu. – To po prostu pomaga potem uniknąć nieporozumień. Jeśli klient dokładnie widzi, czego może się spodziewać, jest bardziej zadowolony i unika nieprzyjemnych rozczarowań – mówi architekt Tomasz Kozłowski, który specjalizuje się w nietypowych aranżacjach poddaszy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wizualizacja wnętrza domu.

Ale grafiki, które pokażą finalne produkty robią już nie tylko architekci wnętrz, ale także inne firmy wykończeniowe. Wiadomo, że jednym z kluczowych zagadnień w budowie każdego domu jest cały system grzewczy. Odpowiednie rozwiązania – rozmieszczenie kaloryferów czy konkretny kominek, który nam się podoba także można już zobaczyć w „wirtualnym domu”.   

Zobacz także:  Na co należy zwrócić uwagę wybierając projekt architektoniczny?

REKLAMA

– Z powodzeniem stosujemy metodę wizualizacji projektów za pomocą programów komputerowych. To znacznie ułatwia dopracowanie szczegółów oraz daje pełny obraz inwestycji przed jej instalacją – wyjaśnia nam jeden z pracowników bielskiej firmy Systemy Kominkowe Waligóra.

– Oczywiście nie pokażemy wszystkich szczegółów, tego że nasze kominki z płaszczem wodnym to innowacyjny produkt, który umożliwia podgrzanie wody czy podłączenie do instalacji grzewczej. Ale w tym wypadku nie o to chodzi. Przy wizualizacji najważniejsze jest, by klient widział jak to wygląda. O szczegółach działania i zaletach poszczególnych rozwiązań opowiadamy mu na miejscu – dodaje ekspert.

I faktycznie, z wizualizacji nie dowiemy się np. tego, że używając kominków z płaszczem wodnym możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu (nie jest to możliwe w przypadku systemów GDP), to jednak jeśli chodzi o wygląd i rozmieszczenie przestrzenne, będziemy widzieć wszystko.

Zobacz także: Jak sprawdzić jakość materiałów budowlanych?

Wracając do Ani i Marka Wierzbickich, dzięki wizualizacjom mogą dalej dyskutować o tym czy okna powinny mieć szprosy czy nie. Na szczęście kłótnie nie będą trwały długo: większość szczegółów (m.in. rodzaj schodów, rozmieszczenie szafek w kuchni czy wspominany już kominek z płaszczem wodnym) już wybrali. Jedno jest pewne: nie kupią kota w worku.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA