REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Dipladenia. Fot. Fotolia
Dipladenia. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W naturalnych warunkach dipladenia (Dipladenia boliviensis) występuje w rejonach tropikalnej Ameryki Południowej. Jest to roślina o długich, lejkowatych kwiatach. Należy do pnączy. Najbardziej spotykanym gatunkiem jest Dipladenia sanderii (dipladenia błyszcząca), która osiąga do 1,2 m długości. Jej zdrewniałe pędy mają naturalną tendencję do wspinania się. Kwiaty tej rośliny są koloru różowego, a ich wnętrze przybiera żółtą barwę. Kwitnie od czerwca do września.

Stanowisko

Dipladenia najlepiej rozwija się w ciepłym, wilgotnym i jasnym miejscu, gdzie temperatura osiąga 18 stopni C. Nie należy jej jednak narażać na bezpośrednie promieniowanie słoneczne. Zimą najlepiej przechowywać ją w temperaturze od 13 do 15 stopni w przewiewnym pomieszczeniu.

REKLAMA

Podlewanie

Dipladenia lubi dużo wody. Zimą podlewamy ją z umiarem i od czasu do czasu zraszamy, aby zwiększyć temperaturę powietrza.

Przesadzanie

Co dwa lata, na początku wiosny, rośliny przesadzamy. Warto, aby nowa doniczka miała dobry drenaż, który powinien być zrobiony z gliniastych skorupek lub innego przepuszczalnego wodę materiału. Najlepszym podłożem dla tej rośliny jest ziemia sporządzona na bazie torfu i kompostu.

Nawożenie

Co 2–3 tygodnie zasilamy ją odrobiną płynnego nawozu, który powinniśmy dolać do wody podczas podlewania.

Zobacz także: Kwiaty doniczkowe dla każdego

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rozmnażanie

Dipladenię rozmnaża się przez sadzonkowanie. Wiosną z rośliny matecznej należy pobrać sadzonki o długości 7 cm.. Następnie zanurza się je w hormonalnym preparacie do ukorzeniania. Tak przygotowane pędy wkładamy do doniczek. Podłoże powinno być sporządzone z ziemi torfowej i gruboziarnistego piasku. Młode okazy przenosimy do pomieszczenia, gdzie temperatura osiąga od 24 do 27 stopni C. Po tygodniu lub dwóch powinny one ukorzenić się.

Pielęgnacja

REKLAMA

Ze względu na to, że roślina jest pnączem dobrze podpierać ją kratką z bambusa. W październiku, o ile to jest konieczne, należy przyciąć dipladenię. Ważne jest także, aby usunąć większość młodych pędów. Dzięki temu w następnym roku roślina wyda silne pąki kwiatowe.

1. Jeżeli roślina traci liście oznacza to, że stoi w zbyt zimnym pomieszczeniu. Aby zapobiec temu należy przenieść ją do cieplejszego miejsca.
2. Brązowe plamy świadczą o tym, że roślina stoi w zbyt słonecznym miejscu lub ma za mało wilgoci. Warto ją przenieść w bardziej korzystne miejsce i częściej podlewać.

Zobacz także: Kiedy przesadzać kwiaty doniczkowe?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA