REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

1000 domów w Książenicach

Subskrybuj nas na Youtube
Osiedle Książenice / Fot. Xella
Osiedle Książenice / Fot. Xella

REKLAMA

REKLAMA

W okolicy Grodziska Mazowieckiego, na 140 ha powstaje małe, samowystarczalne miasteczko na 1000 domów. Koncepcja urbanistyczna nowego osiedla nawiązuje do założeń miast-ogrodów, które cechuje samowystarczalność pod względem ekonomicznym i kulturalnym, znaczny udział terenów zielonych w ogólnej powierzchni miasta i ograniczona liczba mieszkańców. Inwestor - Mazowieckie Towarzystwo Gospodarcze Agri-Rol S.A. - oferuje domy wolno stojące i w zabudowie bliźniaczej.

Idea miast-ogrodów narodziła się w Anglii, pod koniec XIX. W Europie rozpowszechnił ją Ebenzer Howard, który dążył do wybudowania małych satelickich miasteczek będących odpowiedzią na biedę i przeludnienie panujące w dużych aglomeracjach. Ta, wydawałoby się, utopijna idea została po raz pierwszy wcielona w życie przez projektantów Letchworth, pierwszego miasta–ogrodu umiejscowionego 35 km od Londynu. Wkrótce podobne przedsięwzięcia zaczęły powstawać także w innych europejskich krajach, w tym w Polsce.

REKLAMA

Osiedle Książenice - to nie tylko domy

Projekt osiedla zakłada niską, luźną zabudowę wkomponowaną w las okalający parcelę. Oprócz strefy mieszkalnej przewidziano w też zaplecze handlowo-usługowe. Docelowo do dyspozycji mieszkańców będą oddane: centrum handlowo-usługowe, przedszkole, szkoła publiczna, przychodnia z przylegającą do niej apteką oraz placówki banku i poczty. Przewidziano także strefę sportowo-rekreacyjną, a w niej klub sportowy z kortami tenisowymi oraz boiskiem do gry w piłkę nożną. Inwestor zadbał także o rozplanowanie i wykonanie dróg, chodników oraz miejsc parkingowych.

Zobacz także: Osiedle Konstancja: dom plus samochód?

Osiedle Książenice jest dobrze skomunikowane z Warszawą oraz położonym w niedalekim sąsiedztwie Grodzisku Mazowieckim - przystanki autobusów linii nr 2 i 6 zostały usytuowane przy głównej alei miasteczka. Planowana budowa odcinka autostrady A2 z Warszawy do Łodzi oraz obwodnicy Raszyna S8 ma znacznie poprawić dojazd do Warszawy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Domy już w budowie: przebieg prac budowlanych

Realizację projektu podzielono na trzy etapy. Dwa pierwsze zakończono odpowiednio w 2005 i 2008 roku. Obecnie realizowana jest ostatnia faza przedsięwzięcia. Przewidziano w niej oddanie do użytkowania drugiego budynku handlowo-usługowego. W pierwszym mieści się bank, salon piękności, sklep spożywczy oraz sklep z artykułami szkolnymi.

Domy wolno stojące i bliźniaki

Pomysłodawcą i wykonawcą miasta-ogrodu w Książenicach jest Mazowieckie Towarzystwo Gospodarcze Agri-Rol S.A. W ofercie firmy znajdują się uzbrojone działki budowlane o powierzchni ok. 1500 m2 każda oraz 8 projektów domów o zróżnicowanej architekturze. Wśród dostępnych koncepcji znajdują się domy w zabudowie wolno stojącej, jak i bliźniaczej. Budynki są oferowane do sprzedaży w stanie surowym zadaszonym lub deweloperskim.

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę kupując dom na rynku wtórnym?

Jeżeli inwestor nie znajdzie wśród tych propozycji projektu domu, który spełni jego wymagania, może wówczas zakupić działkę i wybudować na niej dom według indywidualnego projektu

Źródło: Omega Communication

Osiedle Książenice / Fot. Xella
Osiedle Książenice / Fot. Xella
Osiedle Książenice / Fot. Xella
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA