REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Łazienka – elementy wyposażenia oparte na nowych technologiach

Subskrybuj nas na Youtube
Urządzanie łazienki to inwestycja na lata, dlatego warto w sposób przemyślany dobierać poszczególne sprzęty. Fot. Madix
Urządzanie łazienki to inwestycja na lata, dlatego warto w sposób przemyślany dobierać poszczególne sprzęty. Fot. Madix
madix
Madix

REKLAMA

REKLAMA

Nowoczesne elementy wyposażenia łazienki składają się na końcowy efekt wizualny. Poza tym, że mają estetycznie wyglądać, nowoczesne elementy wyposażenia łazienek powinny też jak najlepiej spełniać przypisane im funkcje. Zobacz o czym nie należy zapomnieć przy wyborze wanny, baterii czy korka.

Nowoczesny sprzęt – trudne wybory

REKLAMA

Pozornie oczywisty wybór podstawowych elementów wyposażenia powinien być zawsze dobrze przemyślany, z uwzględnieniem potrzeb i przyzwyczajeń wszystkich przyszłych użytkowników. Coraz większa ilość możliwych kombinacji sprawia bowiem, że proste postanowienie o instalacji umywalki, wanny czy kabiny prysznicowej niesie za sobą konieczność podjęcia kolejnych decyzji związanych nie tylko z ich wyglądem.

Nawet drobne różnice funkcjonalne między poszczególnymi urządzeniami mogą  wpływać na późniejszy komfort korzystania z nich. Czasem też względy estetyczne łączą się bezpośrednio z praktycznymi możliwościami wkomponowania danej konstrukcji w całość wystroju.

Zobacz także: Jak urządzić toaletę gościnną?

Umywalki i baterie łazienkowe

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Istotne decyzje trzeba więc podjąć już na etapie aranżowania przestrzeni bezpośrednio związanej z użytkowaniem umywalki. Jednym z najważniejszych jej elementów jest oczywiście bateria.

REKLAMA

– Baterię ścienną montujemy na ogół przy umywalkach umieszczonych poniżej rur doprowadzających wodę, natomiast opcja stojąca pasuje do instalacji znajdujących się wyżej – wskazuje Sylwia Madyda – Warto przy tym zastanowić się nad różnymi możliwościami korzystania z tego urządzenia.

Obok tradycyjnych jednouchwytowych rozwiązań coraz większą popularność zyskują bowiem oszczędne mechanizmy czasowe lub baterie kaskadowe, nadające strumieniowi wody specyficzny, atrakcyjny wizualnie kształt. Niepozorną, ale znaczącą część umywalki stanowi korek. Do lamusa odeszły już gumowe, mało estetyczne zatyczki na łańcuszku. Zamieniamy je na nowoczesne rozwiązania, a wśród nich bardzo praktyczny system Up&down, który dzięki specjalnemu modułowi pozwala na łatwą kontrolę przepływu wody. Bez problemu można też go wyciągać z odpływu
w celu usuwania ewentualnych zanieczyszczeń.

– Decydując się na zakup samego korka, warto wybrać model dłuższy od standardowych. Zaznaczone na nim miejsca możliwego cięcia pozwolą dostosować go do wielu rodzajów umywalekpodpowiada Sylwia Madyda.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednią umywalkę?

Wanny

Szczególnie wyraźnym połączeniem zabiegów dekoracyjnych z pragmatyzmem dnia codziennego jest urządzanie strefy kąpielowej. Z montażem wanny kolejny raz wiąże się wybór odpowiedniej baterii, uzależniony oczywiście od lokalizacji instalacji sanitarnych. W przypadku wanien wolnostojących ciekawym i bardzo gustownym rozwiązaniem są baterie na wysokich stelażach. Natomiast w lokalizacjach narożnych można stosować systemy ścienne. Dodatkowym udogodnieniem będzie tu kolumna prysznicowa, która umożliwi szybkie i komfortowe poranne kąpiele. Natomiast posiadacze kabiny prysznicowej mogą wzbogacić jej wyposażenie o zestawy z deszczownicą. Urządzanie łazienki to inwestycja na lata. Dlatego warto w sposób przemyślany dobierać poszczególne sprzęty, by tworzyły one estetyczną i funkcjonalną przestrzeń, która pozwoli zarówno na szybkie codzienne mycie, jak i na długie zabiegi relaksacyjne.

Źródło: Madix

Nowoczesne elementy wyposażenia łazienki składają się na końcowy efekt wizualny. Fot. Madix
Madix
Nowoczesne elementy wyposażenia łazienek powinny jak najlepiej spełniać przypisane im funkcje. Fot. Madix
Madix
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA