REKLAMA

REKLAMA

Kategorie

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Salon: modne kolory

Wybór koloru do salonu wiąże się z dużą odpowiedzialnością, warto się wcześniej zorientować, co jest modne w danym momencie. A z drugiej strony możemy chcieć zamiast modnych kolorów do salonu wybrać kolory uniwersalne. Co przeważy: moda czy uniwersalność?

Po co stosujemy folie paroizolacyjne?

Folia paroizolacyjna jest jednym z kluczowych elementów w konstrukcji dachu. Chroni ona izolację termiczną dachu oraz więźbę dachową przed zawilgoceniem oraz pojawieniem się pleśni i grzyba. Choć folia dachowa nie jest widoczna, powinniśmy dopilnować jej prawidłowego montażu, jeśli chcemy uniknąć nieplanowanego remontu.

Sprzęty łazienkowe: co wybrać?

Wybór sprzętów łazienkowych nigdy nie jest prosty. Jeśli z łazienki korzysta cała rodzina to powinniśmy przemyśleć wybór sprzętów szczególnie dobrze, by uwzględnić potrzeby wszystkich domowników.

Ogrzewanie radiacyjne w salonie

Grzejnik wytwarzający ciepło za pomocą radiacji zawiera w sobie specjalny płyn grzewczy, który równomiernie rozprowadzający ciepło po całym urządzeniu. Grzejniki grzewcze z powodzeniem możemy montować w salonie.

REKLAMA

Kolorowe łazienki - GALERIA

Kolorowe łazienki stają się coraz bardziej popularne. Jednak wiele osób w czasie aranżowania łazienki nadal wybiera stonowane kolory. Zobacz jak może wyglądać kolorowa łazienka.

Jak wentylować połać dachową?

Dach jest jednym z podstawowych elementów konstrukcyjnych budynku. Podczas jego budowy poza wybraniem właściwego pokrycia dachowego, powinniśmy zwrócić uwagę na prawidłowe wykonanie wentylacji połaci dachowej. Dobrze wykonana wentylacja dachu zapewni prawidłową cyrkulację powietrza i odprowadzenie nadmiaru wilgoci z poddasza.

Okna plastikowe – prawdy i mity

Jakie są zalety i wady okien plastikowych? Czy okna plastikowe mają wpływ na nasze zdrowie? W końcu PVC jest materiałem przyjaznym środowisku i człowiekowi.

Nowe standardy okien drewnianych – blokada błędnego położenia i ciepła ramka międzyszybowa

Nie tylko okna z PVC mogą być wyposażone w różnego rodzaju akcesoria okienne. Także okna drewniane oraz drewniano-aluminiowe można kupić z dodatkowa blokadą położenia klamki lub z docieplaną ramką.

REKLAMA

Domy dwurodzinne

Domy dwurodzinne to zazwyczaj domy piętrowe z poddaszem użytkowym z dwoma niezależnymi wejściami. Domy dwurodzinne zwane także dwulokalowymi są bardzo popularne głównie ze względu na swoją funkcjonalność. Są także ekonomiczne – budowa takiego domu jest znacznie tańsza niż domu jednorodzinnego.

Penthouse’y dla rodzin i singli nad Bałtykiem

Penthouse’y Dune dla rodzin i singli to inwestycja, która powstanie nad Bałtykiem. Luksusowe apartamenty z widokiem na morze wzbudziły zainteresowanie włoskich architektów Matteo Nunziati, którzy zaprojektują wnętrza penthouse’ów.

Nowe normy dla stropów gęstożebrowych

W lipcu 2011 r. wycofano z Polskich Norm, normę PN-B-19503:2004. Jedna z polskich firm zajmująca się produkcją systemów stropowych w miejsce brakującej normy dotyczącej prefabrykatów betonowych w tym stropów gęsto żebrowych, wprowadziła nową dokumentację opracowaną na podstawie nowych norm i eurokodów.

Sytuacja na rynku pierwotnym

Sytuacja na rynku pierwotnym jest stabilna. Mieszkania sprzedają się z regularną częstotliwością, nowe inwestycje cieszą się dużą popularnością, a ceny są na rozsądnym poziomie.

Mieszkanie – kiedy zwrócą się wydatki na jego zakup?

Wydatki związane z zakupem mieszkania zwrócą się po kilku latach spłacania kredytu. Zakup nieruchomości jest bardziej opłacalny niż wynajem, co wynika ze wzrostu opłat związanych z najmem nieruchomości.

Kredyt hipoteczny – vademecum

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu hipotecznego? Nie wiesz, czy przy zaciąganiu kredytu warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego? Czy decydując się na kredyt hipoteczny, lepiej mieć wkład własny? Zanim weźmiesz kredyt, dowiedz się więcej o kredycie hipotecznym.

Jak uprawiać w domu mech koralowy?

Mech koralowy zajmuje czołowe miejsce wśród roślin, których owoce są bardziej ozdobne niż kwiaty. Nertera pochodzi z górskich rejonów Ameryki Południowej Jest to niska bylina o jasnozielonych drobnych liściach, wypełniających zwykle całą powierzchnię doniczki. Liście mchu koralowego tworzą zieloną darń usianą owocami – niejadalnymi jagodami, które tworzą się z niepozornych zielonych kwiatków i utrzymują aż do zimy. Małe, gwiazdkowate, białe kwiaty pojawiają się na przełomie kwietnia i maja, w sierpniu zaś dojrzewają jagody wielkości grochu.

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Kredyt refinansowy to kredyt przeznaczony na spłatę innego kredytu. Refinansowanie kredytu w złotych wiąże się z dużymi korzyściami. O ile refinansowanie kredytu może obniżyć ratę kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny – czym jest?

Czym jest kredyt hipoteczny? Co wyróżnia tę formę kredytu bankowego? Zanim zdecydujesz się na kredyt hipoteczny, sprawdź, co warto o nim wiedzieć.

Kredyt hipoteczny z rodziną – czy warto?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego z rodziną często wiąże się z większą zdolnością kredytową i większą szansą na oczekiwaną kwotę kredytu. Sprawdź, czy warto skorzystać z pomocy rodziny przy zaciąganiu kredytu mieszkaniowego.

Zwiększyło się obciążenie hipoteczne Polaków

Obciążenie hipoteczne Polaków zwiększyło się, co jest spowodowane wyższym oprocentowaniem kredytów i wzrostem cen lokali mieszkalnych. Na koniec czerwca 2011 r. kredytobiorca musiał przeznaczyć na spłatę kredytu hipotecznego o 1,77% więcej swoich miesięcznych dochodów.

Umywalki nablatowe - GALERIA

Umywalki nablatowe mają duży wpływ na kształtowanie stylu w łazience. Obecnie umywalki nablatowe są produktem łatwo dostępnym. Mają różne kształty i kolory, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Zobacz, jak może wyglądać Twoja umywalka nablatowa.

„Rodzina na Swoim”: stare zasady dofinansowania do 30 sierpnia

Stare zasady dofinansowania kredytów w ramach programu „Rodzina na Swoim” obowiązują do 30 sierpnia 2011 r. Przyszli kredytobiorcy, którym zależy na uzyskaniu preferencyjnego kredytu, powinni pospieszyć się z formalnościami.

Zakup franka na spłatę zaciągniętego kredytu walutowego

Od 26 sierpnia kredytobiorca spłacający raty kredytu we franku będzie mógł sam kupić walutę. Ustawa antyspreadowa to dla banków szansa na zdobycie nowych klientów, którzy są niezadowoleni z kursu walut w banku, w którym zaciągnęli kredyt.

Czym jest standard deweloperski?

Standard deweloperski to stan, w którym deweloper oddaje nowe mieszkanie do użytku. Pojęcie „standardu deweloperskiego” nie jest uregulowane prawnie, dlatego deweloperzy interpretują je różnie, w zależności od inwestycji.

Astry w ogrodzie

Astry często kojarzą nam się z końcówką lata. W okresie jesieni, Astry mogą stać się piękną ozdobą naszego ogrodu. Astry możemy sadzić na skalnikach, świetnie nadaje się także na kwiaty cięte.

Niższe ceny mieszkań w ciągu najbliższych 12 miesięcy?

Eksperci Home Broker liczą, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy ceny nieruchomości spadną. Jak rynek kapitałowy i gospodarka wpływają na sytuację na rynku mieszkaniowym?

„Rodzina na Swoim”: rynek pierwotny i wtórny

Program „Rodzina na Swoim” zmieni się na początku września 2011 r. Jak będzie wyglądać sytuacja na rynkach pierwotnym i wtórnym po nowelizacji ustawy regulującej „Rodzinę na Swoim”?

Rynek pierwotny: czy to dobry czas na zakup mieszkania?

Na rynku pierwotnym można zauważyć wzrost średnich stawek cenowych lokali przeznaczonych do sprzedaży. Czy deweloperzy nadal będą zachęcać do kupna nieruchomości promocjami?

Dodatki do łazienki

Dodatki do łazienki są uzupełnieniem jej aranżacji. Dodatki do łazienki przede wszystkim pełnią funkcję użytkową, ale również mogą być designerską wisienką na torcie.

Czy wiesz jak pielęgnować drzewko bonsai?

Wszystkim,lubiącym wyzwania polecam bonsai .Można je wyhodować z dowolnego gatunku drzewa lub krzewu.Roślinę kształtujemy za pomocą przycinania i drutowania gałązek. Bonsai  wymaga cierpliwości i fantazji.

Czy wiesz jak usunąć koniczynę z trawnika?

Koniczyna, stokrotki i mlecz psują wygląd trawnika. Można się ich pozbyć na kilka sposobów. Polecam te sposoby! Ja spróbowałem i koniczyna po jakimś czasie znikła.

Czy wiesz jak usunąć plamy z długopisu?

Plamy z długopisu, zwłaszcza na jasnej odzieży, mogą być nie lada problemem. Oto kilka wypróbowanych przeze mnie sposobów, które na pewno pomogą skutecznie usunąć plamę z długopisu.

Czy wiesz jak czyścić srebro?

Srebrna biżuteria, sztućce czy też inne przedmioty wykonane ze srebra po jakimś czasie ciemnieją i pokrywają się śniedzią. Poniżej przedstawiam jak za pomocą domowych sposobów przywrócić zaśniedziałym srebrnym przedmiotom dawny blask.

Czy wiesz jak pozbyć się mrówek z balkonu?

Po okresie zimowym mrówki szukając wyjścia, często wędrują  po rurach naszych mieszkań i balkonów. Jeżeli posiadamy mieszkanie na parterze, możemy mieć pewność, że to właśnie u nas się pojawią. Oto kilka wskazówek, dzięki którym mrówki przestaną być naszym problemem.

Czy wiesz jak usunąć plamy z wosku?

Świece są niezbędnym elementem, który nadaje specjalnym uroczystościom odpowiedniej oprawy. Niestety usuwanie stearyny z ubrań, obrusu czy dywanu może przysporzyć nam wielu problemów. Poniżej przedstawiam kilka sposobów na pozbycie się plam z wosku.

Czy wiesz jak czyścić fugi?

Zniszczone fugi to jeden z najczęstszych problemów występujących w łazience. Ich czyszczenie może być bardzo pracochłonne, więc musimy dobrze zorganizować naszą pracę. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Czy wiesz jak dbać o storczyka?

Storczyki uważane są za rośliny trudne do uprawy. Jednak pewna grupę o nazwie Orchidacea można, z dobrym efektem, uprawiać samodzielnie. Rosną prawie we wszystkich rejonach świata a ich kwiaty są okazałe i piękne. Oto kilka podstawowych rad dla tych, którzy chcieliby uprawiać storczyki naziemne.

Decyzje podejmowane przez organy wspólnoty mieszkaniowej

Zarówno zarząd wspólnoty mieszkaniowej – jako organ wykonawczy oraz zebranie właścicieli lokali – jako organ uchwałodawczy – kierują sprawami wspólnoty mieszkaniowej, podejmują decyzje i czynności istotne dla funkcjonowania wspólnoty. Natomiast wszelkie uchwały właścicieli lokali są podejmowane w drodze zebrania lub indywidualnego zbierania głosów przez zarząd.

Cel działalności budowlanej

Istotnym celem wykonywania działalności budowlanej w ramach realizacji usług budowlanych jest dokonanie ulepszenia obiektu budowlanego poprzez jego modernizację przebudowę, rozbudowę lub nadbudowę.

Istota umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych

W ramach umowy o wykonawstwo częściowe usług budowlanych wykonawca zleca część określony prac budowlanych do realizacji podwykonawcom w zakresie wykonania robót wykończeniowych, usług remontowych, montażowych, czy instalacyjnych. Usługi budowlane są wykonywane na podstawie projektu obiektu budowlanego stworzonego przez wykonawcę.

Umowy zawierane w ramach realizacji usług budowlanych

Na rynku usług budowlanych zawierane są różne rodzaje umów budowlanych. W ramach realizacji usług budowlanych – strony mogą zawrzeć umowę o roboty budowlane, umowę o podwykonawczą w zakresie realizacji usług budowlanych, umowę o wykonawstwo częściowe usług budowlanych, umowę o wykonawstwo usług budowlanych, umowa o realizację inwestycji budowlanych.

Odpowiedzialność solidarna w zakresie realizacji usług budowlanych


Zarówno inwestor, jak i wykonawca ponoszą solidarną odpowiedzialność wobec podwykonawcy w zakresie realizacji usług budowlanych. Inwestor i wykonawca w wyniku zawarcia umowy z podwykonawcą – ponoszą przede wszystkim odpowiedzialność za zapłatę wynagrodzenia z tytułu wykonania robót budowlanych przez podwykonawcę.

Zabezpieczenie w formie kaucji gwarancyjnej w umowie o roboty budowlane

Zabezpieczenie w formie kaucji gwarancyjnej może być zawarte przez strony w umowie o roboty budowlane. Zabezpieczenie w postaci kaucji gwarancyjnej ma istotne znaczeni e dla należytego wykonania umowy przy realizacji robót budowlanych. Gwarancja może mieć różną postać, tj. w formie pieniężnej, gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych, w postaci poręczeń, weksli, papierów wartościowych. Najczęstszą formą zabezpieczeń stosowaną na rynku inwestycji budowlanych jest gwarancja, która jest udzielana przez banki lub instytucje ubezpieczeniowe

Roszczenia z tytułu nienależnego wykonania umowy o roboty budowlane


Nienależyte wykonanie umowy przez
wykonawcę może być przyczyną odstąpienia od umowy o roboty budowlane przez zamawiającego. W tym zakresie obowiązuje trzyletni okres przedawnienia roszczeń, który zależy od wysokości szkody.

Zakres odpowiedzialności wykonawcy za roboty budowlane

Na wykonawcy spoczywa wiele obowiązków podczas wykonywania robót budowlanych. Przed rozpoczęciem robót wykonawca zobowiązany jest dokonać szczegółowej oceny otrzymanej uprzednio od inwestora analizy projektowej. Ponadto wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie robót budowlanych we wskazanym terminie.

Gwarancja wykonania usług budowlanych


W umowie o wykonanie usług budowlanych należy zawrzeć postanowienia dotyczące gwarancji wykonania usług budowlanych, a przy tym należy określić wysokość, termin obowiązywania gwarancji. Kaucja gwarancyjna ma na celu zabezpieczenie wykonania umowy.

Umowa o roboty budowlane zawarta między wykonawcą a inwestorem

Umowa o roboty budowlane stanowi wzajemne zobowiązania stron, w wyniku których inwestor zobowiązany jest do wykonania czynności związanych z przygotowaniem robót, przekazania prawidłowo sporządzonego projektu budowlanego oraz do odebrania obiektu i ostatecznie zapłacenia umówionego wynagrodzenia. Natomiast wykonawca zobowiązany jest do wykonania umówionego obiektu w określonym w umowie terminie.

Umowa o zarządzanie nieruchomością wspólnoty mieszkaniowej

Umowa o zarządzanie nieruchomością wspólną wspólnoty mieszkaniowej stanowi podstawę działania zarządcy w zakresie zarządzania nieruchomością. Strony tej umowy winny przede wszystkim zawrzeć w niej dane osobowe zarządcy nieruchomości, jego numer licencji zawodowej oraz zakres jego praw i obowiązków. Umowa ta powinna zostać sporządzona w formie pisemnej.

Zabezpieczenie danych osobowych członków wspólnoty mieszkaniowej

Czy zarządzanie nieruchomością wymaga licencji zawodowej?


Do zarządzania nieruchomością we wspólnocie mieszkaniowej zarządza zobowiązany jest posiadać licencje zawodową, którą nadaje minister właściwy do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej.

Obowiązkowe ubezpieczenia wspólnoty mieszkaniowej w 2011 roku

Wspólnota mieszkaniowa podlega ubezpieczeniom zarówno obowiązkowym, jak i dobrowolnym. Wspólnota zatrudniająca pracowników jest także zobowiązana dokonywać wpłat na Fundusz Pracy oraz na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

REKLAMA