REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sprzęty łazienkowe: co wybrać?

Wybór sprzętów łazienkowych nigdy nie jest prosty. Fot. materiały prasowe
Wybór sprzętów łazienkowych nigdy nie jest prosty. Fot. materiały prasowe
Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Wybór sprzętów łazienkowych nigdy nie jest prosty. Jeśli z łazienki korzysta cała rodzina to powinniśmy przemyśleć wybór sprzętów szczególnie dobrze, by uwzględnić potrzeby wszystkich domowników.

Remont łazienki to okazja do wprowadzenia do niej nowych, estetycznych i wygodnych rozwiązań. Często jednak domownicy mają odmienne wizje planowanych zmian, co wywołuje różnorodne rodzinne nieporozumienia.

REKLAMA

Czas remontu

Wbrew pozorom w łazience występuje stosunkowo dużo potencjalnych źródeł domowych konfliktów. Mają one związek z płcią, wiekiem, gustem oraz indywidualnymi przyzwyczajeniami poszczególnych domowników, a dotyczą zarówno wyglądu, jak i zastosowania wyposażenia. Różnice zdań pojawiają się m.in. przy wyborze między wanną a prysznicem, organizowaniu przestrzeni w okolicy umywalki, decyzjach o kolorze kafelków czy nawet ustawieniu mebli łazienkowych. Coraz więcej dostępnych na rynku rodzajów baterii łazienkowych i słuchawek prysznicowych może być kolejnym powodem do forsowania własnej wizji wyposażenia. I choć czasem trudno jest osiągnąć kompromis, warto pamiętać, że niektóre z dostępnych rozwiązań mogą znacznie ułatwić życie naszym bliskim, nie wpływając przy tym znacząco na nasze preferencje.

Zobacz także: Kolorowe łazienki - GALERIA

Odmienne potrzeby

REKLAMA

- Każda instalacja łazienkowa ma określoną specyfikę, która bezpośrednio wpływa na komfort mycia, lecz także na wygląd i funkcjonalność całego pomieszczenia. zauważa Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora wyposażenia łazienek – Decydując się na nową aranżację, warto więc zwracać uwagę na konsekwencje wprowadzanych zmian.

Od wyboru wanny lub kabiny prysznicowej zależeć będzie ilość zajętej przestrzeni, sposób montażu zestawów natryskowych i wreszcie forma codziennej kąpieli. Starszym osobom łatwiej jest korzystać z brodzika prysznicowego lub niższej wersji wanny, a dzieci wolą pluskać się w większej wannie wypełnionej po brzegi wodą. Wielofunkcyjne słuchawki prysznicowe to znakomite rozwiązanie dla miłośników relaksacyjnych zabiegów masujących. Słuchawki proste będą natomiast w sam raz dla zwolenników szybkiego, konkretnego mycia. Najpopularniejszymi bateriami łazienkowymi są mechanizmy z jedną rączką regulującą temperaturę i ciśnienie strumienia. Chcąc mieć większą kontrolę nad jego przepływem, można także zainstalować baterię czasową. Uchroni ona łazienkę i domowy budżet przed skutkami roztargnienia, zwłaszcza najmłodszych członków rodziny.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci

Łazienka dla całej rodziny

REKLAMA

Estetyka łazienki to kolejny bardzo istotny element, który często stanowi przedmiot dyskusji w trakcie remontu i jeszcze długo po jego zakończeniu. Nie ograniczają się one do kwestii koloru kafelków czy armatury, lecz niejednokrotnie dotyczą całych form aranżacyjnych. W katalogach łazienkowych naprzeciw siebie stają liczne projekty prezentujące m.in.: nowoczesność i styl retro, czerń i biel, przepych i prostotę, naturę i technikę. Różnorodność dostępnych możliwości sprawia, że nie zawsze sami wiemy, która wizja jest nam najbliższa. Dlatego zamiast znajdować kolejne powody do nieporozumień, można wspólnie przeglądać oferty, poszukując w nich rozwiązań, które w pewnym stopniu będą odpowiadały każdemu.

– Producenci wyposażenia łazienek starają się możliwie kompleksowo wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworząc zestawy, które łączą w sobie jakość, wygodę i estetykę.mówi Sylwia Madyda.

I choć ostateczne decyzje mogą budzić wątpliwości niektórych domowników, dobrze dobrany sprzęt bardzo szybko zweryfikuje ich opinię.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA