REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie udogodnienia mają nowoczesne osiedla?

Subskrybuj nas na Youtube
Nowoczesne udogodnienia na nowych osiedlach
Nowoczesne udogodnienia na nowych osiedlach

REKLAMA

REKLAMA

Nowoczesne osiedle. Deweloperzy rozumieją, że konkurencja na ich rynku jest olbrzymia, więc prześcigają się w wymyślaniu nowych udogodnień dla przyszłych mieszkańców. Nabywcy coraz częściej szukają spersonalizowanej oferty i wybierają już nie tyle samo lokum, co miejsce do komfortowego życia, które najlepiej zaspokaja ich potrzeby. Przyjrzyjmy się, jakie udogodnienia najczęściej spotkać można u deweloperów, chcących iść z duchem czasu.

Nowoczesne osiedle - pierwszeństwo dla niepełnosprawnych

Obecnie deweloperzy na różne sposoby starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców swoich osiedli. Podstawą jest dla nich przystosowanie inwestycji pod kątem osób niepełnosprawnych, tak by mogli oni swobodnie poruszać się po jej terenie. Ważne w tym przypadku jest odpowiednie dostosowanie powierzchni – niskie progi, ruchome platformy, szersze i dobrze oznaczone miejsca parkingowe, łagodne zjazdy z chodników oraz specjalnie zaprojektowane podjazdy do klatek. Co więcej, nawet jeśli w planie inwestycji nie było wyszczególnionych tego typu udogodnień, to na etapie budowania bardzo często można jeszcze uwzględnić indywidualne preferencje i potrzeby mieszkańców.

REKLAMA

Komfort życia na osiedlu

Coraz częściej deweloperzy przywiązują uwagę do rozbudowanej infrastruktury osiedlowej oraz specjalnych stref wypoczynkowych dla mieszkańców. Są to m.in. place zabaw, tereny rekreacyjne, ogródki czy też inne miejsca przeznaczone do integracji sąsiedzkich. Deweloperzy tworzą obecnie osiedla będące niejako miniaturą miasta w mieście. To przestrzeń na tyle skrupulatnie i ergonomicznie zaplanowana, by mieszkańcy mogli czuć się w niej swobodnie i odpoczywać tak jak lubią. Nabywcy najczęściej cenią sobie przede wszystkim bliskość natury i szeroki wachlarz miejsc przeznaczonych do aktywnego wypoczynku. Równie ważna jest dla nich dostępność stref gastronomicznych oraz małych sklepów osiedlowych. W dzisiejszych zabudowaniach często spotyka się więc rozwiązanie, które pozwala świetnie zaspokoić te potrzeby - wynajmowanie pomieszczeń w najniższych kondygnacjach konkretnym klientom biznesowym. Mogą to być sklepy, restauracje, kawiarnie, salony fryzjerskie lub też inne usługi.

Systemy Smart Home na osiedlu

W najnowszych inwestycjach deweloperskich popularność zyskują tzw. systemy Smart Home. Pozwalają one w wygodny sposób zdalnie sterować urządzeniami znajdującymi się w mieszkaniu. Lista udogodnień, które można zaprogramować w takim systemie, jest bardzo długa. Są to m.in. komendy głosowe sterujące oświetleniem, rolety sterowane z poziomu smartfona, inteligentne gniazdka, nowoczesne termostaty umożliwiające zdalną kontrolę nad temperaturą powietrza w mieszkaniu, zintegrowane elementy zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz przeciwwłamaniowych, zdalny monitoring całego budynku. To tylko niektóre z innowacyjnych możliwości, które są oferowane przez nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Wszystko w imię jak największej wygody i bezpieczeństwa użytkowników. Poczucie zwiększonej kontroli nad swoim domem to jedna z kluczowych kwestii dla współczesnych nabywców. Chcą oni czuć komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo z nim związane.

Elektromobilność na osiedlu

REKLAMA

Bardzo ciekawym udogodnieniem dla mieszkańców są również osiedlowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Liczba użytkowników takich pojazdów zwiększa się z roku na rok, więc deweloperzy zaczynają nawiązywać współpracę z podmiotami rynkowymi, oferującymi instalację nowoczesnych stacji na osiedlowych parkingach. - Elektromobilność stała się modna i pożądana. Koncerny motoryzacyjne już od dawna poszerzają swoje oferty dostępnych modeli o wersje z napędem elektrycznym, gdyż wzrasta na nie popyt. Jako społeczeństwo stajemy się coraz bardziej rozważni w swoim myśleniu o świecie i nie chcemy bez powodu go zanieczyszczać. Szczególnie u ludzi młodych rośnie świadomość w tej kwestii i to właśnie oni mogą przyczynić się do gwałtownego skoku zapotrzebowania na pojazdy zasilane elektrycznością. Statystyki mówią, że po polskich drogach jeździ już ponad 6 tysięcy aut elektrycznych. Intensywny rozwój elektromobilności to więc w zasadzie kwestia czasu, natomiast miejsca parkingowe ze specjalną stacją ładowania aut elektrycznych mogą stać się w niedalekiej przyszłości kluczowym kryterium wyboru przy zakupie mieszkania. - mówi Gregory Radek z firmy Amperi, projektującej inteligentne systemy ładowarek dla parkingów wielostanowiskowych - Upowszechnianie się samochodów elektrycznych pociąga za sobą zapotrzebowanie na infrastrukturę ładowania w miejscu zamieszkania- zauważa Joanna Makola z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Wskazuje też, dlaczego ładowanie pojazdu w miejscu zamieszkania jest pożądane przez klientów - Podstawowym sposobem zasilania baterii jest podłączenie pojazdu do ładowarki na czas spoczynku nocnego. Jest to tak zwane ładowanie nocne, przydomowe. Mimo wszystko, obecna oferta deweloperów w tym zakresie jest znikoma. Uwzględniając jednak bardzo dynamiczny rozwój elektromobilności, można być pewnym, że w przyszłości dostęp do ładowarki pojazdów elektrycznych stanie się niebagatelnie istotny z punktu widzenia nabywców.

Udogodnienia dla mieszkańców potrafią przyjmować różne formy. Poczynając od tych uznawanych obecnie za podstawowe, jak garaże podziemne czy też odpowiednia izolacja akustyczna, aż po te bardziej nowoczesne i szczególnie spersonalizowane, jak zasilanie ekologiczną energią przez fotowoltaikę, systemy Smart Home czy stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Co prawda ich cena może w niektórych przypadkach mocno uderzyć klientów po kieszeni, ale z drugiej strony takie usprawnienia mieszkań znacznie zwiększają nasze poczucie komfortu i bezpieczeństwa. W wielu przypadkach to przecież główne czynniki decydujące o zakupie wymarzonego M.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Amperi

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W co inwestować w 2025 roku? Mieszkania tracą na atrakcyjności, rośnie popularność lokali usługowych

Mieszkania wciąż dominują w portfelach inwestorów, ale ich rentowność spada. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikro lokale usługowe – tańsze, łatwiejsze w zarządzaniu i znacznie bardziej dochodowe.

Duże mieszkania na rynku pierwotnym – kto je kupuje i za ile?

Jak wygląda sprzedaż największych, nowych mieszkań i domów? Kto najczęściej decyduje się na ich zakup? Jakie mają metraże? W jakich inwestycjach deweloperskich są dostępne? I w jakich przedziałach cenowych? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Drożej za ochronę, jeszcze drożej bez niej – czy stać Cię na brak polisy mieszkaniowej?

Wzrost liczby pożarów, coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe i drożejące usługi remontowe pokazują, że ubezpieczenie nieruchomości staje się dziś koniecznością. Mimo rosnących składek – średnio o 13% rok do roku – eksperci ostrzegają: brak polisy może oznaczać znacznie większe straty finansowe.

Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

REKLAMA

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA