REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wizualizacje architektoniczne budowanego domu

Projekt. Fot. Fotolia
Projekt. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Budując dom, z niecierpliwością oczekujemy końcowego efektu. Teraz, aby zobaczyć jak będzie wyglądać dom po zakończeniu budowy, nie musimy czekać do zakończenia całego procesu. Możemy np. zamówić wizualizacje architektoniczne, dzięki którym zobaczymy jak będzie wyglądał nasz dom, jeszcze na etapie jego budowy.

REKLAMA

Drzwi ciemne czy jasne? Okna ze szprosami lub bez? A może jednak taras? To pytania, które ostatnio szczególnie zaprzątają głowy Wierzbickich, którzy budują dom pod Żywcem. I choć Ania i Marek na razie położyli dopiero fundamenty, a kolejne prace ruszą tak naprawdę na wiosnę, to młode małżeństwo doskonale wie jak może wyglądać ich wymarzone lokum. Na wizualizacjach ich architekci pokazali im każdy szczegół – wiedzą, że w salonie połączonym z kuchnią będzie duży blat pełniący także funkcję baru, a np. pokój ich córki Julii będzie miał żółte ściany. Na wizualizacji garażu przy podjeździe stał ich wysłużony „kombiak”, ktoś z biura architektonicznego po prostu zrobił mu zdjęcie komórką, a wklejenie tego do projektu graficznego nie stanowi przecież problemu. No i właśnie na tych wizualizacjach Wierzbiccy wybierają rodzaj okien i kolor drzwi – w ten sposób dokładnie wiedzą, czego oczekiwać w swoim nowym domu.

REKLAMA

Dziś każda firma, która chce się liczyć w branży budowlanej po prostu musi wykonywać wizualizacje graficzne. Co ważne, projekty dużych inwestycji chętnie pokazują media – można je zobaczyć zarówno w gazetach, jak i w internecie. I tak np. dyskusje o wyglądzie słynnego wieżowca „Żagiel” autorstwa znanego architekta Daniela Liebeskinda toczyły się na długo przed wbiciem pierwszej łopaty w ziemię. Czy to wielcy deweloperzy, czy małe rodzinne firmy – klient oczekuje „widoku przyszłości”.

Zobacz także: Czy dom bez piwnicy zawsze jest tańszy?

Najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa już dziś oferują takie usługi. I tak np. architekci wnętrz z jednej z autorskich pracowni architektonicznych w Katowicach od dawna przygotowują wizualizacje do najmniejszego nawet remontu. – To po prostu pomaga potem uniknąć nieporozumień. Jeśli klient dokładnie widzi, czego może się spodziewać, jest bardziej zadowolony i unika nieprzyjemnych rozczarowań – mówi architekt Tomasz Kozłowski, który specjalizuje się w nietypowych aranżacjach poddaszy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wizualizacja wnętrza domu.

Ale grafiki, które pokażą finalne produkty robią już nie tylko architekci wnętrz, ale także inne firmy wykończeniowe. Wiadomo, że jednym z kluczowych zagadnień w budowie każdego domu jest cały system grzewczy. Odpowiednie rozwiązania – rozmieszczenie kaloryferów czy konkretny kominek, który nam się podoba także można już zobaczyć w „wirtualnym domu”.   

Zobacz także:  Na co należy zwrócić uwagę wybierając projekt architektoniczny?

REKLAMA

– Z powodzeniem stosujemy metodę wizualizacji projektów za pomocą programów komputerowych. To znacznie ułatwia dopracowanie szczegółów oraz daje pełny obraz inwestycji przed jej instalacją – wyjaśnia nam jeden z pracowników bielskiej firmy Systemy Kominkowe Waligóra.

– Oczywiście nie pokażemy wszystkich szczegółów, tego że nasze kominki z płaszczem wodnym to innowacyjny produkt, który umożliwia podgrzanie wody czy podłączenie do instalacji grzewczej. Ale w tym wypadku nie o to chodzi. Przy wizualizacji najważniejsze jest, by klient widział jak to wygląda. O szczegółach działania i zaletach poszczególnych rozwiązań opowiadamy mu na miejscu – dodaje ekspert.

I faktycznie, z wizualizacji nie dowiemy się np. tego, że używając kominków z płaszczem wodnym możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu (nie jest to możliwe w przypadku systemów GDP), to jednak jeśli chodzi o wygląd i rozmieszczenie przestrzenne, będziemy widzieć wszystko.

Zobacz także: Jak sprawdzić jakość materiałów budowlanych?

Wracając do Ani i Marka Wierzbickich, dzięki wizualizacjom mogą dalej dyskutować o tym czy okna powinny mieć szprosy czy nie. Na szczęście kłótnie nie będą trwały długo: większość szczegółów (m.in. rodzaj schodów, rozmieszczenie szafek w kuchni czy wspominany już kominek z płaszczem wodnym) już wybrali. Jedno jest pewne: nie kupią kota w worku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA