REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kupno - sprzedaż nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Inwestowanie w nieruchomości za granicą - czy to się opłaca?

Inwestowanie w nieruchomości za granicą. O tym, że inwestowanie w nieruchomości jest opłacalnym zajęciem nie trzeba nikogo przekonywać. W Polsce inwestuje się w grunty, flipy i mieszkania do wynajęcia. Pozostaje pytanie, czy inwestowanie w nieruchomości za granicą i kupowanie ich w celach wypoczynkowych ma sens, a jeśli tak – jak to zrobić, aby czerpać zyski?

Czy warto inwestować w grunty pod zabudowę?

Ceny gruntów pod zabudowę w 2020 r. wzrosły o około20 proc. Przy dobrej strategii inwestowania w ziemię zyski mogą być kilkakrotnie wyższe. Jak z sukcesem inwestować w grunty?

Hipoteczny boom. Kupujemy coraz więcej mieszkań

Kredyty hipoteczne. Deweloperzy w obliczu zastanej sytuacji ekonomiczno-politycznej będą zmuszeni podnieść ceny mieszkań. Na obecny i przyszły stan faktyczny wpływ wywrze Polski Ład, Deweloperski Fundusz Gwarancyjny, a przede wszystkim narastający popyt na kredyty hipoteczne.

Polski Ład napędzi ceny mieszkań. Będzie drożej

Polski Ład. Mieszkania to wciąż atrakcyjna lokata kapitału, dlatego ich ceny pomimo pandemii idą cały czas w górę. Eksperci prognozują, że wprowadzenie Polskiego Ładu przyczyni się do zwiększenia inflacji, a tym samym do jeszcze wyższych wzrostów cen mieszkań. W praktyce może być trudniej uzyskać kredyt hipoteczny, a tym samym kupić nowe lokum.

REKLAMA

Koszty zakupu mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym – ile wynoszą, czy można je ograniczyć?

Koszty zakupu mieszkania. Planując zakup nieruchomości niebagatelne znaczenie ma budżet jaki możemy przeznaczyć na inwestycje. Przygotowując się do tego przedsięwzięcia warto przewidzieć wszystkie koszty związane z zakupem mieszkania, aby finalnie nie zabrakło nam gotówki. Nabycie nieruchomości jest jedną z większych, jeśli nie największą inwestycją w życiu wielu osób. Jest też jednym z bardziej stresujących wydarzeń, co jest wynikiem zarówno skali ponoszonego wydatku jak i istotności zakupu.

Jak inwestować w nieruchomości?

Inwestowanie w rynek nieruchomości. Statystyki wskazują, że coraz więcej osób decyduje się ulokować swoje oszczędności w nieruchomościach. Ten trend ma tendencję zwyżkową, co owocuje coraz szerszym gronem osób, które zaczynają traktować inwestowanie w nieruchomości jako główne źródło utrzymania. Jak i w co najlepiej inwestować?

Mieszkanie na przedmieściach coraz popularniejsze

Mieszkanie na przedmieściach. Proces migracji Polaków na przedmieścia dużych miast rozpoczął się już kilka lat temu, a pandemia tylko to zjawisko wzmocniła. Powodem przeprowadzki jest najczęściej potrzeba bliskości natury i chęć posiadania większego lokum za niższą cenę. Jednak mieszkanie na obrzeżach to również minusy m.in. trudniejszy dojazd do centrum.

Czy to dobry moment na sprzedaż mieszkania?

Sprzedaż mieszkania. Mimo początkowych obaw rynku deweloperskiego o brak zainteresowania zakupem lokali, pandemia oszczędziła mieszkaniówkę. Zarówno słupki popytu, jak i te cenowe wciąż szybują ku górze ze wszystkimi tego konsekwencjami. Czy jest to dobry czas na sprzedaż mieszkania i co warto wiedzieć przy takiej operacji?

REKLAMA

W czasach pandemii chcemy mieszkać bliżej natury

Mieszkania a natura. Chociaż trwająca epidemia nie osłabiła rynku mieszkaniowego, to jednak wpłynęła na zmianę preferencji zakupowych i samego stylu życia konsumentów. Klienci deweloperów coraz bardziej zaczynają zwracać uwagę na aspekt środowiskowy w ich przyszłym codziennym otoczeniu. Na znaczeniu zyskały mieszkania blisko terenów zielonych, a także możliwość posiadania ogródka.

Szukamy większych mieszkań, czyli zmiany na rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości. Poszukiwane większe metraże - preferencje klientów kupujących nieruchomości zmieniły się o 180 stopni!

Rynek wtórny - zmieniły się nawyki. Ceny małych mieszkań spadną

Małe mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym. Ciasne, ale własne - takie myślenie odeszło do lamusa. Małe mieszkania, które do tej pory sprzedawały się na pniu, przestały być atrakcyjne. Nie są już numerem jeden - tak jak w ostatnich latach. Dlaczego?

Będziemy zmieniać mieszkania co 5-10 lat

Kupno i sprzedaż mieszkania. Przyzwyczajmy się do myślenia, że będziemy zmieniać mieszkania co 5-10 lat. Wymusi to wzrost cen nieruchomości.

Jak duże są największe mieszkania deweloperskie?

Duże mieszkania deweloperskie. Jaką powierzchnię mają największe mieszkania w ofercie deweloperów? W których projektach je znajdziemy? Ile kosztują? Oto sonda przeprowadzona wśród deweloperów.

Gdzie kupimy mieszkania z ogródkami?

Mieszkania z ogródkiem. W których osiedlach znajdziemy mieszkania z ogródkami? Jaką powierzchnię mają największe? W jakich cenach oferowane są takie lokale? Oto sonda przeprowadzona wśród deweloperów.

Plan miejscowy - na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

Plan miejscowy, czyli lektura obowiązkowa każdego amatora własnego M. Niezależnie od tego, czy mieszkanie kupujemy na własne potrzeby, dla dorastających dzieci, czy też w celach zarobkowo-lokacyjnych pod wynajem, zawsze stanowi to inwestycję. Tymczasem jak wiadomo, jakakolwiek jej odmiana ma to do siebie, że można na niej nie tylko zarobić, ale również stracić. Czy staranna lektura planu miejscowego poprzedzająca ostateczną decyzją transakcyjną może uchronić nabywcę przed niefortunną wpadką inwestycji mieszkaniowej?

Polacy wybierają domy za miastem

Dom za miastem. Nieruchomości położone poza największymi metropoliami cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Trend ten utrzymuje się już od kilku lat, koronawirus jedynie nieznacznie zwiększyła liczbę wniosków kredytowych na zakup domów za miastem.

O ile wzrosły ceny nowych mieszkań? Czy nadal rosną?

Ceny nowych mieszkań. Ile średnio podrożały mieszkania deweloperskie od marca 2020 roku? Gdzie ceny wzrosły najbardziej? Czy nadal idą w górę? Jaki jest powód podwyżek?

Apartamenty w chmurach, czyli gdzie są najdroższe adresy w Polsce

Najwyższe budynki mieszkalne w Polsce – Sky Towers, Sea Towers, Złota 44 i Cosmopolitan. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za możliwość podziwiania panoramy miasta z okien swojego apartamentu.

Droższe materiały budowlane windują ceny mieszkań

Materiały budowlane. W kolejnych miesiącach prognozowane są wzrosty cen nieruchomości na rynku pierwotnym. Powodem są m.in. podwyżki cen materiałów budowlanych, wykorzystywanych w procesie inwestycyjnym. W 2020 roku w grupie towarowej 20 materiałów, aż 19 odnotowało wzrost cen w skali rok do roku. W tym roku będzie podobnie.

Nieruchomości luksusowe ("premium") w cenie

Nieruchomości luksusowe. Pomimo pandemii i niepewności wynikającej z obecnej sytuacji na świecie, na rynku nieruchomości luksusowych w Polsce panuje wzmożona aktywność. Inwestorzy lokują wolne środki w nieruchomości chcąc zabezpieczyć ich wartość wobec rosnącej inflacji. Z podobnych powodów wielu zamożnych klientów przyspieszyło swoje decyzje zakupowe. W efekcie zainteresowanych zakupem luksusowych nieruchomości jest obecnie więcej niż dostępnych ofert. To stwarza unikalną okazję na wyjątkowo korzystną sprzedaż nieruchomości premium.

Mieszkania nadal drożeją, ale nie wszędzie

Ceny mieszkań. Choć od pojawienia się epidemii w naszym kraju minął już ponad rok, rynek mieszkaniowy nie uległ osłabieniu, a ceny nowych lokali nie przestały rosnąć. Początek roku przyniósł jednak pewne zawirowania. W niektórych miastach ceny szły w górę, a w innych spadały. Czy to zapowiedź nowego trendu?

Atmosfera sprzyja zakupom na rynku nieruchomości

Inwestorzy i fundusze kupują mieszkania. Wbrew temu co prognozowali eksperci, pandemia nie wpłynęła na zmniejszenie zainteresowania rynkiem nieruchomości (poza czasem lockdownu w II kw. 2020 r.). Miały na to wpływ niemal zerowe stopy procentowe i wysoka inflacja, a konkretnie brak atrakcyjnych alternatyw inwestycyjnych. Nieuniknione wzrosty cen w przyszłości, oznaczają, że teraz jest dobry moment na zakupy, szczególnie na rynku pierwotnym.

Ukończone mieszkania - gdzie i za ile?

Ukończone mieszkania. W których projektach deweloperzy mają mieszkania, do których od razu można odebrać klucze? Jakie lokale zostały w ofercie? W jakiej cenie? Jak dużym powodzeniem cieszą się wśród nabywców?

Eko-pożyczka, czyli jak sfinansować „zielony” remont mieszkania lub budowę eko-domu

Eko-pożyczka. Mamy oficjalnie wiosnę. To tradycyjnie okres, w którym rozpoczynamy remonty, przeróbki naszych czterech kątów czy budowę wymarzonego domu. Podczas takich prac warto rozważyć opcje, dzięki którym będziemy płacić mniejsze koszty utrzymania i jednocześnie będziemy mogli zadbać o środowisko. Energooszczędny piec, nowe szczelne okna, panele słoneczne na dachu – dzięki tym rozwiązaniom w skali roku możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych i jednocześnie być eco-friendly. Jeżeli nie możemy zainwestować w nie od ręki, nic straconego! Na rynku dostępne są eko-pożyczki i eko-kredyty. Już nie tylko Rząd, ale i banki wpierają konsumentów, dla których ważne są losy naszej Planety. Co należy wiedzieć przed staraniem się o środki na eko-zmiany? Na te pytania odpowiadają eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

W jakie nieruchomości inwestować czasie pandemii?

Inwestycja w nieruchomości. Jak wynika z analiz ekspertów, nawet o kilka procent większą rentowność mogą osiągnąć lokale handlowo-usługowe niż mieszkalne. Jednak nie są oni do końca zgodni w kwestii inwestycji dokonywanych na rynku nieruchomości przez zwykłego Kowalskiego.

Kto kupuje mieszkania w pandemii?

Zakup mieszkania. Czy zmieniła się struktura nabywców mieszkań i profil klientów deweloperów? Jaka grupa kupujących teraz dominuje? Kto decyduje się na zakup?

Nowe mieszkania - które mieszkania są najtańsze?

Najmniejsze mieszkania. W jakiej cenie znajdziemy najtańsze, nowe mieszkania w ofercie deweloperów? W których inwestycjach? Jaka mają powierzchnię?

Ceny mieszkań rosną mimo pandemii. Gdzie mieszkania drożeją najszybciej?

Ceny mieszkań. Pomimo globalnej epidemii ceny mieszkań rosną niemal na całym świecie. Najwyższe wzrosty odnotowuje się w takich państwach jak Turcja, Wietnam czy Nowa Zelandia. Również w Polsce ceny mieszkań wzrosły w ciągu ostatniego roku. Jakie są prognozy na najbliższe miesiące?

Ustawa "lokal za grunt" opublikowana. Zmiany od 1 kwietnia 2021 r.

Ustawa "lokal za grunt" opublikowana została w Dzienniku Ustaw. Celem nowych regulacji jest szersze wykorzystanie gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Przepisy mają wejść w życie 1 kwietnia 2021 r.

Cudzoziemcy kupili w Polsce najwięcej mieszkań w historii

Zakup nieruchomości. Z ostatnich danych wynika, że cudzoziemcy kupili w Polsce rekordową liczbę mieszkań. Wśród nabywców znajdują się m.in. Niemcy, Brytyjczycy, Białorusini, a nawet Izraelczycy. Przeważającą grupą są jednak obywatele Ukrainy, dla których Polska to niemal drugi dom. Czy trwająca pandemia może odwrócić ten trend?

Seniorzy na rynku mieszkaniowym

Wśród sprzedających i kupujących mieszkania i domy jest coraz więcej seniorów – twierdzą pośrednicy w obrocie nieruchomościami w sondzie portalu GetHome.pl. Co skłania osoby w wieku emerytalnym do podjęcia takiej decyzji oraz jakie są ich mieszkaniowe preferencje?

Sprzedaż mieszkań w 2020 r. Jakie mieszkania były najpopularniejsze?

Sprzedaż mieszkań w 2020 r. Jakie mieszkania cieszyły się największym powodzeniem? Które z inwestycji mieszkaniowych okazały się hitem sprzedażowym 2020 roku?

Ile mieszkań sprzedadzą deweloperzy w 2020 r.?

Ile mieszkań sprzedadzą w 2020 roku deweloperzy? Czy wstępne podsumowania wskazują na niższe wyniki niż ubiegłoroczne? Jak duża będzie korekta? Czy oferta firm jest dziś mniejsza niż przed rokiem?

Jakie są świąteczno-noworoczne promocje na mieszkania?

Świąteczno-noworoczne promocje na mieszkania. Jakie promocje i rabaty przygotowali w tym roku deweloperzy? W których osiedlach je znajdziemy?

Rynek nieruchomości - jaki jest popyt na mieszkania?

Czy po wprowadzeniu nowych ograniczeń z powodu COVID-19 spadło zainteresowanie zakupem nowych mieszkań? Czy od wiosny zwiększyła się ilość osób kupujących inwestycyjnie, lokujących gotówkę w nieruchomości? Czy wśród klientów deweloperów pojawili się zagraniczni inwestorzy?

Zakup gruntu pod koniec roku - o czym trzeba wiedzieć?

Od kilku miesięcy możemy obserwować na rynku nieruchomości rosnącą popularność inwestycji w grunty, które uznawane są za bezpieczne i stabilne lokaty kapitału. Atrakcyjność gruntów jako inwestycji została szczególnie dostrzeżona w tak nieprzewidywalnym ekonomicznie okresie, jaki stanowi pandemia. Okazuje się, że szczególnie warto inwestować w grunty z końcem roku. Dlaczego?

O ile podrożały mieszkania w ciągu ostatnich lat?

Ceny mieszkań w Polsce rosną od 2014 roku. W tym czasie metr kwadratowy podrożał o 38 proc. Jednak na tle innych europejskich krajów nie jest to wcale imponujący wynik. Największe wzrosty cen obserwowano w ostatnich latach m.in. na Węgrzech, w Luksemburgu, Estonii oraz Islandii. Czy epidemia odwróciła ten trend?

Standard deweloperski - co oznacza i dlaczego nie zawsze to samo?

Mieszkania na rynku pierwotnym z bardzo nielicznymi wyjątkami oferowane są w tzw. standardzie deweloperskim. Pytanie, co oznacza to pojęcie, czy stanowi zaletę czy może wadę wyboru lokum z pierwszej ręki, i wreszcie na czym mogą polegać różnice w przedmiotowym stanie przekazania w przypadku różnych deweloperów i ich inwestycji.

Ile kosztują najtańsze mieszkania trzypokojowe?

Ile kosztują mieszkania trzypokojowe? Jaki mają metraż? W których osiedlach znajdziemy trzypokojowe mieszkania w niskich cenach?

Jak kupujemy mieszkania od deweloperów?

Jak najczęściej dokonujemy teraz zakupu nowych mieszkań od deweloperów? Czy decydujemy się na kontakt on-line i telefoniczny czy na wizytę w biurze sprzedaży? Jak proces zakupu wygląda dziś w praktyce?

Do jakiej kwoty szukamy mieszkań?

Czy podczas pandemii zmieniła się górna granica cen, do których poszukujemy mieszkań w poszczególnych lokalizacjach? W jakim stopniu ograniczenie w dostępie do kredytów wpłynęło na nasze możliwości nabywcze? Jak zmieniły się preferencje kupujących, jeśli chodzi o ceny?

Stabilizacja cen na rynku mieszkań

Pojawienie się wirusa, wywołującego COVID-19 zapoczątkowało lawinę różnorodnych zmian w gospodarce. Jednak rynek nieruchomości mieszkaniowych w przeciwieństwie do wielu innych branż, utrzymuje stosunkowo stabilną pozycję. Ceny mieszkań wyhamowały, zwiększył się popyt na kredyty mieszkaniowe, a niektórzy deweloperzy oferują gratisy i przekonują, że spektakularnych przecen nie będzie, a w następnym roku może być jeszcze drożej.

Rynek nieruchomości. Czy ceny mieszkań spadną?

Czy ceny mieszkań w nowych osiedlach będą nadal szły w górę? Czy po podwyżce nastąpi korekta? Co o tym zdecyduje? Jakie mieszkania będą tanieć, a jakie drożeć? W których lokalizacjach?

Inwestycje w sektorze nieruchomości komercyjnych

Polska pozostaje atrakcyjną lokalizacją dla inwestorów. Świadczą o tym choćby duże transakcje zawierane w ostatnich miesiącach w sektorze nieruchomości komercyjnych. Tak wynika z raportu Why Invest in Poland opracowanego przez Walter Herz, PAIH i People.

Jaka część rynku nieruchomości ucierpiała najbardziej?

Najlepiej sprzedają się nieruchomości magazynowe, najgorzej hotele. Najbardziej brakuje w Polsce całych bloków na sprzedaż z mieszkaniami na wynajem. To jest produkt, który dopiero trzeba będzie stworzyć.

Czy nieruchomości to dobra lokata kapitału?

Nieruchomości to dochodowa inwestycja długoterminowa, gdyż w dłuższej perspektywie czasowej zazwyczaj drożeją, a wzrost ich wartości przewyższa inflację. Spodziewana w najbliższych miesiącach korekta cen lokali mieszkalnych oraz polityka banków mogą być świetną okazją do w miarę bezpiecznej i zyskownej inwestycji w nieruchomości.

Nowe inwestycje i więcej kredytów na mieszkania

Wiele wskazuje na to, że po okresie zawirowań spowodowanych epidemią, mieszkaniówka wróciła do formy. Od stycznia do sierpnia 2020 roku wprowadzono na rynek więcej mieszkań niż przed rokiem, przybywa też wniosków o kredyt na nowe lokum.

Lokalizacja, cena, sąsiad - co jest ważne przy wyborze mieszkania?

Lokalizacja oraz cena mieszkania to oczywiście jedne z najważniejszych czynników decydujących o zakupie nieruchomości. Preferencje mieszkaniowe Polaków wciąż jednak ewoluują. Atrakcyjna inwestycja mieszkaniowa to taka, która odpowiada potrzebom nabywcy i w której panują pozytywne relacje sąsiedzkie.

Najważniejsze dokumenty przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego, które musisz przeanalizować

Nabycie mieszkania tak nowego jak i używanego kojarzy się przede wszystkim z masą papierkowej roboty, polegającej przede wszystkim na czynnościach sprawdzających. Szczęśliwie proces zakupu lokum na rynku pierwotnym znakomicie uprościła pod względem formalności kontroli niezbędnych dokumentów ustawa deweloperska.

Rachunek powierniczy otwarty a zamknięty. Dlaczego przy zakupie lokum od dewelopera warto znać różnicę?

Licząca już sobie 9 lat ustawa deweloperska w sposób radykalny poprawiła bezpieczeństwo transakcji oraz ochronę środków nabywców lokali mieszalnych z rynku pierwotnego. Zasadniczym instrumentem ograniczającym ryzyko utraty środków wpłacanych przez nabywców deweloperom w trakcie trwania realizacji inwestycji są rachunki powiernicze otwarte i zamknięte.

REKLAMA