REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Łazienka dla mężczyzny

Subskrybuj nas na Youtube
Współcześni faceci w łazience lubią proste surowe, formy i naturalne tworzywa. Cenią sobie minimalizm w dekoracjach, jednak przywiązują dużą wagę do nowinek technicznych i do gadżetów. Fot. Oras
Współcześni faceci w łazience lubią proste surowe, formy i naturalne tworzywa. Cenią sobie minimalizm w dekoracjach, jednak przywiązują dużą wagę do nowinek technicznych i do gadżetów. Fot. Oras
Fot. Oras

REKLAMA

REKLAMA

Łazienka dla mężczyzny powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Współcześni faceci lubią proste surowe, formy i naturalne tworzywa. Cenią sobie minimalizm w dekoracjach, jednak przywiązują dużą wagę do nowinek technicznych i do gadżetów.

Na szczęście bezpowrotnie minął już czas, kiedy mężczyznom wystarczało niezbędne minimum. Współczesny facet chce otaczać się pięknymi przedmiotami, które nie tylko będą cieszyć jego oko, ale zapewnią mu komfort. Dotyczy to także łazienki, miejsca, w którym nawet najbardziej zatwardziały macho spędza sporą cześć swojego życia. Połączenie atrakcyjnego designu z wysokim komfortem użytkowania jest teraz możliwe również podczas codziennej kąpieli, golenia lub mycia zębów.

REKLAMA

Elektroniczne baterie bezdotykowe

REKLAMA

Współcześni mężczyźni dbają o siebie w stopniu nie mniejszym, niż kobiety. Chcą wyglądać dobrze, jednak pochłonięci swoimi codziennymi obowiązkami nie mają zbyt dużo czasu na zabiegi pielęgnacyjne. Interesują ich rozwiązania, które zaoszczędzą czas, a także pozwolą na bardziej racjonalne wydawanie pieniędzy. Dobrym rozwiązaniem, w które warto wyposażyć łazienkę wiecznie spieszącego się mężczyzny są baterie bezdotykowe. Ich zastosowanie pozwala oszczędzać wodę i skraca rutynową toaletę. Zasada działania pełnej elektroniki baterii jest prosta: uruchamia się ją dzięki fotokomórce. Przystawiamy dłonie i woda już leci. 

Praktyczni z natury panowie zapewne docenią także to, iż przy porannym goleniu lub myciu zębów nie trzeba za każdym razem regulować temperatury i natężenia strumienia wody. Dobrze kupić baterię, która ma wbudowany boczny regulator, który zapamiętuje wybraną temperaturę i siłę strumienia.

Zobacz także: Co warto wiedzieć o kabinach prysznicowych typu walk in?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Spiesząc się na imprezę czy spotkanie z tą jedyną, mężczyzna nie musi za każdym razem szukać równowagi między zimną a gorąca wodą. 

Joystick zamiast kranu

Mężczyzn, którzy traktują swoje mieszkanie jak trofeum i chcą się nim chwalić, zadowolą nowoczesne gadżety takie joystick zamiast kranu.  Uchwyt regulujący strumień wody i temperaturę przypomina nawigację joystickiem – odchylenie do tyłu zwiększa strumień wody, na boki zmienia wodę z zimnej na ciepłą.

REKLAMA

Z kolei dla fanów natury wielu producentów przygotowało łagodne linie. Mężczyzna po ciężkim dniu w pracy może liczyć, że strumień wody wypływający z kranu niczym wodospad, pozwoli mu przenieść się myślami w zakątek, gdzieś daleko od cywilizacji.

Wyposażając łazienkę w modną baterię mężczyzna może pochwalić się nie tylko wysmakowanym gustem i uznaniem dla światowego designu, ale także może opowiedzieć się po stronie rozwiązań ekologicznych. Baterie praktycznie same oszczędzają wodę. Niektóre wyposażone są w specjalny eko-przycisk, który w momencie uruchomienia kranu ustawia strumień wody na ekologicznym poziomie. Przycisk nie zmniejsza jednak strumienia i temperatury wody na stałe. Jeśli zajdzie potrzeba zwiększenia przepływu, wystarczy jedno kliknięcie eko-punktu. Mężczyzna dba nie tylko o środowisko, ale też o własny portfel. Mniejsze zużycie wody oznacza niższe rachunki.

Zobacz także: Jak zaaranżować wannę w podłodze?

Relaksujący prysznic

Szybki prysznic wydaje się być bliższy męskiej naturze, niż długie wylegiwanie się w wannie. Prysznic nie musi być jednak pozbawiony elementów relaksu. Producenci oferują różne modele natryskowe. Każdy model ma funkcjonalne rozwiązania. Model z deszczownicą daje pełen komfort łagodnego strumienia. Z kolei klasyczne rączki natrysku mogą być wyposażone w dwie funkcje ustawienia prysznica: normalny strumień i funkcję „hydra”, czyli odświeżający, silny strumień. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można zrobić masaż wodny ujędrniający ciało.

Rączka natryskowa

Łazience wielkomiejskiego singla daleko jest do pokoju kąpielowego. Panom, którzy nie dysponują dużą przestrzenią może spodobać się specjalna rączka natryskowa. Prysznic o małej rączce możemy podłączyć do baterii umywalkowej. Przy pomocy uchwytu baterii możemy ustalać temperaturę i natężenie strumienia wody, zaś specjalnym przyciskiem na rączce natrysku, można uruchamia wodę, by płynęła poprzez prysznic. Rączka pozwala na bardziej komfortowe zabiegi higieniczne. W łatwy sposób można też napełnić np. wiadro do mycia podłogi. Choć o tym, zapewne większość mężczyzn wolałaby nawet nie słyszeć.

Źródło: materiały prasowe

Zasada działania elektrnicznej baterii w męskiej łazience jest prosta: uruchamia się ją dzięki fotokomórce. Przystawiamy dłonie i woda już leci. Fot. Oras
Fot. Oras
Łazienka dla mężczyzny powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Fot. Oras
Fot. Oras
Wyposażając męską łazienkę w modną baterię mężczyzna może pochwalić się nie tylko wysmakowanym gustem i uznaniem dla światowego designu, ale także może opowiedzieć się po stronie rozwiązań ekologicznych. Fot. Oras
Fot. Oras
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA