Najstarszym i najsłynniejszym centrum produkcji płytek ceramicznych jest holenderskie miasto Delf, w którym biało–niebieskie płytki produkowane były od XV wieku. Jednak to Wielka Brytania przyczyniła się do rozpowszechnienia płytek w całej Europie , gdyż w XIX wieku właśnie tam trafiły one do produkcji masowej, skąd rozprzestrzeniły się do europejskich kuchni, łazienek a nawet paryskiego metra, w którym po dziś dzień można podziwiać klasyczne, prostokątne płytki.
Kolorystyka ścian w sypialni, realnie wpływa na nastrój i samopoczucie domowników, dlatego warto świadomie dekorować ściany. W czasie dekorowania ścian w sypialni powinniśmy, więc unikać nazbyt mocnych czy rozmytych barw. Dekorując ściany w sypialni, możemy śmiało użyć niebanalnych rozwiązań, jak np. fototapeta.
Cyklamen (Cyclamen) to tzw. fiołek alpejski. Roślina ta jest jedną z najpopularniejszych roślin doniczkowych. Jej okres kwitnienia przypada od jesieni do końca wiosny. Większość odmian latem przechodzi okres spoczynku. Kiedy fiołek przekwitnie, nie należy go wyrzucać, bowiem może kwitnąć nam jeszcze kilka lat. Cyklamen jest rośliną wieloletnią o kolorystyce czerwonej, różowej, białej i wielobarwnej, jego liście mają kształt serduszek.
Dzbanecznik (Nepenthes) to roślina mięsożerna, która żywi się substancjami pochodzenia zwierzęcego. Występuje głównie w południowo-wschodniej Azji. Rośliny te mają wielkie i bardzo efektowne dzbanki. Większość dzbaneczników produkuje co najmniej dwa rodzaje dzbanków. Młode rośliny wytwarzają tzw. dzbanki dolne, starsze rośliny - tzw. dzbanki górne. Dzbanki dolne są bardziej pękate, ciemniej ubarwione i mają z przodu dwa wyraźne skrzydełka. Dzbanki górne są na ogół mniejsze i jaśniejsze, często bardziej smukłe i lejkowate, a ich skrzydełka są mocno zredukowane.
Pokrzywiec to egzotyczna roślina pochodząca z rejonów tropikalnych kwitnąca niemal cały rok. Pokrzywiec ma ząbkowane, zielone liście z miedzianym odcieniem, nakrapiane drobnymi, czerwonymi plamkami. Pokrzywiec jest bardzo efektowną, delikatną i wybredną rośliną, przez co jest trudny w uprawie. Najlepiej rozwija się w cieplarni.
Zwana również złocieniem. Naturalnie występuje w Chinach, Japonii (jest tam symbolem rodziny cesarskiej), Korei i Mongolii. Jedyną dziko rosnącą w Polsce jest chryzantema Zawadzkiego, którą spotkać można w Pieninach. Złocienie uprawiane są ze względu na obfite i wielobarwne kwitnienie późną jesienią, kiedy większość innych roślin zrzuca kwiaty. Z tego właśnie względu, są tak popularne do ozdabiania grobów w dniu Wszystkich Zmarłych. Chryzantema osiąga wysokość 35–150 cm i rozłożystość 35–100 cm. Jest dość łatwa w uprawie. Ponadto jest często wykorzystywana do rabat, doniczek i jako kwiat cięty.
Niezależną jadalnię, powinno się zupełnie inaczej oświetlać, niż kuchnię połączoną z miejscem przeznaczonym do jedzenia. W takim samodzielnym wnętrzu, nie możemy zapomnieć o podstawach – górnym oświetleniu, dostępie do naturalnego światła i poszczególnych elementach doświetlających – ważną rolę spełnia także dekoracyjne światło. Chcąc ocieplić wizerunek wnętrza, stosujmy diody LED do podświetlenia mebli, świece pozwolą nam zbudować nastrój w trakcie posiłku.